GUA-SHA

Promocje, błędy cenowe, zamienniki i porady beauty
rukola.nat
Tritonotti
Posty: 180
Rejestracja: czw cze 24, 2021 4:05 pm

GUA-SHA

Post autor: rukola.nat »

Hej, czy ktoś używał regularnie i może się wypowiedzieć czy faktycznie to coś daje ? Teraz jest cały wysyp tego na tt i zastanawiam się czy warto
Malysz
Ciastko
Posty: 5
Rejestracja: sob sty 06, 2024 5:15 pm

Post autor: Malysz »

Cześć :) Swego czasu używałam na zmianie z ręcznym masażem i były efekty :) Ale trzeba uważać, bo można doprowadzić do wysypu na twarzy :(
armagedoni
Skarpeta Rakieta
Posty: 86
Rejestracja: pn mar 18, 2024 8:53 am

Post autor: armagedoni »

Według mnie naprawdę są efekty. Ja masażu nie robię wieczorem, bo nie jestem w stanie zachować odstępu 2-3 godzin po masażu, żeby chłonkę odprowadzić, więc wykonuję taki masaż rano. Myję twarz, nakładam witaminę C, czekam chwilę i potem wykonuję taki masaż na jakimś lekkim kremie do twarzy, on wtedy fajnie się wchłania i wchodzi w skórę, a potem zamykam pielęgnację SPF-em. Największe różnice widzę na policzkach i na lwiej zmarszce, bo ją miałam kilka miesięcy temu ogromną. Co ważne, nie powinno się takiego masażu robić na aktywnych wypryskach. Jak coś mi wyskoczy, to naklejam na czystą twarz plasterek maskujący (żeby makijaż tam nie wchodził, żeby wszystko wyciągnąć i jednocześnie zabezpieczyć), więc nie mam problemu potem z wysypem. Ale to w przypadku jedynie pojedynczych krostek. Przy rozległym wysypie chyba najpierw należałoby po prostu tą cerę wyciszyć.
serniknazimno
Channelka
Posty: 32
Rejestracja: śr mar 20, 2024 6:04 pm

Post autor: serniknazimno »

armagedoni pisze: czw kwie 11, 2024 10:25 am Według mnie naprawdę są efekty. Ja masażu nie robię wieczorem, bo nie jestem w stanie zachować odstępu 2-3 godzin po masażu, żeby chłonkę odprowadzić, więc wykonuję taki masaż rano. Myję twarz, nakładam witaminę C, czekam chwilę i potem wykonuję taki masaż na jakimś lekkim kremie do twarzy, on wtedy fajnie się wchłania i wchodzi w skórę, a potem zamykam pielęgnację SPF-em. Największe różnice widzę na policzkach i na lwiej zmarszce, bo ją miałam kilka miesięcy temu ogromną. Co ważne, nie powinno się takiego masażu robić na aktywnych wypryskach. Jak coś mi wyskoczy, to naklejam na czystą twarz plasterek maskujący (żeby makijaż tam nie wchodził, żeby wszystko wyciągnąć i jednocześnie zabezpieczyć), więc nie mam problemu potem z wysypem. Ale to w przypadku jedynie pojedynczych krostek. Przy rozległym wysypie chyba najpierw należałoby po prostu tą cerę wyciszyć.
a to nie tak, że właśnie zawsze odradzają robienie tego masażu wieczorem?
armagedoni
Skarpeta Rakieta
Posty: 86
Rejestracja: pn mar 18, 2024 8:53 am

Post autor: armagedoni »

Możesz robić, kiedy chcesz. Jeśli wieczorem, to musisz jeszcze "odczekać" przed pójściem spać 2-3 godziny, żeby ta chłonka/limfa zeszła. Bo jak od razu po masażu pójdziesz spać, to rano możesz być jeszcze bardziej opuchnięta.
klaudiaadhd
Tritonotti
Posty: 181
Rejestracja: pn mar 18, 2024 6:03 pm

Post autor: klaudiaadhd »

Ja byłam do tego sceptycznie nastawiona bo kiedyś robiłam przez pewien okres (ale mega niedokładnie i nieregularnie) i nie miałam efektów więc zrezygnowałam pozatym potłukł mi się kamień. Teraz staram się robić regularnie co 2 dni i powiem szczerze że czuję się dużo lepiej jak go zrobię. Mam wrażenie że mam mniej okrągła, spuchnięta twarz.
dominika.pajdosz
Siatkarka
Posty: 2
Rejestracja: wt kwie 02, 2024 10:37 am

Post autor: dominika.pajdosz »

korzystacie z jakiś tutoriali na yt czy coś? Chciałabym zacząć, ale nie chce sobie zrobić krzywdy
armagedoni
Skarpeta Rakieta
Posty: 86
Rejestracja: pn mar 18, 2024 8:53 am

Post autor: armagedoni »

Nie, ja trafiłam kiedyś na nagranie jednej dziewczyny, która prowadzi swój gabinet masażu, a później brałam udział w warsztatach z tape-ingu i gua-sha. Warto sprawdzić gdzieś w okolicy, a jak szkoda kaski, to osoby, które zajmują się tym "zawodowo" dodają na sociale tutoriale.