Imię dla dziecka

Motywacja, hobby, sposoby na spędzanie wolnego czasu, porady domowe, książki
True
Ciastko
Posty: 9
Rejestracja: ndz sty 07, 2024 10:24 pm

Re: Imię dla dziecka

Post autor: True »

Ja miałam mnóstwo imion dla dziewczynki ale strasznie gryzły się z nazwiskiem , stanęło na Ofelii.
Gdybym miała mieć jeszcze jedną dziewczynkę to była by Franciszka. Felka i Franka ❤️
0lchtjds
Siatkarka
Posty: 1
Rejestracja: pt mar 15, 2024 4:54 pm

Post autor: 0lchtjds »

Nie mam dzieci i nie planuje w najbliższym czasie ale strasznie podoba mi się Jaśmina, Sonia, Sara Tymon, Teodor :>
Poluska
RoyalBaby
Posty: 17
Rejestracja: pt mar 15, 2024 11:05 pm

Post autor: Poluska »

Marta55555 pisze: czw sie 04, 2022 6:40 pm Jakie imiona są wg Was najpiękniejsze i nazwałybyście tak córkę/syna albo same chciałybyście mieć tak na imię?
Córkę nazwałbym aurora, aurelia lub kalina, a syna Kryspin lub Jan
Rorosurii
Siatkarka
Posty: 1
Rejestracja: śr mar 20, 2024 5:55 pm

Post autor: Rorosurii »

U nas w październiku będzie Bruno lub Pola.
Mnie zawsze marzyła się Halszka, ale partnerowi się nie podoba 😅 dla dziewczynki miałabym jeszcze kilka typów Klementyna, Aurelia, Klara, tak dla chłopca nic więcej mi się nie podoba 🫢
karolinawaz
Channelka
Posty: 37
Rejestracja: ndz mar 10, 2024 8:56 pm

Post autor: karolinawaz »

Poluska pisze: sob mar 16, 2024 9:22 pm
Marta55555 pisze: czw sie 04, 2022 6:40 pm Jakie imiona są wg Was najpiękniejsze i nazwałybyście tak córkę/syna albo same chciałybyście mieć tak na imię?
Córkę nazwałbym aurora, aurelia lub kalina, a syna Kryspin lub Jan
Jan spoko, ale ta reszta to tak dla żartu tutaj? Po co tak dzieci krzywdzić?:(
niezobaczysz
ŚpioszkiKenzo
Posty: 4
Rejestracja: czw mar 21, 2024 12:40 pm

Post autor: niezobaczysz »

Jestem ciekawa co do waszego zdania jeśli chodzi o imię dla syna TYTUS. Ja i narzeczony jesteśmy oczarowani, fajne zdrobnienie, imię takie że wszędzie na świecie nie będzie problemu wypowiedzieć. Ale.... Znajome zaczęły się śmiać że tyfus i kurde jakoś przykro mi się zrobiło że dzieciaki też tak będą gadać....
dzudidzetson
Ciastko
Posty: 6
Rejestracja: ndz mar 17, 2024 3:50 pm

Post autor: dzudidzetson »

Ja mam córkę Barbarę Alicję i syna Eryka Władysława :)
gdyby syn był córka, to miał być Maliną :)
Z damskich podoba mi się jeszcze Rita, z męskich Teodor.
Awatar użytkownika
legalnablondynka
RóżowePolo
Posty: 10
Rejestracja: pn mar 18, 2024 2:04 pm

Post autor: legalnablondynka »

Ja marzę o dwóch córkach- podobają mi się imiona Aurelia i Rozalia:) Dla synka podoba mi się imię Miłosz
Awatar użytkownika
legalnablondynka
RóżowePolo
Posty: 10
Rejestracja: pn mar 18, 2024 2:04 pm

Post autor: legalnablondynka »

karolinawaz pisze: pn mar 25, 2024 9:41 am
Poluska pisze: sob mar 16, 2024 9:22 pm
Marta55555 pisze: czw sie 04, 2022 6:40 pm Jakie imiona są wg Was najpiękniejsze i nazwałybyście tak córkę/syna albo same chciałybyście mieć tak na imię?
Córkę nazwałbym aurora, aurelia lub kalina, a syna Kryspin lub Jan
Jan spoko, ale ta reszta to tak dla żartu tutaj? Po co tak dzieci krzywdzić?:(
Bez przesady, każdemu podoba się co innego. Znam Aurelię, znam Kalinkę i żadna krzywda im się nie dzieje XD
Anettt
Koczkodan
Posty: 118
Rejestracja: czw mar 21, 2024 6:11 am

Post autor: Anettt »

Rodzę we wrześniu i jeśli będzie dziewczynka to Adela, a jeśli chłopak to... nie mam pojęcia :D
Turquoise
Ciastko
Posty: 5
Rejestracja: ndz mar 17, 2024 12:52 pm

Post autor: Turquoise »

Ja mam Konrada i Ofelię. Żeby było zabawniej to więcej kontrowersji było przy Konradzie. Ofelii trochę żałuję, bo to była szybka zmiana dzień przed porodem i byliśmy pewni, że to całkiem popularne imię jak te wszystkie Hanki, Antosie itd, a potem sprawdzamy, a tam 114 wtedy w całej Polsce i tak heh 😬 wyszło bardziej egzotycznie niż chcieliśmy xD
jaskana
Tritonotti
Posty: 186
Rejestracja: ndz mar 06, 2022 11:10 am

Post autor: jaskana »

niezobaczysz pisze: czw mar 28, 2024 8:52 am Jestem ciekawa co do waszego zdania jeśli chodzi o imię dla syna TYTUS. Ja i narzeczony jesteśmy oczarowani, fajne zdrobnienie, imię takie że wszędzie na świecie nie będzie problemu wypowiedzieć. Ale.... Znajome zaczęły się śmiać że tyfus i kurde jakoś przykro mi się zrobiło że dzieciaki też tak będą gadać....
Nie przejmuj się - bardzo ładne imię!
neiweiem
MoetGlass
Posty: 253
Rejestracja: pn sty 15, 2024 6:36 pm

Post autor: neiweiem »

niezobaczysz pisze: czw mar 28, 2024 8:52 am Jestem ciekawa co do waszego zdania jeśli chodzi o imię dla syna TYTUS. Ja i narzeczony jesteśmy oczarowani, fajne zdrobnienie, imię takie że wszędzie na świecie nie będzie problemu wypowiedzieć. Ale.... Znajome zaczęły się śmiać że tyfus i kurde jakoś przykro mi się zrobiło że dzieciaki też tak będą gadać....
Nie przejmujcie się, dzieciaki nawet nie wiedzą co to tyfus. Te wszystkie głupie przeinaczenia imion wymyślają zazwyczaj dorośli a nie dzieci. Mam nadzieję, że to głupie gadanie nie wpłynęło na waszą decyzję.
My będziemy niedługo mieli Feliksa i już przestałam ludziom odpowiadać na pytanie jakie imię wybraliśmy bo każdy to by chyba chciał, żeby rodziły się same Antki, Janki i Stasie a my z mężem oboje mamy topowe imiona z naszych roczników i wiemy, że to nie jest fajne. Tytus to świetne imię. Mi tam od razu kojarzy się ze starożytnym Rzymem (czyli super).
lainey
SushiRoll
Posty: 232
Rejestracja: śr kwie 19, 2023 4:48 pm

Post autor: lainey »

neiweiem pisze: ndz kwie 14, 2024 6:11 pm
niezobaczysz pisze: czw mar 28, 2024 8:52 am Jestem ciekawa co do waszego zdania jeśli chodzi o imię dla syna TYTUS. Ja i narzeczony jesteśmy oczarowani, fajne zdrobnienie, imię takie że wszędzie na świecie nie będzie problemu wypowiedzieć. Ale.... Znajome zaczęły się śmiać że tyfus i kurde jakoś przykro mi się zrobiło że dzieciaki też tak będą gadać....
Nie przejmujcie się, dzieciaki nawet nie wiedzą co to tyfus. Te wszystkie głupie przeinaczenia imion wymyślają zazwyczaj dorośli a nie dzieci. Mam nadzieję, że to głupie gadanie nie wpłynęło na waszą decyzję.
My będziemy niedługo mieli Feliksa i już przestałam ludziom odpowiadać na pytanie jakie imię wybraliśmy bo każdy to by chyba chciał, żeby rodziły się same Antki, Janki i Stasie a my z mężem oboje mamy topowe imiona z naszych roczników i wiemy, że to nie jest fajne. Tytus to świetne imię. Mi tam od razu kojarzy się ze starożytnym Rzymem (czyli super).
Feliks świetne imię :good: . Moja koleżanka ma syna Feliksa, na początku mnie zdziwiło to imię, ale jak się osłuchałam z nim to uznałam że to super wybór i teraz bardzo mi się podoba
Mommy123
MieszkankaPowiśla
Posty: 930
Rejestracja: pt sie 18, 2023 9:35 pm

Post autor: Mommy123 »

My daliśmy córce na imię Anna i mimo że to proste, stare imie to w sumie mocno w swojej grupie wiekowej się wyróżnia ;P Bo tak to głównie Zofie, Julie, Michaliny, Hanny, no te klasyki z ostatnich lat.
Hoggi-oggi
Ciastko
Posty: 7
Rejestracja: pt mar 08, 2024 8:46 pm

Post autor: Hoggi-oggi »

Zawsze chciałam
Mieć córkę Beygide (Brydzie) , padło jednak , że mamy Łucję Matyldę oraz syna Gustawa Władysława
Kierowaliśmy się tym , że imię z nikim ma nam się nie kojarzyć i nikogo o tym imieniu mamy nie znać
Bardzo podoba mi się imię Edmund
Nie słuchajcie nikogo kto wam doradza przy wyborze imienia , to wasze dziecko i wasza sprawa
A tak jak inni piszą , dzieci się śmieją bo dorośli chodzą i gadają głupoty
Przesyt jest Stasiów , Antków i Franków etc ale kto co lubi
Lopez89
Mokra Włoszka
Posty: 55
Rejestracja: śr kwie 24, 2024 1:15 pm

Post autor: Lopez89 »

U Nas Marcelinka miała być od zawsze 😻 ale bardzo podobało mi się też Natasza.
LadyPPP
ŚpioszkiKenzo
Posty: 3
Rejestracja: wt lut 13, 2024 11:19 pm

Post autor: LadyPPP »

Matylda, Róża, Jaśmina, Helena, Nadzieja, Gaja 🥰
piernicova
ŚpioszkiKenzo
Posty: 3
Rejestracja: wt mar 19, 2024 9:56 am

Post autor: piernicova »

Dla dziewczynki: Alexis, Melody, Stella, Bella, Lotena, Ariel, Aurora
Dla chlopca: Alex, Archie, Max, Mike, Nathaniel, Liam, Leon