Ulubione perfumy

Promocje, błędy cenowe, zamienniki i porady beauty
RosieRose
Tritonotti
Posty: 193
Rejestracja: sob lis 04, 2023 11:53 pm

Re: Ulubione perfumy

Post autor: RosieRose »

Minewra pisze: wt lis 07, 2023 6:02 pm A co powiecie o mgiełkach sol de janerio? Jest laska na tik toku co je poleca, ale patrząc co odwala to nie chce mi się wierzyć, ze mówi prawdę. Pytam Was, bo nie wiem czy warto wydawać pieniądze
Mam 62, pozostałe wąchałam w Douglasie. 62 moim zdaniem dość przyjemne, zdecydowanie słodkie. 71 dla mnie nie do zniesienia, wali bardzo mocno karmelowym popcornem. Rio radiance w pierwszym odczuciu pachnie mi perfumami starszej pani, ale po jakimś czasie jest ładny. Pozostałe nic specjalnego. Na pewno warto przetestować na sobie w sklepie jeśli ma się możliwość. Co do 62 to imo warto, ale nie w cenie regularnej. Ja kupiłam na promce za 45 zł 90 ml i taka cena jest dla mnie adekwatna do jakości. Za 100 zł chyba nie byłabym zadowolona.
pitupitu
Koczkodan
Posty: 105
Rejestracja: sob lis 05, 2022 9:46 pm

Post autor: pitupitu »

A czy ktoś tutaj gustuje w świeżych zielonych chłodnych zapachach? Polećcie prosze coś ciekawego z tej kategorii :)
Awatar użytkownika
damascenka
Administrator
Posty: 268
Rejestracja: śr sty 06, 2021 3:43 pm

Post autor: damascenka »

pitupitu pisze: pt gru 29, 2023 1:01 pm A czy ktoś tutaj gustuje w świeżych zielonych chłodnych zapachach? Polećcie prosze coś ciekawego z tej kategorii :)
jeśli chodzi o zielone chłodne to ja zawsze będę polecać Mojave Ghost od Byredo, mi się kojarzy z takim mokrym mchem po burzy 😍
malinka_a
Siatkarka
Posty: 1
Rejestracja: wt maja 23, 2023 4:27 pm

Post autor: malinka_a »

Angel, Miss Dior, Chloe ❤️
Gagatek
Ciastko
Posty: 5
Rejestracja: czw wrz 14, 2023 6:06 am

Post autor: Gagatek »

Nie mam jednych ulubionych perfum. Jednak zawsze jest u mnie na stanie Obsession CK, które bardzo lubię i zawsze do nich wracam co raczej mi się nie zdarzyło z innymi zapachami.
Ogólnie perfumy to moja lekka obsesja i uzależnienie, które staram się zwalczać. Flaszek mam dużo za dużo. Gustuje w zapachach słodkich, przyprawowych, orientalnych, ale lubię też coś lżejszego np. kwiatowego. Nie lubię wszelkich nut ogórkowych, melonowych, arbuzowych itp. Nuty cytrusowe czy ozonowe, morskie to zależy jak są podane i z czym zmiksowane.
Posiadam głównie zapachy ogólnodostępne, nie jestem fanką wydawania kroci na zapach. Mam głównie oryginały, trochę katalogowych, coś z arabów, ale i jakieś odpowiedniki by się znalazły.
Duzaplaga
RoyalBaby
Posty: 29
Rejestracja: wt sty 12, 2021 3:37 pm

Post autor: Duzaplaga »

Dziewczyny czy któraś z Was zna może odpowiednik Flowerbomb sprzed reformulacji? Tak bardzo tęsknię za tym zapachem, teraz FB to jakieś popłuczyny niestety
bestie_0075
PsychoFanka
Posty: 96
Rejestracja: pn lis 20, 2023 5:39 pm

Post autor: bestie_0075 »

Duzaplaga pisze: wt mar 05, 2024 4:13 pm Dziewczyny czy któraś z Was zna może odpowiednik Flowerbomb sprzed reformulacji? Tak bardzo tęsknię za tym zapachem, teraz FB to jakieś popłuczyny niestety
Popytaj na grupkach na Fb czy ktoś może odlać Ci próbkę, często ludzie mają takie unikaty. Ewentualnie poczytaj sobie na Fragrantice, są przykłady podobnych perfum, może coś ci się spodoba :)
marian tu jest jakby luksusowo :fire:
bestie_0075
PsychoFanka
Posty: 96
Rejestracja: pn lis 20, 2023 5:39 pm

Post autor: bestie_0075 »

Moje ostatnio ulubione to Attrape-Rêves Louis Vuitton, idealne na wiosnę i lato. Trochę przypominają mi Mon Paris YSL, chyba przez piwonię.
Kupiłam próbkę, bo niestety cena powala :(
marian tu jest jakby luksusowo :fire:
asienaa
RóżowePolo
Posty: 13
Rejestracja: ndz mar 03, 2024 9:59 pm

Post autor: asienaa »

Ja od lat niezmiennie używam na zmiane black opium, la vie e belle , mademoiselle intense i i want choo
asienaa
RóżowePolo
Posty: 13
Rejestracja: ndz mar 03, 2024 9:59 pm

Post autor: asienaa »

Minewra pisze: wt lis 07, 2023 6:02 pm A co powiecie o mgiełkach sol de janerio? Jest laska na tik toku co je poleca, ale patrząc co odwala to nie chce mi się wierzyć, ze mówi prawdę. Pytam Was, bo nie wiem czy warto wydawać pieniądze
Mam nr 62 miniaturkę którą dostałam w zestawie z kremem bum bum i tak szczerze sama z siebie bym jej nie kupiła może też dlatego że wolę się psikać perfumami. Zapach słodki ładny (rzecz gustu) dosyć mocny na początku ale jak to mgiełka nietrwały.
Agach955
Siatkarka
Posty: 1
Rejestracja: ndz mar 17, 2024 3:18 pm

Post autor: Agach955 »

Ostatnio mój ulubiony zapach to Pure Musk, Narciso Rodriguez, śliczny, kobiecy.
Ogólne lubię zapachy mainstreamowe. Pure XS, L'interdit, Alien, Crystal Noir to jedne z ulubionych.
Mnkchr
ŚpioszkiKenzo
Posty: 3
Rejestracja: czw mar 14, 2024 12:24 pm

Post autor: Mnkchr »

A używa może któraś z Was DSQUARED2 WOOD POUR FEMME i napisze jak z trwałością? Bo osobiście zakochałam się w zapachu, takie Versace Bright Crystal z nutą cytrusów
lavinia123
Tritonotti
Posty: 172
Rejestracja: sob mar 04, 2023 5:57 pm

Post autor: lavinia123 »

Czy ktos z Was ma moze Bois Imperial i moze napisac do jakiego ( moze znanego) zapachu go mozna porownac?
Karharos1995
Ciastko
Posty: 5
Rejestracja: ndz mar 17, 2024 10:14 pm

Post autor: Karharos1995 »

Pewnie mnie zagryziecie, ale… Hugo Boss The Scent for her, ale tylko woda perfumowana. Perfum jest za mocny, a tak to pięknie otula mnie w czasie wiosny, jest słodki ale nie duszący. No i zauważyłam, że perfumy Hugo Boss produkowane w Niemczech, Francji i Anglii różnią się zapachami!!! O dziwo, niemiecki Hugo Boss The Scent for her mi nie podchodzi, ale za to produkcji UK/Francja jak najbardziej 🙈
Komarzyca
GreckieWakacje
Posty: 279
Rejestracja: ndz lip 09, 2023 4:59 pm

Post autor: Komarzyca »

Moje ulubione to Tom Ford lost cherry , używam oszczędnie bo cena powala , zapach jest cudny , mocno wiśniowy . Na drugim miejscu jest Creed Carmina , mocno czuć róże , bardzo trwałe, piękne ale cena też wygórowana .
ssanderkaaa_
ŚpioszkiKenzo
Posty: 4
Rejestracja: wt mar 19, 2024 12:06 pm

Post autor: ssanderkaaa_ »

Komarzyca pisze: śr mar 20, 2024 11:48 pm Moje ulubione to Tom Ford lost cherry , używam oszczędnie bo cena powala , zapach jest cudny , mocno wiśniowy . Na drugim miejscu jest Creed Carmina , mocno czuć róże , bardzo trwałe, piękne ale cena też wygórowana .
Czy ktoś może zna jakiś zamiennik lost cherry? :/ kiedyś wąchałam coś z jakiejś niszowej marki, już nie do końca pamiętam, ale tam wiśnia pachniała jak perfumik dla dzieci... może coś innego, o właśnie takim bardziej szlachetnym zapachu, ktoś coś natrafił?
Komarzyca
GreckieWakacje
Posty: 279
Rejestracja: ndz lip 09, 2023 4:59 pm

Post autor: Komarzyca »

ssanderkaaa_ pisze: czw mar 21, 2024 12:50 am
Komarzyca pisze: śr mar 20, 2024 11:48 pm Moje ulubione to Tom Ford lost cherry , używam oszczędnie bo cena powala , zapach jest cudny , mocno wiśniowy . Na drugim miejscu jest Creed Carmina , mocno czuć róże , bardzo trwałe, piękne ale cena też wygórowana .
Czy ktoś może zna jakiś zamiennik lost cherry? :/ kiedyś wąchałam coś z jakiejś niszowej marki, już nie do końca pamiętam, ale tam wiśnia pachniała jak perfumik dla dzieci... może coś innego, o właśnie takim bardziej szlachetnym zapachu, ktoś coś natrafił?
Nie wąchałam bo zazwyczaj jak chciałam kupić to były wykupione ale sporo wątków czytałam że podobny zapach to perfumy z Zary -Cherry Smoothie .
Awatar użytkownika
hpxd2000
ŚpioszkiKenzo
Posty: 4
Rejestracja: wt mar 05, 2024 8:25 pm

Post autor: hpxd2000 »

Moja mama, odkąd pamiętam, używała Clavin Klein Truth i przejęłam po niej - trwałe, lekkie, świeże, zdecydowanie na wiosenno-letni sezon, choć zdarza się, że używam cały rok. To moja totalna miłość jeżeli chodzi o zapach. Drugi ulubiony to Lancome Idole - ten zwykle zostawiam na wyjścia, bo jest dość drogi XD Ale bardzo ładny, elegancki zapach, delikatnie słodki. Ostatnimi czasy używam Yodeyma Cheante - to jest odpowiednik Channel Mademoiselle. Long story short, pracuję przy prowadzeniu sprzedaży kosmetyków na Allegro i ostatnio na próbę zamówiłyśmy trochę perfum z Yodeymy i o chryste - rozchodzą się jak świeże bułeczki XD zamiawiamy cały czas i przez to uzbierało nam się tyle testerów, że mówię "sprawdzę jak pachnie", chociaż jeden, z ciekawości. I przysięgam, jak powąchałam te Cheante to mi się odblokowało coś dziwnego, nostalgicznego w głowie XD całe życie czułam gdzieś ten zapach i nie mogłam nigdzie ogarnąć, co tak bardzo ładnie pachnie. I to było to. Na szanelki mnie nie stać, to się pocieszam Yodeymą.
Jeszcze przez chwilę miałam do czynienia z Hugo Boss Ma Vie - super zapach, ale niestety totalnie nietrwały. Czytałam opinie i chyba niemal wszyscy się skarżyli na trwałość.
Chciałabym mniej myśleć i nie mieć problemów z pamięcią.
Camille
Ciastko
Posty: 6
Rejestracja: ndz mar 03, 2024 4:41 pm

Post autor: Camille »

Flowerbomb, la vie e belle, black opium
salkowska
Ciastko
Posty: 9
Rejestracja: pn sty 15, 2024 8:08 pm

Post autor: salkowska »

Komarzyca pisze: czw mar 21, 2024 8:13 am
ssanderkaaa_ pisze: czw mar 21, 2024 12:50 am
Komarzyca pisze: śr mar 20, 2024 11:48 pm Moje ulubione to Tom Ford lost cherry , używam oszczędnie bo cena powala , zapach jest cudny , mocno wiśniowy . Na drugim miejscu jest Creed Carmina , mocno czuć róże , bardzo trwałe, piękne ale cena też wygórowana .
Czy ktoś może zna jakiś zamiennik lost cherry? :/ kiedyś wąchałam coś z jakiejś niszowej marki, już nie do końca pamiętam, ale tam wiśnia pachniała jak perfumik dla dzieci... może coś innego, o właśnie takim bardziej szlachetnym zapachu, ktoś coś natrafił?
Nie wąchałam bo zazwyczaj jak chciałam kupić to były wykupione ale sporo wątków czytałam że podobny zapach to perfumy z Zary -Cherry Smoothie .
Ja mam te z Zary, ale nie jestem zbytnio zadowolona, wydają mi się jakieś sztuczne ☹️
Awatar użytkownika
Moniczeek
Tritonotti
Posty: 190
Rejestracja: czw lip 27, 2023 9:47 pm

Post autor: Moniczeek »

Dla mnie najpiekniejsze to Escentric Molecules Molecule 01, ale ja bardzo lubie takie zapachy unisexowe :he:
Drugi to Dior Ambre Nuit :fire:
Soraya
Koczkodan
Posty: 116
Rejestracja: pt gru 10, 2021 10:40 pm

Post autor: Soraya »

lavinia123 pisze: wt mar 19, 2024 12:05 pm Czy ktos z Was ma moze Bois Imperial i moze napisac do jakiego ( moze znanego) zapachu go mozna porownac?
Bois Imperial jest zapachem w stylu Ganymede. Stworzone są przez tego samego perfumiarza. Przyznam, że są wyjątkowe. Świeże ale i drzewne. Do żadnego z zapachu z mainstream'u bym go nie porównała ale możesz się wspomóc fragranticą.
lavinia123
Tritonotti
Posty: 172
Rejestracja: sob mar 04, 2023 5:57 pm

Post autor: lavinia123 »

Soraya pisze: sob mar 30, 2024 12:11 pm
lavinia123 pisze: wt mar 19, 2024 12:05 pm Czy ktos z Was ma moze Bois Imperial i moze napisac do jakiego ( moze znanego) zapachu go mozna porownac?
Bois Imperial jest zapachem w stylu Ganymede. Stworzone są przez tego samego perfumiarza. Przyznam, że są wyjątkowe. Świeże ale i drzewne. Do żadnego z zapachu z mainstream'u bym go nie porównała ale możesz się wspomóc fragranticą.
Dziękuję bardzo 🙏dużo pozytywnego na tematu tego zapachu czytalam, lecz nigdzie nie moge go znaleść aby powąchać. A uwielbiam świeże i drzewne zapachy. Więc mysle ze ten był by perfekt.
malapanda
Koczkodan
Posty: 109
Rejestracja: ndz kwie 04, 2021 2:01 pm

Post autor: malapanda »

hpxd2000 pisze: śr mar 27, 2024 6:26 pm Moja mama, odkąd pamiętam, używała Clavin Klein Truth i przejęłam po niej - trwałe, lekkie, świeże, zdecydowanie na wiosenno-letni sezon, choć zdarza się, że używam cały rok. To moja totalna miłość jeżeli chodzi o zapach. Drugi ulubiony to Lancome Idole - ten zwykle zostawiam na wyjścia, bo jest dość drogi XD Ale bardzo ładny, elegancki zapach, delikatnie słodki. Ostatnimi czasy używam Yodeyma Cheante - to jest odpowiednik Channel Mademoiselle. Long story short, pracuję przy prowadzeniu sprzedaży kosmetyków na Allegro i ostatnio na próbę zamówiłyśmy trochę perfum z Yodeymy i o chryste - rozchodzą się jak świeże bułeczki XD zamiawiamy cały czas i przez to uzbierało nam się tyle testerów, że mówię "sprawdzę jak pachnie", chociaż jeden, z ciekawości. I przysięgam, jak powąchałam te Cheante to mi się odblokowało coś dziwnego, nostalgicznego w głowie XD całe życie czułam gdzieś ten zapach i nie mogłam nigdzie ogarnąć, co tak bardzo ładnie pachnie. I to było to. Na szanelki mnie nie stać, to się pocieszam Yodeymą.
Jeszcze przez chwilę miałam do czynienia z Hugo Boss Ma Vie - super zapach, ale niestety totalnie nietrwały. Czytałam opinie i chyba niemal wszyscy się skarżyli na trwałość.
Mam Cheante i bardzo lubie!
Mój numer 1to Pure poison od Diora. Latem CK light blue, VS pure seduction.
Debbie
RoyalBaby
Posty: 25
Rejestracja: pt mar 24, 2023 7:56 am

Post autor: Debbie »

pitupitu pisze: pt gru 29, 2023 1:01 pm A czy ktoś tutaj gustuje w świeżych zielonych chłodnych zapachach? Polećcie prosze coś ciekawego z tej kategorii :)
Florabotanica, niestety już niedostępna, ewentualnie allegro.

Hermes zielony ogródek