Depilacja laserowa

Promocje, błędy cenowe, zamienniki i porady beauty
Ciastko007
Siatkarka
Posty: 1
Rejestracja: pn mar 25, 2024 1:15 pm

Depilacja laserowa

Post autor: Ciastko007 »

Hej dziewczyny :) powiedzcie, która z was robiła sobie depilację laserową? Słyszałam, że istotne jest to jakiego specjalistę wybieramy i istotne są lasery na jakich pracuje. Powiedzcie proszę na co zwrócić uwagę, aby zabieg był trwały?
Rolanta
Ciastko
Posty: 8
Rejestracja: czw mar 21, 2024 7:56 pm

Post autor: Rolanta »

Korzystalam. Nic w zyciu mnie lepszego nie spotkalo. Niestety kazdy kolejny zabieg jest bardziej bolesny, ale co tam. Da rade przezyc 🙂
jestemjakajestem

Post autor: jestemjakajestem »

kto ma jaki ,można sprawdzić na stronie itpestetyka, bo to jest dytrybutor wielu sprzętó do kosmetologii w Polsce.. Odstępy lepiej robić dłuższe niż krótsze, w dobrym salonie powiedzą, żeby na zabieg umawiać się, kiedy włosy już będą odrastać. No i najważniejsze - wyzbyć się przekonania, że laser usunie 100% włosów. Nie usunie, włosy się przerzedzą, będą wolniej rosły, rozjaśnią się, meszek dalej będzie
armagedoni
SushiRoll
Posty: 245
Rejestracja: pn mar 18, 2024 8:53 am

Post autor: armagedoni »

jestemjakajestem pisze: wt maja 14, 2024 7:57 am No i najważniejsze - wyzbyć się przekonania, że laser usunie 100% włosów. Nie usunie, włosy się przerzedzą, będą wolniej rosły, rozjaśnią się, meszek dalej będzie
No własnie! Ja żyłam w błogim przeświadczeniu, że już pozbyłam się włosków, a tu nie dość, że trzeba robić co jakiś czas sesję przypominającą, to okazało się, że te włoski nadal są. Tylko jest ich duuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuużo mniej i duuuuuuuuużo wolniej odrastają. Ja jestem bardzo zadowolona z efektów. Zrobiłam pachy, nogi i bikini i drugi raz bym się tyle czasu nie zastanawiała.
PEONIA
RiczAsFak
Posty: 818
Rejestracja: wt sty 18, 2022 6:37 pm

Post autor: PEONIA »

armagedoni pisze: wt maja 14, 2024 8:00 am
jestemjakajestem pisze: wt maja 14, 2024 7:57 am No i najważniejsze - wyzbyć się przekonania, że laser usunie 100% włosów. Nie usunie, włosy się przerzedzą, będą wolniej rosły, rozjaśnią się, meszek dalej będzie
No własnie! Ja żyłam w błogim przeświadczeniu, że już pozbyłam się włosków, a tu nie dość, że trzeba robić co jakiś czas sesję przypominającą, to okazało się, że te włoski nadal są. Tylko jest ich duuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuużo mniej i duuuuuuuuużo wolniej odrastają. Ja jestem bardzo zadowolona z efektów. Zrobiłam pachy, nogi i bikini i drugi raz bym się tyle czasu nie zastanawiała.
Podpisuję się rękami i nogami! Nawet nie licz na to, że pożegnasz włosy raz na zawsze. Tak jak pisze koleżanka - włosy odrastają tylko słabsze i wolniej no i laser też nie wszystkie usuwa. Mam chyba ten najlepszy typ do depilacji laserowej - blada skóra, czarne włosy i grube a i tak były partie gdzie laser nie dał rady. Miałam robione laserem Aleksandrytowym Motus( który miał działać nawet na blond włosach) i light sheer Desire czyli diodowy,

1. Zwróć uwagę na typ lasera - część laserów w gabinetach to tak naprawdę IPL. Dużo lasek nie rozumie różnicy i niektóre salony to wykorzystują
2. Zwróć uwagę co mówi kosmetolog - jak obiecuje Ci 100 skuteczność albo robi zabiegi na nogi raz na 4 tygodnie bo "tak trzeba" to uciekaj. Ja się tak nacięłam. Chodziłam co 4 tygodnie mało co dawało. Babka w gabinecie "no niemożliwe, są panie co wykupiły 6 zabiegów a już po 4 powiedziały, ze nie trzeba więcej". Wyniki hormonów w normie, laser aleksandrytowy co podobno działa na opalonej skórze i na jasne i rude włosy. Założyłam wątek na Vinted (tak, kiedyś było forum) i laski mi napisały, ze do usranej śmierci będę łazić bo przy nogach minimalna przerwa by laser zadziałał to min. 6 tygodni a już najlepiej 8-12. Poszukałam info w necie i na stronach różnych klinik medycyny estetycznej się to potwierdziło. Czyli babka chciała, żebym chodziła jak najczęściej i najwięcej by jak najwięcej kasy wycisnąć...
Awatar użytkownika
Clover
RoyalBaby
Posty: 17
Rejestracja: sob sty 13, 2024 12:11 pm

Post autor: Clover »

Ogólnie to słyszę tylko o laserze na właśnie ciemnych, grubych włosach że zbawienie etc. I serio zazdroszczę dziewczyny efektów aleeeeee
Czy jakaś blondynka tutaj też robiła sobie ten zabieg? Bo słyszałam kiedyś, że jasne włosy się nie da laserowo usunąć. Naturalnie mam bardzo jasny kolor włosków, nawet w okolicach gdzie powinny być ciemniejsze to maksymalnie ciemny blond. Od razu na pytanie "to po co usuwasz" no dla komfortu nie czuje się swobodnie z jasnymi długimi włosami na nogach.
Aktualnie używam wosku do usuwania i uest spoko, ale proces zapuszczania trochę irytuje. Szukam alternatywy i spadlyscie mi tutaj z nieba <3
Bez kamieni nie ma budulca.
blondette
SkrzydełkaZhooters
Posty: 219
Rejestracja: czw gru 22, 2022 5:12 pm

Post autor: blondette »

Robiłam w różnych salonach różnymi laserami. Zrobiłam wiele serii. W moim przypadku strata pieniędzy i być może szkodliwe z tego co ostatnio czytałam.

Dlaczego strata pieniędzy?
1. Żadna osoba wykonująca zabieg nie poinformowała mnie nigdy, że jeśli suplementuję olej omega 3, to włosy będą odrastać (pewnie same o tym nie wiedzą).
2. Mam włosy blond na głowie, a na ciele ciemnoszare - niemniej jednak skóra jest blada i wg kosmetyczek kwalifikowałam się do zabiegów, bo był "kontrast".
3. Włosy pod pachami odrastają, tyle że krótkie.
4. Włosy w okolicy bikini odrastają takie jakie były.

Te zabiegi podobno trzeba powtarzać co jakiś czas, dla mnie bez sensu jeśli muszę co roku przechodzić bolesną serię i wydawać na to tyle $. Gdyby wystarczyło raz na 2-3 lata, to byłabym w stanie przeżyć. Ale każdy ma pewnie inne odczucia.
jestemjakajestem

Post autor: jestemjakajestem »

Clover pisze: wt maja 14, 2024 4:22 pm Ogólnie to słyszę tylko o laserze na właśnie ciemnych, grubych włosach że zbawienie etc. I serio zazdroszczę dziewczyny efektów aleeeeee
Czy jakaś blondynka tutaj też robiła sobie ten zabieg? Bo słyszałam kiedyś, że jasne włosy się nie da laserowo usunąć. Naturalnie mam bardzo jasny kolor włosków, nawet w okolicach gdzie powinny być ciemniejsze to maksymalnie ciemny blond. Od razu na pytanie "to po co usuwasz" no dla komfortu nie czuje się swobodnie z jasnymi długimi włosami na nogach.
Aktualnie używam wosku do usuwania i uest spoko, ale proces zapuszczania trochę irytuje. Szukam alternatywy i spadlyscie mi tutaj z nieba <3
ja mam włosy ciemne blond i motus ani thunder nie usunęły wszystkich. Tak jak pisałam, włosy są rzadsze, wolniej rosną, ale są.
tasty042024
Ciastko
Posty: 7
Rejestracja: wt maja 14, 2024 1:56 pm

Post autor: tasty042024 »

Ja oczywiście na sceptyczne opinie trafiłam dopiero po tym, jak wydałam gruby hajs na pakiet 6 zabiegów na pachy i pod wpływem impulsu dokupiłam 9 na bikini i łydki (na udach mam blond włosy, więc tyle chociaż wiedziałam, żeby nie wykupować)
Jestem blada i mam ciemne włoski, w teorii idealny materiał na laser.
Miałam 5 serii na pachy, od 3 serii boli, wczoraj bolalo mnie tak że aż się wykręcałam, a włosy i tak odrastają, tylko że cieńsze i blond i nie rzucają się w oczy od razu. Ale nadal są to włosy, które wstyd mi pokazywać na siłowni.
Na bikini i łydki miałam jak dotąd 3 serie, po drugiej zaczęły się robić małe łyse placki w tych okolicach, ale
po tym co się dzieje z pachami - nie liczę na cuda.
Laser niby odpowiedni, jestem w salonie z grupy która wykupiła sobie najlepszą domenę .pl ;), przeciwwskazań nie mam, a efekt praktycznie żaden. Załamana jestem, chyba napiszę do BOK że rezygnuję i będę wnioskować
o zwrot pieniędzy za niewykorzystane zabiegi. 😖
moominemily
Skarpeta Rakieta
Posty: 76
Rejestracja: czw lut 24, 2022 11:42 pm

Post autor: moominemily »

blondette pisze: wt maja 14, 2024 7:41 pm Robiłam w różnych salonach różnymi laserami. Zrobiłam wiele serii. W moim przypadku strata pieniędzy i być może szkodliwe z tego co ostatnio czytałam.

Dlaczego strata pieniędzy?
1. Żadna osoba wykonująca zabieg nie poinformowała mnie nigdy, że jeśli suplementuję olej omega 3, to włosy będą odrastać (pewnie same o tym nie wiedzą).
2. Mam włosy blond na głowie, a na ciele ciemnoszare - niemniej jednak skóra jest blada i wg kosmetyczek kwalifikowałam się do zabiegów, bo był "kontrast".
3. Włosy pod pachami odrastają, tyle że krótkie.
4. Włosy w okolicy bikini odrastają takie jakie były.

Te zabiegi podobno trzeba powtarzać co jakiś czas, dla mnie bez sensu jeśli muszę co roku przechodzić bolesną serię i wydawać na to tyle $. Gdyby wystarczyło raz na 2-3 lata, to byłabym w stanie przeżyć. Ale każdy ma pewnie inne odczucia.
A jak jesz omega 3 w jedzeniu to juz nie beda odrastac? ;)
blondette
SkrzydełkaZhooters
Posty: 219
Rejestracja: czw gru 22, 2022 5:12 pm

Post autor: blondette »

moominemily pisze: śr maja 29, 2024 11:16 am
blondette pisze: wt maja 14, 2024 7:41 pm Robiłam w różnych salonach różnymi laserami. Zrobiłam wiele serii. W moim przypadku strata pieniędzy i być może szkodliwe z tego co ostatnio czytałam.

Dlaczego strata pieniędzy?
1. Żadna osoba wykonująca zabieg nie poinformowała mnie nigdy, że jeśli suplementuję olej omega 3, to włosy będą odrastać (pewnie same o tym nie wiedzą).
2. Mam włosy blond na głowie, a na ciele ciemnoszare - niemniej jednak skóra jest blada i wg kosmetyczek kwalifikowałam się do zabiegów, bo był "kontrast".
3. Włosy pod pachami odrastają, tyle że krótkie.
4. Włosy w okolicy bikini odrastają takie jakie były.

Te zabiegi podobno trzeba powtarzać co jakiś czas, dla mnie bez sensu jeśli muszę co roku przechodzić bolesną serię i wydawać na to tyle $. Gdyby wystarczyło raz na 2-3 lata, to byłabym w stanie przeżyć. Ale każdy ma pewnie inne odczucia.
A jak jesz omega 3 w jedzeniu to juz nie beda odrastac? ;)
A jakie to ma znaczenie, czy omega 3 jest pozyskane z oleju czy z jedzenia? Ja akurat nie jem tylu ryb bogatych w omega 3 ani orzechów, więc suplementuję. Poważnie tylko tyle wyczytałaś z mojego posta?