Imię dla dziecka

Motywacja, hobby, sposoby na spędzanie wolnego czasu, porady domowe, książki
klaudia1.22
DramaQueen
Posty: 2685
Rejestracja: pt lut 19, 2021 6:31 pm

Re: Imię dla dziecka

Post autor: klaudia1.22 »

Chłopak- Nikodem ale narzeczonemu się nie podoba, Stanisław.
Dziewczyna- Jaśmina, Maja
Aleee zee mnieee dzbaaaan
Biedrona
Tritonotti
Posty: 190
Rejestracja: pt cze 11, 2021 6:16 pm

Post autor: Biedrona »

Mi się podobają Helena/Zosia/Marcelina i Stanisław/Julian
Kokardeczka
KlasaBiznes
Posty: 561
Rejestracja: sob maja 22, 2021 4:19 pm

Post autor: Kokardeczka »

Ja mam na mojej liscie meskich imion: Gustaw, Filip, Fryderyk.
Podoba mi sie duzo imion meskich, ale z damskimi mam problem. Gdybym miala druga corke, nazwalalaym ja Lilianna, Eliza albo Antonina.

Jestem zdania, ze warto wybierac takie imiona, ktore dobrze brzmia w kazdym jezyku (Anna, Ewa, Aleksandra, Magdalena, Diana, Zuzanna, Hanna, Helena itd.). Imie Karol bardzo mi sie podoba, ale w jezyku angielskim to jest damskie imie (Carol - Karolina, Charles - Karol).
Mam w rodzinie Bogumile i to jest dla mnie skrajnie zle imie. Zastanawiam sie co bedzie, jak dzieciak dorosnie i stwierdzi, ze jest ateistka xD Jestem pewna, ze w przyszlosci dojdzie do zmiany imienia.
Stara21
Tritonotti
Posty: 192
Rejestracja: ndz sty 02, 2022 6:13 pm

Post autor: Stara21 »

O boże. Xd wyobraziłam sobie jak później dzieciak będzie mail ciężko xD. Chociaż mój stary stwierdził że jakby przypadkiem urodziło nam się dziecko- syn. Nazwie go Bożydar Judasz xD jego rodzina jest mocno wierząca, więc mieliby duże zdziwko
endorfinka_buka
BlondDoczep
Posty: 128
Rejestracja: ndz kwie 25, 2021 8:53 pm

Post autor: endorfinka_buka »

Z męskich podoba mi się Paweł, Radosław i Jeremi
Z damskich Lara, Wiktoria, Łucja, Stella, Emma
Retti
LouiBag
Posty: 348
Rejestracja: pn mar 06, 2023 2:12 pm

Post autor: Retti »

Samuel, Daniel, Jan
Sara, Rozalia, Łucja,
Oboziuuu
RoseGold
Posty: 865
Rejestracja: pt cze 11, 2021 11:58 am

Post autor: Oboziuuu »

Mamy już naszą małą Igę 😄 oczekujemy drugiej córki i tutaj kompletnie zero pomysłu 😅 pod uwagę bierzemy imiona takie jak Nina, Tola, Ada, Lena
annamaj
Tritonotti
Posty: 174
Rejestracja: pn lut 27, 2023 11:56 am

Post autor: annamaj »

Ja mam córkę Agatkę. Gdyby urodził się syn to byłby Kosma :)
Dynas-tia

Post autor: Dynas-tia »

Dla dziewczynki podobają mi się imiona: Jagoda, Wiktoria, Marcelina, Karolina, Natalia.

Dla chlopca: Jan, Mikołaj, Dawid, Piotr.
Pipi0980

Post autor: Pipi0980 »

Imiona, kocham ten temat 🤩
Narazie dzieci nie mam, ale planuje i mam wybranych kilka typów dla dziewczynki i chłopca.
Córeczka będzie miała na imię Róża, podobają mi się też imiona Łucja, Klara, Michalina. Dla chłopca tego jedynego imienia nie mam wybranego, ale podobają mi się Aleksander, Jan, Florian, Michał, Mikołaj.
pazinka
Gacie z oceanu
Posty: 40
Rejestracja: ndz sie 27, 2023 9:07 am

Post autor: pazinka »

Ja mam córkę Oliwie i syna Mikołaja, jakbym miała nazwać jeszcze raz to córkę nazwałabym Klara a syna Beniamin ;P
Gabson99
Mokra Włoszka
Posty: 56
Rejestracja: ndz lip 30, 2023 11:51 am

Post autor: Gabson99 »

U mnie top dla chłopca to Henryk i Hektor :) dla dziewczynki Jagoda, Michalinka, Tosia, Helenka :)
Awatar użytkownika
Brida
Koczkodan
Posty: 107
Rejestracja: czw gru 08, 2022 7:14 pm

Post autor: Brida »

Męskie tylko mocno brzmiące, z literą R koniecznie ;)
mikamiki
ŚpioszkiKenzo
Posty: 3
Rejestracja: śr paź 05, 2022 11:08 am

Post autor: mikamiki »

U nas niedługo pojawi się Fryderyk, a dla dziewczynki podoba mi się Klara <3
Pomodezja
ŚpioszkiKenzo
Posty: 4
Rejestracja: czw wrz 14, 2023 8:54 pm

Post autor: Pomodezja »

U mnie pierwsze i podstawowe kryterium to przejrzenie statystyk nadań imion w ostatnich latach i nadanie jakichś mniej popularnych. Sama mam popularne imie i miałam z 30 koleżanek które miały tak samo, w związku z czym uraz pozostał.
Podobają mi się takie wzniosłe imiona w stylu: August, Konstanty, Bernard, Bruno, Feliks, Leopold, Beniamin, Edmund ,Felicja, Jasmina, Marcjanna, Rozalia.
Gdymniesenzmorzy
Mokra Włoszka
Posty: 59
Rejestracja: sob maja 20, 2023 11:29 am

Post autor: Gdymniesenzmorzy »

Jeśli miałabym córkę to byłaby Hanna,Aleksandra. Wiem,popularne ale od zawsze mi się podobają i mam dobre skojarzenia.
Syn miałby na imię Stanisław,Maciej,Emil,Wiktor,Jan 😀 Zdecydowanie więcej męskich mi się podoba niż damskich.
NicoleDaisyy
Ciastko
Posty: 5
Rejestracja: ndz lip 30, 2023 1:04 pm

Post autor: NicoleDaisyy »

Nigdy nie chciałam, żeby moje dziecko było wyśmiewanie że względu na "dziwne" imię, także ani typowo staromodne imiona, jak i te nowe u mnie by nie weszły w grę. Pewnie będę miała o to wojnę z partnerem, bo on właśnie uwielbia takie klasyki jak Roman, Bogdan.
Osobiście podobały mi się te rzadziej spotykane jak Noemi, Mia. Ostatnio też Zuzia, Maja (Ale ona akurat są często spotykane). Z męskich to Nikodem, Filip, Igor, Tymon, Szymon, Mikołaj.
Kasias
ŚpioszkiKenzo
Posty: 3
Rejestracja: wt sty 23, 2024 11:16 am

Post autor: Kasias »

Ja mam córki bliźniaczki Amelię i Ines. O ile pierwsze imię nie wzbudza kontrowersji o tyle z drugim imieniem już słyszałam jak będą mi dziecko przezywac 🙈 ( czyli to już dorośli przyzwalają na to,by wyzywać innych skoro wiedzą już, że będzie wyzywana. Sami swoim zachowaniem pokazują i przyzwalają swoim dzieciom na to )

Mam wrażenie, że w tym kraju nie można wybrać imion dzieciom jakie rodzicom się podobają bo jakiego się nie wymyśli, to znajdzie się ktoś, kto będzie to komentował 😏
Kotus
Koczkodan
Posty: 109
Rejestracja: ndz sty 14, 2024 10:21 am

Post autor: Kotus »

Mnie się podobają proste i krótkie. Dla dziewczynki Sara, Kaja, dla chłopca Tomek.
jolantajolanta
TrampekLV
Posty: 625
Rejestracja: sob gru 30, 2023 5:02 am

Post autor: jolantajolanta »

Ksawery, Sergiusz, Nina, Alina ❤️
damazgronostajem123
Gacie z oceanu
Posty: 40
Rejestracja: pn sty 01, 2024 7:22 pm

Post autor: damazgronostajem123 »

Sara i Olgierd (in love)
Izazella
RoyalBaby
Posty: 25
Rejestracja: śr lip 12, 2023 12:27 pm

Post autor: Izazella »

Co myślicie o imieniu Stefan?
Imię Stefan ma dla mnie duże znaczenie + podoba mi się zdrobnienie Stef, Stefek. Tylko pytanie czy to tylko w mojej głowie brzmi dobrze :D
lainey
SushiRoll
Posty: 232
Rejestracja: śr kwie 19, 2023 4:48 pm

Post autor: lainey »

Izazella pisze: wt lut 13, 2024 4:27 pm Co myślicie o imieniu Stefan?
Imię Stefan ma dla mnie duże znaczenie + podoba mi się zdrobnienie Stef, Stefek. Tylko pytanie czy to tylko w mojej głowie brzmi dobrze :D
Super imię :D serio. Klasyczne, nieudziwnione, ale oryginalne i rzadko nadawane. Każdy słyszał i mu się osłuchało, nie jest śmieszne. Mi się podoba.
Izazella
RoyalBaby
Posty: 25
Rejestracja: śr lip 12, 2023 12:27 pm

Post autor: Izazella »

lainey pisze: czw lut 15, 2024 6:47 pm
Izazella pisze: wt lut 13, 2024 4:27 pm Co myślicie o imieniu Stefan?
Imię Stefan ma dla mnie duże znaczenie + podoba mi się zdrobnienie Stef, Stefek. Tylko pytanie czy to tylko w mojej głowie brzmi dobrze :D
Super imię :D serio. Klasyczne, nieudziwnione, ale oryginalne i rzadko nadawane. Każdy słyszał i mu się osłuchało, nie jest śmieszne. Mi się podoba.
Dzięki za odpowiedz! Wiadomo, ze imię ma być takie żeby nam się podobało, ale jednocześnie nie chce dzieciaka skrzywdzić i robić mu pod górę już na starcie. Wystarczy, ze się urodzi w Polsce. Już będzie miał wystarczajaco ciężko w zyciu xd
kfjatuszek
Ciastko
Posty: 8
Rejestracja: śr gru 01, 2021 2:57 am

Post autor: kfjatuszek »

Męskie Borys, Wiktor i Igor :he: nie mogłabym się chyba zdecydować bo wszystkie są super
Dla dziewczynki trudniej, ale podoba mi się Róża, Aurelia