Ludzie którzy interesują się życiem celebrytów są mniej inteligentni 😅

Motywacja, hobby, sposoby na spędzanie wolnego czasu, porady domowe, książki
Tejou

Ludzie którzy interesują się życiem celebrytów są mniej inteligentni 😅

Post autor: Tejou »

Badania przeprowadzili Węgrzy i opublikowali wyniki w BMC Psychology. Udział w badaniu wzięły 1763 osoby i te, które były bardzo zainteresowane życiem ulubionych celebrytów wypadły znacznie słabiej w testach kongnitywnych.
Nie jest jednak roztrzygnięgniete czy są mniej inteligentni wiec interesują się celebrytami, czy są mniej inteligentni bo interesują sie celebrytami. Nie wiadomo co jest przyczyną, a co skutkiem.
A co Wy o tym myślicie? 😀
zosia_222
Siatkarka
Posty: 2
Rejestracja: pt mar 15, 2024 9:10 pm

Post autor: zosia_222 »

Ciężko to ocenić bo większość z tego forum jest tu bo interesuje się życiem celebrytów. Wydaje mi się, że wszystko zależy od tego jaki to celebryta i za jakimi wzorcami podążamy. Chociaż ludzie jeszcze przed erą internetu byli mądrzy i mądrzejsi więc raczej egzystencja poprzedza esencje.
taewa
RóżowePolo
Posty: 14
Rejestracja: wt wrz 20, 2022 1:24 am

Post autor: taewa »

Myślę, że chodzi o to, że ludzie naprawdę inteligentni nie marnują czasu na takie bzdury i skupiają się bardziej na swoim życiu, a nie na życiu celebrytów którzy niczego w życie indywidualne czy społeczne osoby inteligentnej nie wnoszą i znani są nie wiadomo z czego, chyba głównie ze skandali.
elisha
RóżowePolo
Posty: 12
Rejestracja: ndz mar 17, 2024 10:50 pm

Post autor: elisha »

Skrajność na pewno nie jest zdrowa. Każdy człowiek ma X ilość wolnego czasu i jeśli są osoby, które w pełni poświęcają swój czas na śledzenie influencerów, celebrytów i komentowanie dosłownie każdego ich ruchu to nie uważam tego za coś zdrowego i mądrego. Osobiście lubię sobie czasem chwilkę poczytać o czymś dla "odmóżdżenia" ale nie wyobrażam sobie siedzieć całymi dniami wpatrzona w komórkę, żeby czytać o każdym kroku obcych ludzi z internetu czy telewizji. Miałam styczność z dziewczyną, która (jest tak do teraz) miała konto na każdym forum, kafeterii czy czymkolwiek o gwiazdach, jest pod każdym postem hydeparku, zna dosłownie każdą plotkę, śledzi każdego celebrytę czy influencera i zawsze jak się z nią siedziało to było tylko "ale ta jest teraz gruba", "ci się pewnie rozstali bo dała komuś na boku", "tym to się już poprzewracało w głowach bo drugi raz w tym roku na wakacje jadą", a każdy szczęśliwy związek był ustawką. :P W jakiejś książce psychologicznej przeczytałam kiedyś, że to co robimy i oglądamy wpływa na jakość naszego życia i warto o tym pamiętać.