Invisalign

Motywacja, hobby, sposoby na spędzanie wolnego czasu, porady domowe, książki
ugotowko
Ciastko
Posty: 8
Rejestracja: śr kwie 10, 2024 1:13 pm

?? Invisalign

Post autor: ugotowko »

Hej, zastanawiam się nad nakładkami. Miałyście/liście? Jak wasze odczucia? Ile was kosztowało i ile trwało leczenie?
dw0j
RoyalBaby
Posty: 23
Rejestracja: pn lis 06, 2023 8:37 am

Post autor: dw0j »

Podpinam się pod post, również chętnie się dowiem. Zniechęca mnie ilość instagramerek reklamujących produkt.
zuza_zu
Mokra Włoszka
Posty: 55
Rejestracja: sob kwie 20, 2024 10:29 am

Post autor: zuza_zu »

Słuchajcie, przede wszystkim to nie jest rozwiązanie na każdą wadę. Najlepiej skierować się do ortodonty, który stosuje różne metody leczenia. Ortodonta, który leczy tylko poprzez Invisalign nie da Wam szczerej opinii.
Wiele moich znajomych z pracy założyło te nakładki, bo szybciej, bo bardziej estetycznie, bo można je założyć w Luxmedzie gdzie jako firma mamy zniżki na usługi. Po leczeniu okazywało się, że w sumie po jakimś czasie muszą je założyć ponownie, bo wada zaczęła się cofać pomimo założenia retainera po zakończonym leczeniu.
Ja poszłam na konsultację do ortodontki i przede wszystkim powiedziała, że to nie jest metoda na moją wadę zgryzu. A po drugie… co najbardziej mnie rozłożyło na łopatki. Odmówiła mi założenia aparatu w tym momencie ze względu na to, że mięśnie mojej twarzy i szczęki są nadmiernie napięte i to może generować jeszcze więcej problemów w przyszłości.
Dodam, że ja od kilku dobrych lat borykałam się z napięciem w okolicy szyi (zarówno z przodu jak i z tyłu), powodowało to ogromne bóle głowy, masaże i wizyty u fizjoterapeutów nie pomagały. Dodatkowo zgrzytałam sporadycznie zębami i wszyscy specjaliści mówili mi, że to od stresu i, że oczywiście muszę go zredukować (jakby to było takie proste…). Okazało się, że te nadmierne napięcia były powiązane z moją wadą zgryzu, ale żeby zacząć prostować zęby i ustawiać je na odpowiednie miejsca to najpierw trzeba zmniejszyć napięcie tych mięśni.
Jest jeden specjalista w Polsce (przynajmniej na moment kiedy ja szukałam), który zajmuje się aksjografią. Nazywa się Damian Michalski. Współpracuje z różnymi gabinetami w całej PL, ale głównie w Wwa (https://www.aksjografia.pl/). Pan Damian doprowadził do stanu gdzie napięcia znikają a mięśnie, które były w zaniku zaczęły się odbudowywać. Wiecie - to trochę na zasadzie fizjoterapii/rehabilitacji u osób, które przez jakiś czas leżały w łóżku i miały zanik mięśni. To ciężka robota żeby je odbudować. Teraz noszę aparat stały na dwa łuki od września ubiegłego roku, ale to miało sens dopiero po tym jak napięte mięśnie puściły i nie trzymały stawów w złym położeniu.
Do czego dążę - do tego, że jeśli pójdziecie do specjalisty zajmującego się tylko i wyłącznie Invisalign to on go Wam założy, bo za to ma płacone. Natomiast to nie jest metoda dla każdego i w krótkim czasie przyniesie rezultat, ale co wydarzy się później tego nie wie nikt a Wasze pieniądze wyrzucone zostaną w błoto.
swiftiexo
Mokra Włoszka
Posty: 63
Rejestracja: pn sty 08, 2024 5:17 pm

Post autor: swiftiexo »

W środę idę na zatwierdzenie planu leczenia, mam wybór między aparatem estetycznym a nakładkami, ale skłaniam się do nakładek. Ile was za nie wyszło?
swiftiexo
Mokra Włoszka
Posty: 63
Rejestracja: pn sty 08, 2024 5:17 pm

Post autor: swiftiexo »

dw0j pisze: czw kwie 25, 2024 5:36 pm Podpinam się pod post, również chętnie się dowiem. Zniechęca mnie ilość instagramerek reklamujących produkt.
invisalign a te doktor smajle to mimo wszystko coś innego, nie reklamuje się tego raczej bo to jak normalny aparat
ugotowko
Ciastko
Posty: 8
Rejestracja: śr kwie 10, 2024 1:13 pm

Post autor: ugotowko »

swiftiexo pisze: ndz maja 05, 2024 8:11 pm W środę idę na zatwierdzenie planu leczenia, mam wybór między aparatem estetycznym a nakładkami, ale skłaniam się do nakładek. Ile was za nie wyszło?
i jak, co wybrałaś? B)
ugotowko
Ciastko
Posty: 8
Rejestracja: śr kwie 10, 2024 1:13 pm

Post autor: ugotowko »

swiftiexo pisze: ndz maja 05, 2024 8:14 pm
dw0j pisze: czw kwie 25, 2024 5:36 pm Podpinam się pod post, również chętnie się dowiem. Zniechęca mnie ilość instagramerek reklamujących produkt.
invisalign a te doktor smajle to mimo wszystko coś innego, nie reklamuje się tego raczej bo to jak normalny aparat
dokładnie tak. Dr smile w ogóle usunęli się z Polski. Byli głównym tematem licznych skarg, które wpłynęły do Urzędu i ogólnie mieli w swoich umowach nielegalne klauzule.
swiftiexo
Mokra Włoszka
Posty: 63
Rejestracja: pn sty 08, 2024 5:17 pm

Post autor: swiftiexo »

ugotowko pisze: śr maja 08, 2024 10:17 am
swiftiexo pisze: ndz maja 05, 2024 8:11 pm W środę idę na zatwierdzenie planu leczenia, mam wybór między aparatem estetycznym a nakładkami, ale skłaniam się do nakładek. Ile was za nie wyszło?
i jak, co wybrałaś? B)
o 17 wizyta, po od razu napiszę 🥰
ugotowko
Ciastko
Posty: 8
Rejestracja: śr kwie 10, 2024 1:13 pm

Post autor: ugotowko »

swiftiexo pisze: śr maja 08, 2024 10:27 am
ugotowko pisze: śr maja 08, 2024 10:17 am
swiftiexo pisze: ndz maja 05, 2024 8:11 pm W środę idę na zatwierdzenie planu leczenia, mam wybór między aparatem estetycznym a nakładkami, ale skłaniam się do nakładek. Ile was za nie wyszło?
i jak, co wybrałaś? B)
o 17 wizyta, po od razu napiszę 🥰
jak poszło?
swiftiexo
Mokra Włoszka
Posty: 63
Rejestracja: pn sty 08, 2024 5:17 pm

Post autor: swiftiexo »

ugotowko pisze: czw maja 09, 2024 12:03 pm
swiftiexo pisze: śr maja 08, 2024 10:27 am
ugotowko pisze: śr maja 08, 2024 10:17 am

i jak, co wybrałaś? B)
o 17 wizyta, po od razu napiszę 🥰
jak poszło?
Ogólnie drogo w chuj, bo 18000 minus jakieś rabaty. Mój gabinet oferuje raty 0 do 20 rat więc skorzystam :) przy invi są wizyty w cenie kontrolne, więc jak przeliczyłam ile by wyszedł stały na 2,5 roku (miałam 2 plany leczenia), to cenowo wychodzi na to samo. Invi rok-1,5 max, a w pakiecie nielimitowana ilość nakładek, jakby się leczenie przedłużyło to ortodonta domawia
ugotowko
Ciastko
Posty: 8
Rejestracja: śr kwie 10, 2024 1:13 pm

Post autor: ugotowko »

swiftiexo pisze: czw maja 09, 2024 12:16 pm
ugotowko pisze: czw maja 09, 2024 12:03 pm
swiftiexo pisze: śr maja 08, 2024 10:27 am
o 17 wizyta, po od razu napiszę 🥰
jak poszło?
Ogólnie drogo w chuj, bo 18000 minus jakieś rabaty. Mój gabinet oferuje raty 0 do 20 rat więc skorzystam :) przy invi są wizyty w cenie kontrolne, więc jak przeliczyłam ile by wyszedł stały na 2,5 roku (miałam 2 plany leczenia), to cenowo wychodzi na to samo. Invi rok-1,5 max, a w pakiecie nielimitowana ilość nakładek, jakby się leczenie przedłużyło to ortodonta domawia

o ja, to rzeczywiście! :c myślałam, że te widełki 6-11 tyś. są bardziej reale a tu... wow. a masz dużą wadę? ja mam mocno stłoczone zęby na dole (coś jak tu https://parrockdental.co.uk/wp-content/ ... G_3553.jpg i może delikatniej niż tu https://blog.enlightensmiles.com/wp-con ... -photo.jpg ) no i trochę mi dwójka zachodzi za jedynkę na górze
swiftiexo
Mokra Włoszka
Posty: 63
Rejestracja: pn sty 08, 2024 5:17 pm

Post autor: swiftiexo »

ugotowko pisze: czw maja 09, 2024 2:00 pm
swiftiexo pisze: czw maja 09, 2024 12:16 pm
ugotowko pisze: czw maja 09, 2024 12:03 pm

jak poszło?
Ogólnie drogo w chuj, bo 18000 minus jakieś rabaty. Mój gabinet oferuje raty 0 do 20 rat więc skorzystam :) przy invi są wizyty w cenie kontrolne, więc jak przeliczyłam ile by wyszedł stały na 2,5 roku (miałam 2 plany leczenia), to cenowo wychodzi na to samo. Invi rok-1,5 max, a w pakiecie nielimitowana ilość nakładek, jakby się leczenie przedłużyło to ortodonta domawia

o ja, to rzeczywiście! :c myślałam, że te widełki 6-11 tyś. są bardziej reale a tu... wow. a masz dużą wadę? ja mam mocno stłoczone zęby na dole (coś jak tu https://parrockdental.co.uk/wp-content/ ... G_3553.jpg i może delikatniej niż tu https://blog.enlightensmiles.com/wp-con ... -photo.jpg ) no i trochę mi dwójka zachodzi za jedynkę na górze
szczerze, mam o wiele mniejszą niż ta :( tzn mam zgryz krzyżowy, a zęby są proste w miarę ale do uszeregowania i siódemki wywalone z łuku. Dowiedziałam się że cena zależy od tego ile nakładek potrzebujesz, niższy pakiet (do 20 nakładek) to niższa cena, ale jak już przekroczysz to pozostaje ten najdroższy. Zobaczymy, jutro idę na kolejną wizytę 😅 podpisanie umowy doskanowanie zębów i takie rzeczy, będę pisać
ugotowko
Ciastko
Posty: 8
Rejestracja: śr kwie 10, 2024 1:13 pm

Post autor: ugotowko »

swiftiexo pisze: czw maja 09, 2024 2:08 pm
ugotowko pisze: czw maja 09, 2024 2:00 pm
swiftiexo pisze: czw maja 09, 2024 12:16 pm

Ogólnie drogo w chuj, bo 18000 minus jakieś rabaty. Mój gabinet oferuje raty 0 do 20 rat więc skorzystam :) przy invi są wizyty w cenie kontrolne, więc jak przeliczyłam ile by wyszedł stały na 2,5 roku (miałam 2 plany leczenia), to cenowo wychodzi na to samo. Invi rok-1,5 max, a w pakiecie nielimitowana ilość nakładek, jakby się leczenie przedłużyło to ortodonta domawia

o ja, to rzeczywiście! :c myślałam, że te widełki 6-11 tyś. są bardziej reale a tu... wow. a masz dużą wadę? ja mam mocno stłoczone zęby na dole (coś jak tu https://parrockdental.co.uk/wp-content/ ... G_3553.jpg i może delikatniej niż tu https://blog.enlightensmiles.com/wp-con ... -photo.jpg ) no i trochę mi dwójka zachodzi za jedynkę na górze
szczerze, mam o wiele mniejszą niż ta :( tzn mam zgryz krzyżowy, a zęby są proste w miarę ale do uszeregowania i siódemki wywalone z łuku. Dowiedziałam się że cena zależy od tego ile nakładek potrzebujesz, niższy pakiet (do 20 nakładek) to niższa cena, ale jak już przekroczysz to pozostaje ten najdroższy. Zobaczymy, jutro idę na kolejną wizytę 😅 podpisanie umowy doskanowanie zębów i takie rzeczy, będę pisać
trzymam kciuki żeby leczenie szybko minęło i wyszło super. zapytam jeszcze, w jakim mieście chodzisz do ortodonty?
swiftiexo
Mokra Włoszka
Posty: 63
Rejestracja: pn sty 08, 2024 5:17 pm

Post autor: swiftiexo »

ugotowko pisze: czw maja 09, 2024 2:38 pm
swiftiexo pisze: czw maja 09, 2024 2:08 pm
ugotowko pisze: czw maja 09, 2024 2:00 pm


o ja, to rzeczywiście! :c myślałam, że te widełki 6-11 tyś. są bardziej reale a tu... wow. a masz dużą wadę? ja mam mocno stłoczone zęby na dole (coś jak tu https://parrockdental.co.uk/wp-content/ ... G_3553.jpg i może delikatniej niż tu https://blog.enlightensmiles.com/wp-con ... -photo.jpg ) no i trochę mi dwójka zachodzi za jedynkę na górze
szczerze, mam o wiele mniejszą niż ta :( tzn mam zgryz krzyżowy, a zęby są proste w miarę ale do uszeregowania i siódemki wywalone z łuku. Dowiedziałam się że cena zależy od tego ile nakładek potrzebujesz, niższy pakiet (do 20 nakładek) to niższa cena, ale jak już przekroczysz to pozostaje ten najdroższy. Zobaczymy, jutro idę na kolejną wizytę 😅 podpisanie umowy doskanowanie zębów i takie rzeczy, będę pisać
trzymam kciuki żeby leczenie szybko minęło i wyszło super. zapytam jeszcze, w jakim mieście chodzisz do ortodonty?
Kraków