Wątek dla perfumomaniaczek

Promocje, błędy cenowe, zamienniki i porady beauty
Awatar użytkownika
Brak Nicka
Currently: planning drama
Posty: 2154
Rejestracja: pn sty 11, 2021 11:21 am

Heart Wątek dla perfumomaniaczek

Post autor: Brak Nicka »

Serdecznie zapraszam na wątek perfumomaniaczek. Piszmy o zapachach, naszych perfumowych łupach, promocjach i co tylko dusza zapragnie <3
PDF - bardzo nowoczesne rozwiązanie w firmie pigułki😍
Awatar użytkownika
blackmolly
Administrator
Posty: 937
Rejestracja: śr sty 06, 2021 4:51 pm

Post autor: blackmolly »

To ja się na początku pożalę. Dostałam w prezencie Versace Cristal Noir i niestety, przez Olfę, nie jestem w stanie ich używać. Cały czas mam w pamięci określenie "zapach prostytutki". Jest sposób, aby go odczarować? 😉
Niech dzieje się magia!
Awatar użytkownika
UwaloneManolo
Detektyw
Posty: 2441
Rejestracja: ndz lut 14, 2021 6:41 pm

Post autor: UwaloneManolo »

ja chciałam w prezencie na gwiazdkę Aliena, ale dostałam Alien Mirage i okazało się, że jest cudowny <3
💩 nie zapominajmy o skandalu z Moliera2 - jak traktują pracowników. I że przechowują buty celebrytek w wc dla pracowników i te buty mają na sobie bakterie kałowe. Więcej jest tu: https://youtu.be/FsNkVT_nFWU 💩
Awatar użytkownika
UwaloneManolo
Detektyw
Posty: 2441
Rejestracja: ndz lut 14, 2021 6:41 pm

Post autor: UwaloneManolo »

jeszcze żeby to nie zginęło, to napiszę tę rzecz jeszcze w wątku o perfumach:
kupujcie tylko ze sklepów wypisanych na PerfumeHub (https://www.perfumehub.pl/), żeby mieć pewność, że nie kupujecie podróbek. No i żeby widzieć różnice w marży na tym samym zapachu w różnych sklepach - S i D zazwyczaj są najgorszą cenową opcją
💩 nie zapominajmy o skandalu z Moliera2 - jak traktują pracowników. I że przechowują buty celebrytek w wc dla pracowników i te buty mają na sobie bakterie kałowe. Więcej jest tu: https://youtu.be/FsNkVT_nFWU 💩
KoPi
GreckieWakacje
Posty: 293
Rejestracja: pn sty 11, 2021 3:53 am

Post autor: KoPi »

blackmolly pisze: sob sty 08, 2022 9:40 pm To ja się na początku pożalę. Dostałam w prezencie Versace Cristal Noir i niestety, przez Olfę, nie jestem w stanie ich używać. Cały czas mam w pamięci określenie "zapach prostytutki". Jest sposób, aby go odczarować? 😉
Nie wiem czy Tobie to pomoże, ale jeśli coś mi się źle kojarzy, to przyjmuję postawę typu "zbuduj sobie nowe wspomnienie". Czyli po prostu używaj tych perfum np w określonych okolicznościach czy miejscu aż wyprzesz nieciekawe wspomnienia ;P

Ja w sumie trochę będę błądzić po tym wątku i liczę na pomoce bardziej ogarniętych w temacie osób, bo nie znam się w ogóle na perfumach i cały czas poszukuję jakichś zapachów, które mi podpasują w 100%. Na razie najbliżej mi do tego w linii perfum Guerlain linia Aqua Allegoria i szukam czegoś w tym klimacie, może ktoś coś podpowie? Albo wie, gdzie mogłabym poszperać. Uwielbiam zapachy bardzo świeże, z dominującą nutą owocową (abstrahując od pory roku) i zapach tonki.
Jeśli też znacie jakieś perfumy/perfumerie niszowe, o dziwnych zapachach (np jeśli coś by pachniało ginem albo farbą drukarską, to biorę! :he: ).
Awatar użytkownika
Brak Nicka
Currently: planning drama
Posty: 2154
Rejestracja: pn sty 11, 2021 11:21 am

Post autor: Brak Nicka »

KoPi jeśli szukasz czegoś z nutą ginu to mi się nasuwa zapach GinFizz Lubin:) niestety nie kojarzę perfum o zapachu farby.
PDF - bardzo nowoczesne rozwiązanie w firmie pigułki😍
Awatar użytkownika
UwaloneManolo
Detektyw
Posty: 2441
Rejestracja: ndz lut 14, 2021 6:41 pm

Post autor: UwaloneManolo »

KoPi pisze: ndz sty 09, 2022 2:20 am
blackmolly pisze: sob sty 08, 2022 9:40 pm To ja się na początku pożalę. Dostałam w prezencie Versace Cristal Noir i niestety, przez Olfę, nie jestem w stanie ich używać. Cały czas mam w pamięci określenie "zapach prostytutki". Jest sposób, aby go odczarować? 😉
Nie wiem czy Tobie to pomoże, ale jeśli coś mi się źle kojarzy, to przyjmuję postawę typu "zbuduj sobie nowe wspomnienie". Czyli po prostu używaj tych perfum np w określonych okolicznościach czy miejscu aż wyprzesz nieciekawe wspomnienia ;P

Ja w sumie trochę będę błądzić po tym wątku i liczę na pomoce bardziej ogarniętych w temacie osób, bo nie znam się w ogóle na perfumach i cały czas poszukuję jakichś zapachów, które mi podpasują w 100%. Na razie najbliżej mi do tego w linii perfum Guerlain linia Aqua Allegoria i szukam czegoś w tym klimacie, może ktoś coś podpowie? Albo wie, gdzie mogłabym poszperać. Uwielbiam zapachy bardzo świeże, z dominującą nutą owocową (abstrahując od pory roku) i zapach tonki.
Jeśli też znacie jakieś perfumy/perfumerie niszowe, o dziwnych zapachach (np jeśli coś by pachniało ginem albo farbą drukarską, to biorę! :he: ).
mi Aqua Allegoria przypomina Chanel z lini Chance np. Chance Eau Vive Chanel (https://www.fragrantica.pl/perfumy/Chan ... 30796.html). W sensie jest to podobna "wodnistość". Ale to spróbuj i sprawdź, czy Ci pasuje
💩 nie zapominajmy o skandalu z Moliera2 - jak traktują pracowników. I że przechowują buty celebrytek w wc dla pracowników i te buty mają na sobie bakterie kałowe. Więcej jest tu: https://youtu.be/FsNkVT_nFWU 💩
Melba
LouiBag
Posty: 347
Rejestracja: śr sty 13, 2021 4:27 pm

Post autor: Melba »

KoPi pisze: ndz sty 09, 2022 2:20 am
blackmolly pisze: sob sty 08, 2022 9:40 pm To ja się na początku pożalę. Dostałam w prezencie Versace Cristal Noir i niestety, przez Olfę, nie jestem w stanie ich używać. Cały czas mam w pamięci określenie "zapach prostytutki". Jest sposób, aby go odczarować? 😉
Nie wiem czy Tobie to pomoże, ale jeśli coś mi się źle kojarzy, to przyjmuję postawę typu "zbuduj sobie nowe wspomnienie". Czyli po prostu używaj tych perfum np w określonych okolicznościach czy miejscu aż wyprzesz nieciekawe wspomnienia ;P

Ja w sumie trochę będę błądzić po tym wątku i liczę na pomoce bardziej ogarniętych w temacie osób, bo nie znam się w ogóle na perfumach i cały czas poszukuję jakichś zapachów, które mi podpasują w 100%. Na razie najbliżej mi do tego w linii perfum Guerlain linia Aqua Allegoria i szukam czegoś w tym klimacie, może ktoś coś podpowie? Albo wie, gdzie mogłabym poszperać. Uwielbiam zapachy bardzo świeże, z dominującą nutą owocową (abstrahując od pory roku) i zapach tonki.
Jeśli też znacie jakieś perfumy/perfumerie niszowe, o dziwnych zapachach (np jeśli coś by pachniało ginem albo farbą drukarską, to biorę! :he: ).
Fajnie, że mamy swój wątek perfumowy.
Jak lubisz serię AA to koniecznie przetestuj Hermesowe Ogródki- jest tego trochę, może któryś z nich przypadnie Ci do gustu
KoPi
GreckieWakacje
Posty: 293
Rejestracja: pn sty 11, 2021 3:53 am

Post autor: KoPi »

Dzięki wielkie dziewczyny, na pewno skorzystam jak będę miała okazję i spróbuję Waszych propozycji ❤️
Awatar użytkownika
damascenka
Administrator
Posty: 268
Rejestracja: śr sty 06, 2021 3:43 pm

Post autor: damascenka »

Ma ktoś doświadczenie z tym sklepem na allegro? https://allegro.pl/uzytkownik/ERBEL_PL/sklep na PH jest jako zweryfikowana oferta, ale widziałam komentarz, że "za taką cene to podróbka, kpina" :/
Awatar użytkownika
UwaloneManolo
Detektyw
Posty: 2441
Rejestracja: ndz lut 14, 2021 6:41 pm

Post autor: UwaloneManolo »

damascenka pisze: ndz sty 09, 2022 5:12 pm Ma ktoś doświadczenie z tym sklepem na allegro? https://allegro.pl/uzytkownik/ERBEL_PL/sklep na PH jest jako zweryfikowana oferta, ale widziałam komentarz, że "za taką cene to podróbka, kpina" :/
jak jest na PH to jest ok. Być może ktoś dostał zwietrzałe perfumy (zdarza się) albo próbkę miał z niepotwierdzonego źródła i dlatego myślał, że ten zapach pachnie inaczej. Sklep ma 1236 👍 i tylko 3 👎. Dla mnie to jest bardzo wiarygodny sprzedawca. I widzę, że ma Voce Viva - kupię sobie chyba od niego na wiosnę do torebki 15ml :)
💩 nie zapominajmy o skandalu z Moliera2 - jak traktują pracowników. I że przechowują buty celebrytek w wc dla pracowników i te buty mają na sobie bakterie kałowe. Więcej jest tu: https://youtu.be/FsNkVT_nFWU 💩
Awatar użytkownika
Brak Nicka
Currently: planning drama
Posty: 2154
Rejestracja: pn sty 11, 2021 11:21 am

Post autor: Brak Nicka »

Mogła to być podróbka, a może zapach przeszedł reformulację i nie przypomina już pierwowzoru.
PDF - bardzo nowoczesne rozwiązanie w firmie pigułki😍
Olfic
Currently: planning drama
Posty: 1837
Rejestracja: pn sty 11, 2021 7:44 pm

Post autor: Olfic »

Ja uwielbiam opisy perfum BrakNicka, super opowiadasz o zapachach może masz jakieś perfumy które są tanie ale polecasz i jedne drogie ale warte swojej ceny?
Wiem wiecej
Awatar użytkownika
Brak Nicka
Currently: planning drama
Posty: 2154
Rejestracja: pn sty 11, 2021 11:21 am

Post autor: Brak Nicka »

Olfic pisze: ndz sty 09, 2022 10:43 pm Ja uwielbiam opisy perfum BrakNicka, super opowiadasz o zapachach może masz jakieś perfumy które są tanie ale polecasz i jedne drogie ale warte swojej ceny?
Bardzo mi miło🌹
Z droższych zapachów polecam markę Montale, nie znam Twojego gustu zapachowego ale mają szeroki asortyment perfum, każdy znajdzie coś dla siebie.
Raz się zaskoczyłam zapachem Roses Elixir tejże marki. Spodziewałam się różano-truskawkowej słodyczy tymczasem perfumy pachniały roztartymi w dłoniach świeżo zerwanymi liśćmi truskawki. Zieleń zapachu była przełamana dosłownie odrobiną różanej nuty.
PDF - bardzo nowoczesne rozwiązanie w firmie pigułki😍
Wicka
Currently:Vienna
Posty: 1144
Rejestracja: pn sty 11, 2021 9:01 pm

Post autor: Wicka »

Mialam kiedys ukochany zapach YSL Baby doll. Dla mnie to byl zawsze gralejfrut, ale w opisie go nie znalazlam (za to z 10 innych owoców ;P ... ale nie znam sie).
Zapach juz dawno wycofany, ale byl dość popularny, stąd pytanie- czy może ktoś z Was go znał i natknął się na coś podobnego?
Olbarteria- choyowa influenserka.
Awatar użytkownika
Brak Nicka
Currently: planning drama
Posty: 2154
Rejestracja: pn sty 11, 2021 11:21 am

Post autor: Brak Nicka »

Wicka pisze: sob sty 15, 2022 8:02 pm Mialam kiedys ukochany zapach YSL Baby doll. Dla mnie to byl zawsze gralejfrut, ale w opisie go nie znalazlam (za to z 10 innych owoców ;P ... ale nie znam sie).
Zapach juz dawno wycofany, ale byl dość popularny, stąd pytanie- czy może ktoś z Was go znał i natknął się na coś podobnego?
Ja znałam, pamiętam tę nutę, powiedziałabym, ze nawet z czerwonego grejfruta, niestety zapach po czasie przeszedł reformulację i stał się typowym słodziakiem jakich wiele na rynku.
Jeśli nie przeszkadzają Ci tańsze zapachy to ostatnio wąchałam w Rossku zapachy Adopt, jeden z nich nie pamiętam nazwy miał obrazek grejfruta i nimi też pachniał czułam nawet lekką goryczkę z pestek. Nie wiem jak wypada w testach globalnych bo nie przepadam za cytrusowymi zapachami i nie popsikałam się nimi.
PDF - bardzo nowoczesne rozwiązanie w firmie pigułki😍
Wicka
Currently:Vienna
Posty: 1144
Rejestracja: pn sty 11, 2021 9:01 pm

Post autor: Wicka »

Brak Nicka pisze: ndz sty 16, 2022 6:34 pm
Wicka pisze: sob sty 15, 2022 8:02 pm Mialam kiedys ukochany zapach YSL Baby doll. Dla mnie to byl zawsze gralejfrut, ale w opisie go nie znalazlam (za to z 10 innych owoców ;P ... ale nie znam sie).
Zapach juz dawno wycofany, ale byl dość popularny, stąd pytanie- czy może ktoś z Was go znał i natknął się na coś podobnego?
Ja znałam, pamiętam tę nutę, powiedziałabym, ze nawet z czerwonego grejfruta, niestety zapach po czasie przeszedł reformulację i stał się typowym słodziakiem jakich wiele na rynku.
Jeśli nie przeszkadzają Ci tańsze zapachy to ostatnio wąchałam w Rossku zapachy Adopt, jeden z nich nie pamiętam nazwy miał obrazek grejfruta i nimi też pachniał czułam nawet lekką goryczkę z pestek. Nie wiem jak wypada w testach globalnych bo nie przepadam za cytrusowymi zapachami i nie popsikałam się nimi.
Wielkie dzięki. Pójdę i sprawdze. Tańsze zapachy? Tym chętniej sprawdzę.
Olbarteria- choyowa influenserka.
cisowianka
Ciastko
Posty: 8
Rejestracja: pt cze 25, 2021 10:12 am

Post autor: cisowianka »

A czy któraś z Was może pamięta zapach Ocean Sun Gabrieli Sabatini i zna coś podobnego, co jest możliwe do kupienia? Miałam ten zapach za dzieciaka, gdzieś w okolicach późnej podstawówki/wczesnego gimnazjum i może źle go zapamiętałam, ale wspomnienie jakie po nim mam to bardzo ładny cytrusowy zapach, który, pomimo że jest raczej z tej niższej półki, bardzo długo się utrzymywał na skórze. Chętnie bym do niego wróciła ;)
Pierrot33
120mkw
Posty: 1616
Rejestracja: wt sie 03, 2021 5:33 pm

Post autor: Pierrot33 »

Dziewczyny, miała może któraś z Was Kenzo Elephant? Jeśli tak to jak wrażenia? Reakcja otoczenia, rozwinięcia na skórze w ciągu dnia? Dla osób z migreną się raczej nie nadaje? Ciężki kaliber pewnie? Wiem jak pachnie, ale nie nosiłam go na sobie a kusi, kusi. Wiem, że niejedni mówią, że to kamfora. Co myślicie?
Ja czasem mam wrażenie, że przez to ile palę papierosów popsuł mu się węch, do tego przeszłam covid i totalnie nie czuję 'słabszych' zapachów. Zawsze byłam fanką frezji no i bzu przede wszystkim nawet tego w najczystszej postaci jednoskładnikowego z yr. Tylko, że już nie produkują chyba.
Awatar użytkownika
Brak Nicka
Currently: planning drama
Posty: 2154
Rejestracja: pn sty 11, 2021 11:21 am

Post autor: Brak Nicka »

Pierrot33 ja mam i używam Słonika, jak będę mieć trochę czasu to odpowiem na zadane przez Ciebie pytania:)
PDF - bardzo nowoczesne rozwiązanie w firmie pigułki😍
Marta55555

Post autor: Marta55555 »

czy któraś z Was może polecić cos w stylu Angel Thierry Mugler?
Pierrot33
120mkw
Posty: 1616
Rejestracja: wt sie 03, 2021 5:33 pm

Post autor: Pierrot33 »

Brak Nicka pisze: śr sty 26, 2022 2:41 pm Pierrot33 ja mam i używam Słonika, jak będę mieć trochę czasu to odpowiem na zadane przez Ciebie pytania:)
Ok. W takim razie czekam, bo bardzo mnie ciekawi i intryguje ten zapach. Będę wdzięczna za odpowiedź, bo naprawdę wiem z tego co czytam czujesz perfumy i potrafisz nawet opisać pięknie zapach. 💖😍
Pierrot33
120mkw
Posty: 1616
Rejestracja: wt sie 03, 2021 5:33 pm

Post autor: Pierrot33 »

Marta55555 pisze: śr sty 26, 2022 3:19 pm czy któraś z Was może polecić cos w stylu Angel Thierry Mugler?
Ja to amatorka jestem, ale dla mnie gwiazdka jest nie do podrobienia i nawet nic podobnego do niej nie przychodzi mi na myśl. Cudownie się rozwija w ciągu dnia... Jest mocna, charakterystyczna, a po czasie uroku nabiera i czegoś takiego, że naprawdę dobrze się w niej czuję. Kurde słabo to opisuje, bo nie umiem, ale chętnie tak jak i Ty poznam podobne zapachy jak ktoś poleci. Tylko wydaje mi się ciężko będzie do czegokolwiek porównać.
Ogólnie wydaje mi się,że ten zapach można kochać albo nienawidzić.

Ja teraz właśnie nad Kenzo Elephantem się zastanawiam i myślę, że pod względem charakteru są podobne do Thierry(*) Angela.🙂😘
Marta55555

Post autor: Marta55555 »

Pierrot33 pisze: śr sty 26, 2022 8:40 pm
Marta55555 pisze: śr sty 26, 2022 3:19 pm czy któraś z Was może polecić cos w stylu Angel Thierry Mugler?
Ja to amatorka jestem, ale dla mnie gwiazdka jest nie do podrobienia i nawet nic podobnego do niej nie przychodzi mi na myśl. Cudownie się rozwija w ciągu dnia... Jest mocna, charakterystyczna, a po czasie uroku nabiera i czegoś takiego, że naprawdę dobrze się w niej czuję. Kurde słabo to opisuje, bo nie umiem, ale chętnie tak jak i Ty poznam podobne zapachy jak ktoś poleci. Tylko wydaje mi się ciężko będzie do czegokolwiek porównać.
Ogólnie wydaje mi się,że ten zapach można kochać albo nienawidzić.

Ja teraz właśnie nad Kenzo Elephantem się zastanawiam i myślę, że pod względem charakteru są podobne do Thierry(*) Angela.🙂😘
Gwiazdka jest magiczna :)) uwielbiam te perfumy, ale niestety po latach nos sie przyzwyczaja i chcę zrobic krotka przerwę na inne. Muszę sprawdzic Elephanta
Awatar użytkownika
Brak Nicka
Currently: planning drama
Posty: 2154
Rejestracja: pn sty 11, 2021 11:21 am

Post autor: Brak Nicka »

Pierrot33 dziękuję za miłe słowa❤️🌹

Jestem szczęśliwą posiadaczką starej wersji Słonika, nową ma moja matula i mam wrażenie, że siła słonia nieco osłabła chociaż czuć dawną noc.
Słonik to prawdziwy mocarz, nie ma miejsca na półśrodki albo go kochasz albo nienawidzisz. Jeśli wąchając go intryguje Cię tak samo mocno jak odpycha, a mimo wszystko myślisz nad jego zakupem to najprawdopodobnie go kupisz. Sama miałam kilka podejść, walczyłam, walczyłam z nim aż uległam:)
Zapach jest ciepły,otulający. Suchość orientalnych przypraw:kardamonu, goździków podbita jest przez mleczną kremową nutę. Wszystko to kąpie się w odurzającej nucie maciejki kwitnącej letnim wieczorem. Kamfory nie czuję.
Otoczenie reaguje różnie, dlatego polecam dozować z umiarem. Niektorzy mowili ze śmierdzę, a i ja sama chociaż dażę Słonia miłością ogromną nie lubię go na innych.
Co do migreny, nie wiem jak masz silne, ale ja spokojnie daję radę, zapach nie powoduje u mnie ataku jak choćby po Loulou Cacharela.
PDF - bardzo nowoczesne rozwiązanie w firmie pigułki😍