Wątek dla perfumomaniaczek

Promocje, błędy cenowe, zamienniki i porady beauty
Awatar użytkownika
damascenka
Administrator
Posty: 268
Rejestracja: śr sty 06, 2021 3:43 pm

Re: Wątek dla perfumomaniaczek

Post autor: damascenka »

hollyblue pisze: ndz sty 14, 2024 2:50 pm Hej! Kupiłam ostatnio odlewkę Babycat od YSL i to był mój strzał w dziesiątkę. Zapach jak z kościoła po różańcu, słodkie kadzidło. Niestety cena mnie powala. Znacie coś co by pachniało podobnie? Uzależniłam się od tego zapachu a odlewka się kończy :(
wszystkie podobne zapachy są w niewiele niższych lub podobnych cenach, ale z totalnie budżetowych opcji (ale nadal dobrych) masz Ishq Al Shuyukh Gold Lattafa, fajny arab, na notino masz za 238 zł/100 ml.

możesz też spróbować Duelle od Diptyque, też ma dużo wanilii i szafranu.
Komarzyca
GreckieWakacje
Posty: 279
Rejestracja: ndz lip 09, 2023 4:59 pm

Post autor: Komarzyca »

Znacie może zapach podobny do Marc Jacobs Decadence? Albo czy w perfumeriach go jeszcze gdzieś w zasobach spod lady można kupić ?
Awatar użytkownika
damascenka
Administrator
Posty: 268
Rejestracja: śr sty 06, 2021 3:43 pm

Post autor: damascenka »

Komarzyca pisze: pt sty 19, 2024 10:29 am Znacie może zapach podobny do Marc Jacobs Decadence? Albo czy w perfumeriach go jeszcze gdzieś w zasobach spod lady można kupić ?
Brzmi głupio, ale w Action jest świetny zamiennik!!
Komarzyca
GreckieWakacje
Posty: 279
Rejestracja: ndz lip 09, 2023 4:59 pm

Post autor: Komarzyca »

damascenka pisze: pt sty 19, 2024 11:02 am
Komarzyca pisze: pt sty 19, 2024 10:29 am Znacie może zapach podobny do Marc Jacobs Decadence? Albo czy w perfumeriach go jeszcze gdzieś w zasobach spod lady można kupić ?
Brzmi głupio, ale w Action jest świetny zamiennik!!
Nieee, absolutnie nie brzmi głupio, moja mama jest fanką tego zapachu szukam już jakiś czas a nic podobnego nie znalazłam , o który dokładnie chodzi z Action?
Awatar użytkownika
damascenka
Administrator
Posty: 268
Rejestracja: śr sty 06, 2021 3:43 pm

Post autor: damascenka »

Komarzyca pisze: pt sty 19, 2024 1:38 pm Nieee, absolutnie nie brzmi głupio, moja mama jest fanką tego zapachu szukam już jakiś czas a nic podobnego nie znalazłam , o który dokładnie chodzi z Action?
Też właśnie bardzo długo ubolewałam nad ich wycofaniem, wiadomo nie jest to bóg wie jaka projekcja i parametry, ale jeśli ktoś po prostu kocha zapach i chce tak dalej pachnieć - polecam!

Nazywają się Royal Touch - dodaje też zdjęcie
Komarzyca
GreckieWakacje
Posty: 279
Rejestracja: ndz lip 09, 2023 4:59 pm

Post autor: Komarzyca »

damascenka pisze: pt sty 19, 2024 2:07 pm
Komarzyca pisze: pt sty 19, 2024 1:38 pm Nieee, absolutnie nie brzmi głupio, moja mama jest fanką tego zapachu szukam już jakiś czas a nic podobnego nie znalazłam , o który dokładnie chodzi z Action?
Też właśnie bardzo długo ubolewałam nad ich wycofaniem, wiadomo nie jest to bóg wie jaka projekcja i parametry, ale jeśli ktoś po prostu kocha zapach i chce tak dalej pachnieć - polecam!

Nazywają się Royal Touch - dodaje też zdjęcie
Bardzo bardzo dziękuję 😍♥️ lecę jutro do Action
Awatar użytkownika
Rabarblador
RoyalBaby
Posty: 28
Rejestracja: sob sie 26, 2023 11:05 pm

Post autor: Rabarblador »

Zakochałam się w creed- Carmina. Wiem że to nowy zapach, a nie chcę wydawać ponad tysiaka za flakon.... Kojarzycie coś podobnego, ale taniej?
xblss
GreckieWakacje
Posty: 286
Rejestracja: śr gru 06, 2023 2:56 pm

Post autor: xblss »

Malamuszka1991 pisze: pt lis 17, 2023 6:00 pm Dziewczyny szukam perfum o zapachu pudru niemowlęcego, albo oliwki niemowlęcej, albo kremu. Wiem, że jest perfum o zapachu kremu Nivea ale nie wiem jak z trwałością a jak dotąd moim mydlanym ulubieńcem jest „Today” z Avon bo nie mogę nic innego znaleźć. :(
Widziałam na stronie „stara mydlarnia” zapach o nazwie „sandalwood” i tak się zastanawiam czy może byłby taki mydlany.
w Holandii jest taka marka dzieciecych kosmetykow Zwitsal i oni produkuja perfumy ktore pachna dokladnie tak samo jak te kosmetyki. Ale nie wiem czy wysylaja do Polski, moze musialabys zamowic z zagranicznego amazona do PL. Ale zapach wlasnie taki mydlano-pudrowy ale nieduszacy.
frotka
BlondDoczep
Posty: 128
Rejestracja: czw sty 18, 2024 5:12 pm

Post autor: frotka »

hollyblue pisze: ndz sty 14, 2024 2:50 pm Hej! Kupiłam ostatnio odlewkę Babycat od YSL i to był mój strzał w dziesiątkę. Zapach jak z kościoła po różańcu, słodkie kadzidło. Niestety cena mnie powala. Znacie coś co by pachniało podobnie? Uzależniłam się od tego zapachu a odlewka się kończy :(
mam kadzidłowe, ale mocniejsze niż słodkie - Donna Karan Black Cashmere
ceny za nie zwalają z nóg i rzadko się gdzieś pojawiają, bo są traktowane jako unikat, wycofane chyba dwadzieścia lat temu
nie wiem też, jaką kwotę dałaś za odlewkę swoich, więc też nie mogę polecić zakupu swoich
natomiast na pewno są mocno, bardzo mocno kadzidłowe i jeśli popytasz w dobrych perfumeriach, to może ktoś z obsługi będzie potrafił Ci doradzić podobne
powodzenia w szukaniu
rozumiem ból, bo kilka tygodni temu skończyłam ostatnie krople SENSI Armaniego i jestem zrozpaczona, że nie nigdzie nie ma nawet podobnego zapachu
a oryginał przekracza moje mozliwości finansowe
lavinia123
Tritonotti
Posty: 172
Rejestracja: sob mar 04, 2023 5:57 pm

Post autor: lavinia123 »

frotka pisze: śr sty 31, 2024 7:29 pm
hollyblue pisze: ndz sty 14, 2024 2:50 pm Hej! Kupiłam ostatnio odlewkę Babycat od YSL i to był mój strzał w dziesiątkę. Zapach jak z kościoła po różańcu, słodkie kadzidło. Niestety cena mnie powala. Znacie coś co by pachniało podobnie? Uzależniłam się od tego zapachu a odlewka się kończy :(
mam kadzidłowe, ale mocniejsze niż słodkie - Donna Karan Black Cashmere
ceny za nie zwalają z nóg i rzadko się gdzieś pojawiają, bo są traktowane jako unikat, wycofane chyba dwadzieścia lat temu
nie wiem też, jaką kwotę dałaś za odlewkę swoich, więc też nie mogę polecić zakupu swoich
natomiast na pewno są mocno, bardzo mocno kadzidłowe i jeśli popytasz w dobrych perfumeriach, to może ktoś z obsługi będzie potrafił Ci doradzić podobne
powodzenia w szukaniu
rozumiem ból, bo kilka tygodni temu skończyłam ostatnie krople SENSI Armaniego i jestem zrozpaczona, że nie nigdzie nie ma nawet podobnego zapachu
a oryginał przekracza moje mozliwości finansowe

🙏🙏🙏ktos w końcu napisal ze używa SENSI. Używałam go w latach 90 i czuje ten zapach do dzis. Szukam cis podobnego, pytam w perfumeriach i na Yotube , ale rzadko kto pamieta te perfumy a już wogole jak pachnialy. Może ktos tu sie znajdzie i poleci cos podobnego…🙏🙏
Awatar użytkownika
Rabarblador
RoyalBaby
Posty: 28
Rejestracja: sob sie 26, 2023 11:05 pm

Post autor: Rabarblador »

lavinia123 pisze: śr sty 31, 2024 8:54 pm
frotka pisze: śr sty 31, 2024 7:29 pm
hollyblue pisze: ndz sty 14, 2024 2:50 pm Hej! Kupiłam ostatnio odlewkę Babycat od YSL i to był mój strzał w dziesiątkę. Zapach jak z kościoła po różańcu, słodkie kadzidło. Niestety cena mnie powala. Znacie coś co by pachniało podobnie? Uzależniłam się od tego zapachu a odlewka się kończy :(
mam kadzidłowe, ale mocniejsze niż słodkie - Donna Karan Black Cashmere
ceny za nie zwalają z nóg i rzadko się gdzieś pojawiają, bo są traktowane jako unikat, wycofane chyba dwadzieścia lat temu
nie wiem też, jaką kwotę dałaś za odlewkę swoich, więc też nie mogę polecić zakupu swoich
natomiast na pewno są mocno, bardzo mocno kadzidłowe i jeśli popytasz w dobrych perfumeriach, to może ktoś z obsługi będzie potrafił Ci doradzić podobne
powodzenia w szukaniu
rozumiem ból, bo kilka tygodni temu skończyłam ostatnie krople SENSI Armaniego i jestem zrozpaczona, że nie nigdzie nie ma nawet podobnego zapachu
a oryginał przekracza moje mozliwości finansowe

🙏🙏🙏ktos w końcu napisal ze używa SENSI. Używałam go w latach 90 i czuje ten zapach do dzis. Szukam cis podobnego, pytam w perfumeriach i na Yotube , ale rzadko kto pamieta te perfumy a już wogole jak pachnialy. Może ktos tu sie znajdzie i poleci cos podobnego…🙏🙏
A sprawdziłaś na fragnatice? Korzystam z tego i bardzo mi się sprawdzają rekomendacje perfum podobnych
lavinia123
Tritonotti
Posty: 172
Rejestracja: sob mar 04, 2023 5:57 pm

Post autor: lavinia123 »

Rabarblador pisze: czw lut 01, 2024 9:25 am
lavinia123 pisze: śr sty 31, 2024 8:54 pm
frotka pisze: śr sty 31, 2024 7:29 pm

mam kadzidłowe, ale mocniejsze niż słodkie - Donna Karan Black Cashmere
ceny za nie zwalają z nóg i rzadko się gdzieś pojawiają, bo są traktowane jako unikat, wycofane chyba dwadzieścia lat temu
nie wiem też, jaką kwotę dałaś za odlewkę swoich, więc też nie mogę polecić zakupu swoich
natomiast na pewno są mocno, bardzo mocno kadzidłowe i jeśli popytasz w dobrych perfumeriach, to może ktoś z obsługi będzie potrafił Ci doradzić podobne
powodzenia w szukaniu
rozumiem ból, bo kilka tygodni temu skończyłam ostatnie krople SENSI Armaniego i jestem zrozpaczona, że nie nigdzie nie ma nawet podobnego zapachu
a oryginał przekracza moje mozliwości finansowe

🙏🙏🙏ktos w końcu napisal ze używa SENSI. Używałam go w latach 90 i czuje ten zapach do dzis. Szukam cis podobnego, pytam w perfumeriach i na Yotube , ale rzadko kto pamieta te perfumy a już wogole jak pachnialy. Może ktos tu sie znajdzie i poleci cos podobnego…🙏🙏
A sprawdziłaś na fragnatice? Korzystam z tego i bardzo mi się sprawdzają rekomendacje perfum podobnych

Tak juz sprawdzalam i na Parfumo tez.. jednak to nie to bylo..🙁.. bede wachac i szukac dalej😁
Zimowaherbatka
BagietkaZszarlott
Posty: 164
Rejestracja: pt lis 17, 2023 7:18 am

Post autor: Zimowaherbatka »

Jakie internetowe perfumerie sprzedają na 100% oryginalne zapachy? Polskie i zagraniczne. Będę wdzięczna za odpowiedź.
DZIEŃDOBEREK KOCHANI! 🛀🏼
Soraya
Koczkodan
Posty: 116
Rejestracja: pt gru 10, 2021 10:40 pm

Post autor: Soraya »

hollyblue pisze: ndz sty 14, 2024 2:50 pm Hej! Kupiłam ostatnio odlewkę Babycat od YSL i to był mój strzał w dziesiątkę. Zapach jak z kościoła po różańcu, słodkie kadzidło. Niestety cena mnie powala. Znacie coś co by pachniało podobnie? Uzależniłam się od tego zapachu a odlewka się kończy :(
Paris Corner Rifaaqat, 129 zł albo 119 zł
palmtrees
RóżowePolo
Posty: 12
Rejestracja: pt mar 15, 2024 7:03 pm

Post autor: palmtrees »

Zimowaherbatka pisze: pn lut 26, 2024 6:04 am Jakie internetowe perfumerie sprzedają na 100% oryginalne zapachy? Polskie i zagraniczne. Będę wdzięczna za odpowiedź.
Którakolwiek w wyszukiwarce perfumehub lub perfumomaniak. Z zagranicznych stron (których nie ma w tych wyszukiwarkach) na pewno można dostać perfumy na cultbeauty, allbeauty i lookfantastic (wszystkie z UK). Perfumy są też na zalando.