POLECANIE KOSMETYKÓW I ZABIEGÓW

Promocje, błędy cenowe, zamienniki i porady beauty
Awatar użytkownika
UwaloneManolo
Detektyw
Posty: 2441
Rejestracja: ndz lut 14, 2021 6:41 pm

POLECANIE KOSMETYKÓW I ZABIEGÓW

Post autor: UwaloneManolo »

urodowe offtopy
kanapka
Mokra Włoszka
Posty: 62
Rejestracja: śr cze 23, 2021 12:18 pm

Post autor: kanapka »

Wklejam żeby był porządek :
Co do wypadania po ciąży : co ma wypaść , to wypadnie. Oczywiście warto nawilżać skore głowy ale raczej nie stosujecie niczego co pobudza wzrost , bardziej wcierki hamujące np serum lopianowe Elpha Farm. Super jest wcierka nawilżająca Konopie z Joanny , dostępna w Rossie, Hebe. Przyjrzyjcie się swojej skórze głowy czy nie swędzi, czy nie ma łupieżu. Polecam tez przejście na łagodniejsze szampony np do wypadających jest super Koniczynkowa wlosomyjka z Dla. Fajny jest tez szampon Anwen a mam w planach wypróbowanie kremu z Radicala. Generalnie zdrowe włosy zaczynaja się przede wszystkim od zdrowej skory głowy. Także w pierwszej kolejności trzeba o to zadbać. Nawilżać , natłuszczać , raz na tydzień - dwa peelingowac np Cerkogel 30. Odstawić prostownice, ale nie suszenie. Suszarki używać jak najbardziej. Dziewczyny pisze z doświadczenia osoby , która borykała się z wiecznym łupieżem, swędzeniem skalpy itp. Można to zwalczyć, można zwalczyć wzmożone wypadanie. I wcale nie trzeba nic doczepiać.
Jeszcze odnośnie wypadania po cov... - jest taka dziewczyna na insta Ewa Mazurek , jej niestety po koronie wypadły prawie wszystkie włosy. Dzieli sie swoimi radami na to. Broń Boże nie chce żadnej z Was straszyć , u każdego reakcje pokoronne są inne , tyle ze dziewczyna siedzi trochę we wlosomaniactwie i pokazuje jak zmaga się z wypadaniem, co stosuje itp.
Awatar użytkownika
CaptainObvious
BagietkaZszarlott
Posty: 167
Rejestracja: pt cze 25, 2021 1:40 pm

Post autor: CaptainObvious »

czy możecie polecić dobry SPF?
Jeśli to czytasz, to znaczy, że umiesz czytać
Djelibejbi
MieszkankaPowiśla
Posty: 940
Rejestracja: wt cze 15, 2021 1:34 am

Post autor: Djelibejbi »

CaptainObvious pisze: śr cze 30, 2021 1:02 am czy możecie polecić dobry SPF?
Ja sama takiego jeszcze nie znalazłam, ale Marta z bloga urodaiwlosy ma kilka postów na ten temat. Jakoś wzbudza moje zaufanie i jeżeli coś kupię, to będzie to coś z jej listy :)
Awatar użytkownika
CaptainObvious
BagietkaZszarlott
Posty: 167
Rejestracja: pt cze 25, 2021 1:40 pm

Post autor: CaptainObvious »

u mnie jest taki problem, że wszystko mi spływa do oczu i ust i potem mam ten okropny chemiczny smak na ustach T_T
Jeśli to czytasz, to znaczy, że umiesz czytać
Awatar użytkownika
atat
TłinkiBoss
Posty: 3253
Rejestracja: ndz lut 14, 2021 10:14 pm

Post autor: atat »

CaptainObvious pisze: śr cze 30, 2021 1:02 am czy możecie polecić dobry SPF?
Mi pasuje basiclab. Mam krem jeszcze ze starą zapychającą się tubką airless :P teraz bym wzięła emulsję. Nie bieli.
Awatar użytkownika
CaptainObvious
BagietkaZszarlott
Posty: 167
Rejestracja: pt cze 25, 2021 1:40 pm

Post autor: CaptainObvious »

atat pisze: śr cze 30, 2021 7:21 pm
CaptainObvious pisze: śr cze 30, 2021 1:02 am czy możecie polecić dobry SPF?
Mi pasuje basiclab. Mam krem jeszcze ze starą zapychającą się tubką airless :P teraz bym wzięła emulsję. Nie bieli.
basiclab mi się kojarzy mniej więcej tak jak dermalogica - niezbyt ufam tej firmie, bo każda influencerka to poleca. Ale jeżeli mówisz, że się sprawdza Tobie, to może rzeczywiście warto spróbować. Dzięki :*
Jeśli to czytasz, to znaczy, że umiesz czytać
Awatar użytkownika
atat
TłinkiBoss
Posty: 3253
Rejestracja: ndz lut 14, 2021 10:14 pm

Post autor: atat »

CaptainObvious pisze: śr cze 30, 2021 7:23 pm
atat pisze: śr cze 30, 2021 7:21 pm
CaptainObvious pisze: śr cze 30, 2021 1:02 am czy możecie polecić dobry SPF?
Mi pasuje basiclab. Mam krem jeszcze ze starą zapychającą się tubką airless :P teraz bym wzięła emulsję. Nie bieli.
basiclab mi się kojarzy mniej więcej tak jak dermalogica - niezbyt ufam tej firmie, bo każda influencerka to poleca. Ale jeżeli mówisz, że się sprawdza Tobie, to może rzeczywiście warto spróbować. Dzięki :*
Basiclab ma dość agresywny marketing, bardziej niż Nacomi, nie dziwię się, że mogło to wzbudzić twoje podejrzenia. Kwestia dyskusyjna, mi to nie przeszkadza, jeśli skład się broni. Kocham to, że zawartości % składników aktywnych są zawsze podane na tacy - no i mają się czym chwalić. Dodam jeszcze, że zarówno pod względem rozpatrywania reklamacji (wymiana produktu bez zająknięcia) jak i odpowiedzi na pytania (zdarzało się że odpisywali nawet o 23 w weekend) ich obsługa klienta jest (przynajmniej z mojego doświadczenia) wzorowa.

Jak coś to na jednej z grup fb która współpracuje z basiclabem jest stały kod rabatowy 20% dla grupy: dlaprzyjaciolki (albo dlaprzyjaciółki, nigdy nie pamiętam, bo zawsze zamawiam hurtem jak mi się kończą rzeczy i potem długo nie zamawiam :P )

CHYBA JESTEM TZW. NATURALNYM AMBASADOREM :')
Shivalith
WążNaTshircie
Posty: 1591
Rejestracja: wt lut 23, 2021 10:39 pm

Post autor: Shivalith »

CaptainObvious pisze: śr cze 30, 2021 1:02 am czy możecie polecić dobry SPF?
Dla mnie obecnie top to z Holiki Aloe ;) Nie zapycha, nie bieli, nie szczypie mnie w oczy, jest wydajny i konsystencja jest taka jakby „wodna”.
~dwa razy duże frytki i jakiegoś burgera tam panu weźmiesz~
Prosecco
Koczkodan
Posty: 101
Rejestracja: pn cze 21, 2021 9:51 pm

Post autor: Prosecco »

Shivalith pisze: czw lip 01, 2021 10:19 am
CaptainObvious pisze: śr cze 30, 2021 1:02 am czy możecie polecić dobry SPF?
Dla mnie obecnie top to z Holiki Aloe ;) Nie zapycha, nie bieli, nie szczypie mnie w oczy, jest wydajny i konsystencja jest taka jakby „wodna”.
Dla mnie też ten z Holiki jest najlepszy obecnie. Jest mega wydajny i cena też jest przyzwoita, tym bardziej, że gramatura jest duża jak na filtr.
kanapka
Mokra Włoszka
Posty: 62
Rejestracja: śr cze 23, 2021 12:18 pm

Post autor: kanapka »

Kilka przetestowałem ,wiec mogę trochę napisać : mam normalna cerę z przetłuszczająca się strefa T, ale nie jakoś mocno. Lubię filtr ze Skin79 , w białym opakowaniu, często jest na promce na stronie Skina. Szybko się wchłania, lekko się swieci ale tragedii nie ma, bardzo fajnie sprawdza się pod makeupem. Miałam tez Svr blur - dość gesty, daje matowe wykończenie i lekki kolor. Na początku był zachwyt, bo wręcz sprawiał ze make up lepiej się trzymał , nie wyświecal się, ale gdzieś po mcu stosowania makijaż zaczął mi się na nim nierównomiernie rozkładać, robiły się dziury, plamy , no masakra. Teraz mam druga tubkę SVR sun secure fluide. I podobna sytuacja - na początku był zachwyt , mam mniej gęsta konsytencję niż blur, takie mleczko, ale super się wchłania, praktycznie się nie świecił, super i solo i pod makijaż. Niestety pod koniec pierwszej tubki zaczęła mnie piec twarz po aplikacji. Nie jakoś mocno i tylko pierwsze minuty po nałożeniu. Potem to mija. Myślałam ze to może już koniec tubki, może coś się z nim stało bo akurat upały się zaczynały. Otworzyłam nowa tubkę i to samo. Ta nowa tubka różni się opakowaniem, nie sprawdzałam czy tez i składem. Filtr ma bardziej lejąca konsystencje, ale szczypie tak samo po aplikacji. Obstawiam ze to kwestia innych kosmetyków które zaczęłam używać, może serum z vit C, może coś innego. Nie jest to mocno uciążliwe, wiec używam. Miałam tez filtr z aloesem , pamietam ze AgaSawa go pokazywała w filmie o filtrach,taki w białej tubce. Niestety dla mnie zbyt ciężki i chyba aloes mnie uczula, bo miałam kaszkę na czole. Teraz poluje na jakaś promke na Uriage BarierSun Anti Spot. W ogóle w temacie filtrów polecam na insta Anie IntiSkin- skarbnica wiedzy .
Awatar użytkownika
Okiem Oszustologa
Mokra Włoszka
Posty: 62
Rejestracja: śr cze 23, 2021 1:08 pm

Post autor: Okiem Oszustologa »

Ja również polecam inti_skin na insta. Z jej polecania kupiłam filtr Nivea sensitive spf 50 - nie jest dostępny w Polsce, ale można kupić na amazonie. Nie ma zapachu, nie wali alkoholem, spokojnie mogę ładować go pod oczy, nic nie spływa i nawet makijaż wygląda na nim zupełnie normalnie.
Awatar użytkownika
CaptainObvious
BagietkaZszarlott
Posty: 167
Rejestracja: pt cze 25, 2021 1:40 pm

Post autor: CaptainObvious »

wiem, że #ktopytał, ale chcę wam polecić mydło do rąk w kostce, które pachnie na całą łazienkę (oraz zapach utrzymuje się cały czas na dłoniach i nie trzeba przykładać ręki do nosa, żeby to czuć, tylko po prostu czuć ten zapach na odległość ręki 🤩), dobrze się pieni i nie wysusza rąk ale też nie robi okropnego filmu: Yardley London (kupiłam na Allegro). Nie mam niestety kodu rabatowego, ale chcę zostać naturalną ambasadorką tej marki :') :') :') , więc kupujcie z mojego polecenia :') Ja mam zapach drzewo sandałowe i jest kox. Będe zamawiać też inne zapachy i pewnie nikogo to nie zainteresuje, ale zrobię tier listę, który zapach najlepszy
Jeśli to czytasz, to znaczy, że umiesz czytać
Antoninamagdalena
BagietkaZszarlott
Posty: 161
Rejestracja: pt cze 04, 2021 6:18 pm

Post autor: Antoninamagdalena »

Co myślicie o OLAPLEX? Czy warto?może któraś używała?
21ssavage
Mokra Włoszka
Posty: 64
Rejestracja: śr sty 06, 2021 8:44 pm

Post autor: 21ssavage »

Heeej, ja mam pytanie dotyczące włosów.

Czy któraś z was zmagała się z poczuciem nierozczesanych włosów? Kołtunienia się? Macie jakieś kosmetyczne polecajki? Co na pewno by pomogło, a czego lepiej unikać? (Zaczelam unikać odzywek emolientowych ale chyba nie ma różnicy)
Heeelp :wrrr:
Awatar użytkownika
atat
TłinkiBoss
Posty: 3253
Rejestracja: ndz lut 14, 2021 10:14 pm

Post autor: atat »

21ssavage pisze: śr lip 28, 2021 2:15 pm Heeej, ja mam pytanie dotyczące włosów.

Czy któraś z was zmagała się z poczuciem nierozczesanych włosów? Kołtunienia się? Macie jakieś kosmetyczne polecajki? Co na pewno by pomogło, a czego lepiej unikać? (Zaczelam unikać odzywek emolientowych ale chyba nie ma różnicy)
Heeelp :wrrr:
Mam BARDZO plączące się włosy i u mnie game changerem była szczotka anwen, a z tego co mi wiadomo, to emolienty właśnie niwelują kołtunienie, także nie ma co unikać. A i oczywiście polecam czesać przed wszystkim: przed myciem, po wysuszeniu, przed spaniem, przed fryzjerem, u fryzjera przed samym myciem itd., a broń boże nie chodzić spać z mokrymi nierozczesanymi :')
Awatar użytkownika
Okiem Oszustologa
Mokra Włoszka
Posty: 62
Rejestracja: śr cze 23, 2021 1:08 pm

Post autor: Okiem Oszustologa »

Moje kochane skarby, przybywam z polecajką filtra :) Dla tych, którzy nie lubią tych wodnych filtrów typu Skin79, Holika (z mojej twarzy strasznie spływają), ale chcą coś w miarę lekkiego i matowego: Eucerin Sun Gel-Cream Oil Control SPF 50+ (wersja do twarzy, w opakowaniu airless).
Awatar użytkownika
UwaloneManolo
Detektyw
Posty: 2441
Rejestracja: ndz lut 14, 2021 6:41 pm

Post autor: UwaloneManolo »

Czy możecie polecić kogoś, kto ustawia plan pielęgnacji?
💩 nie zapominajmy o skandalu z Moliera2 - jak traktują pracowników. I że przechowują buty celebrytek w wc dla pracowników i te buty mają na sobie bakterie kałowe. Więcej jest tu: https://youtu.be/FsNkVT_nFWU 💩
Pierrot33
120mkw
Posty: 1616
Rejestracja: wt sie 03, 2021 5:33 pm

Post autor: Pierrot33 »

Wiem, że nikt nie pytał, ale gdybym miała polecić coś od siebie to isana peeling solno olejowy. Zapach na całą łazienkę, skład nie najgorzej a nawilżenie! Już nie wspominając o cenie. Jestem w trakcie 3 go opakowania co do mnie niepodobne, ponieważ zmieniam często kosmetyki.
Jeśli polecacie jakieś zapachy z mocno wyczuwalnym bzem majowym to ja chętnie. 🤩
Awatar użytkownika
UwaloneManolo
Detektyw
Posty: 2441
Rejestracja: ndz lut 14, 2021 6:41 pm

Post autor: UwaloneManolo »

Pierrot33 pisze: śr paź 06, 2021 8:40 pm Wiem, że nikt nie pytał, ale gdybym miała polecić coś od siebie to isana peeling solno olejowy. Zapach na całą łazienkę, skład nie najgorzej a nawilżenie! Już nie wspominając o cenie. Jestem w trakcie 3 go opakowania co do mnie niepodobne, ponieważ zmieniam często kosmetyki.
Jeśli polecacie jakieś zapachy z mocno wyczuwalnym bzem majowym to ja chętnie. 🤩
super! dzięki za polecajkę <3
💩 nie zapominajmy o skandalu z Moliera2 - jak traktują pracowników. I że przechowują buty celebrytek w wc dla pracowników i te buty mają na sobie bakterie kałowe. Więcej jest tu: https://youtu.be/FsNkVT_nFWU 💩
przejrzystawoda
RiczAsFak
Posty: 817
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 5:20 pm

Post autor: przejrzystawoda »

polecacie kosmetyki rituals? co najbardziej? mega mnie interesują, i chyba się skuszę. ale nie wiem czy na pewno warto
Natalia.grazyna
ŚpioszkiKenzo
Posty: 3
Rejestracja: ndz lip 04, 2021 5:53 pm

Post autor: Natalia.grazyna »

Jaki tusz do rzęs polecacie? Najlepiej dostępny w Rossmanie :)
Awatar użytkownika
UwaloneManolo
Detektyw
Posty: 2441
Rejestracja: ndz lut 14, 2021 6:41 pm

Post autor: UwaloneManolo »

Natalia.grazyna pisze: ndz gru 19, 2021 7:53 pm Jaki tusz do rzęs polecacie? Najlepiej dostępny w Rossmanie :)
pogrubiający paese adore
💩 nie zapominajmy o skandalu z Moliera2 - jak traktują pracowników. I że przechowują buty celebrytek w wc dla pracowników i te buty mają na sobie bakterie kałowe. Więcej jest tu: https://youtu.be/FsNkVT_nFWU 💩
Awatar użytkownika
atat
TłinkiBoss
Posty: 3253
Rejestracja: ndz lut 14, 2021 10:14 pm

Post autor: atat »

Wiem, że Olfa nas czyta, więc chciałabym ci polecić panią podolog, do której często chodzę. Jest na Woli, na której obie mieszkamy, nie zapłacisz dużo za Ubera:

Dr STOPA Paulina Chajęcka Vel Choińska
Klinika Dr Łokiec OKOPOWA 23, 23, 01-059, Warszawa, Wola
Awatar użytkownika
UwaloneManolo
Detektyw
Posty: 2441
Rejestracja: ndz lut 14, 2021 6:41 pm

Post autor: UwaloneManolo »

atat pisze: wt sty 04, 2022 7:01 pm Wiem, że Olfa nas czyta, więc chciałabym ci polecić panią podolog, do której często chodzę. Jest na Woli, na której obie mieszkamy, nie zapłacisz dużo za Ubera:

Dr STOPA Paulina Chajęcka Vel Choińska
Klinika Dr Łokiec OKOPOWA 23, 23, 01-059, Warszawa, Wola
polećcie jeszcze w Krakowie, jakby akurat była przejazdem (ale ja skorzystam za nią ;P )
💩 nie zapominajmy o skandalu z Moliera2 - jak traktują pracowników. I że przechowują buty celebrytek w wc dla pracowników i te buty mają na sobie bakterie kałowe. Więcej jest tu: https://youtu.be/FsNkVT_nFWU 💩