Czy matura faktycznie jest ważna?

Motywacja, hobby, sposoby na spędzanie wolnego czasu, porady domowe, książki
meowster14
Channelka
Posty: 30
Rejestracja: pt mar 15, 2024 10:38 am

Czy matura faktycznie jest ważna?

Post autor: meowster14 »

Czy posiadanie matury jakoś bardzo zmieniło wasz bieg życia w kwestii pracy?

Jako osoba, która nie planuje iść nigdy na studia- czy jest się czym martwić?
submersed
RóżowePolo
Posty: 12
Rejestracja: pn mar 18, 2024 8:59 am

Post autor: submersed »

Jeśli masz wyuczony zawód po technikum czy zawodówce, to dasz sobie radę bez matury w tych czasach. Problem jest wtedy, kiedy ktoś kończy liceum bez matury, choć to nie koniec świata.

W technikum czy zawodówce masz praktyki, czyli zdobywasz już na wczesnym etapie jakieś szczątkowe doświadczenie, które jest obecnie kluczowe. Musisz być po prostu w czymś dobra, mieć zajawkę i umieć ją wykorzystać.

Ja z wykształcenia jestem tłumaczem, więc bez studiów byłoby ciężko, ale jeśli widzisz dla siebie już jakąś drogę, to skup się na niej.

Dla mnie matura była głównie sprawdzianem odpowiedniej organizacji czasu, wyuczenie się schematów powtarzanych co roku. Matura nie jest sprawdzianem wiedzy, a raczej tego, jak potrafisz się zorganizować.
Mualla
RoyalBaby
Posty: 22
Rejestracja: wt mar 19, 2024 9:32 am

Post autor: Mualla »

Matura jest ważna, ale nie pod kątem sprawdzenia swojej wiedzy, tylko otwiera wiele możliwości. Dziś nie chcesz iść na studia, ale może za parę lat zmienisz zdanie i będziesz żałować, że tej matury nie masz. Co więcej, matura bardzo często jest wymogiem by otrzymać jakąś pracę. Ja zatrudniając się (co prawda w czasie studiów) do pracy w sklepie obuwniczym jednej ze znanych sieci, wymogiem była matura bym mogła obsługiwać kasę fiskalną.
Awatar użytkownika
blackmolly
Administrator
Posty: 937
Rejestracja: śr sty 06, 2021 4:51 pm

Post autor: blackmolly »

W dzisiejszych czasach to trochę obciach skończyć szkołę średnią i nie zrobić matury. Warto zdać nawet na najniższym poziomie, żeby nie zamykać sobie drogi na studia czy nawet szkoły pomaturalnej, bo nigdy nie wiesz, co będzie w przyszłości 🙂
Niech dzieje się magia!
Olfic
Currently: planning drama
Posty: 1837
Rejestracja: pn sty 11, 2021 7:44 pm

Post autor: Olfic »

meowster14 pisze: wt mar 19, 2024 2:03 pm Czy posiadanie matury jakoś bardzo zmieniło wasz bieg życia w kwestii pracy?

Jako osoba, która nie planuje iść nigdy na studia- czy jest się czym martwić?
Mysle ze nie mieć matury to wstyd, jest na tyle prosta ze najgłupsi ją zdają, jak słyszę ze ktoś jest dorosły a nie ma matury to od razu wiem ze jest po prostu głupi
Wiem wiecej
Bum
Mokra Włoszka
Posty: 53
Rejestracja: ndz mar 10, 2024 12:51 am

Post autor: Bum »

Ocenianie kogoś przez to że nie ma matury jest straszne! Wiele takich osób radzi sobie dużo lepiej w życiu niż ten co skończył super świetne studia.

Matura może i jest prosta, ale nie jest wyznacznikiem życia.

Jeżeli ktoś stwierdza że osoba bez matury jest głupia, to bardzo współczuję życia.
Awatar użytkownika
blackmolly
Administrator
Posty: 937
Rejestracja: śr sty 06, 2021 4:51 pm

Post autor: blackmolly »

Bum pisze: śr mar 20, 2024 5:22 pm Ocenianie kogoś przez to że nie ma matury jest straszne! Wiele takich osób radzi sobie dużo lepiej w życiu niż ten co skończył super świetne studia.

Matura może i jest prosta, ale nie jest wyznacznikiem życia.

Jeżeli ktoś stwierdza że osoba bez matury jest głupia, to bardzo współczuję życia.
Trochę przesadą jest stwierdzenie, że wiele osób bez matury lepiej radzi sobie niż osoby po studiach. Jakieś oficjalne statystyki? Bo jednak w Polsce każda oferta na intratne stanowisko ma w wymaganiach wykształcenie wyższe.
Niech dzieje się magia!
Bum
Mokra Włoszka
Posty: 53
Rejestracja: ndz mar 10, 2024 12:51 am

Post autor: Bum »

blackmolly pisze: śr mar 20, 2024 5:41 pm
Bum pisze: śr mar 20, 2024 5:22 pm Ocenianie kogoś przez to że nie ma matury jest straszne! Wiele takich osób radzi sobie dużo lepiej w życiu niż ten co skończył super świetne studia.

Matura może i jest prosta, ale nie jest wyznacznikiem życia.

Jeżeli ktoś stwierdza że osoba bez matury jest głupia, to bardzo współczuję życia.
Trochę przesadą jest stwierdzenie, że wiele osób bez matury lepiej radzi sobie niż osoby po studiach. Jakieś oficjalne statystyki? Bo jednak w Polsce każda oferta na intratne stanowisko ma w wymaganiach wykształcenie wyższe.
Nie jest przesada, mam skończone 4 kierunki i uwierz w żadnej pracy nie patrzyli na moje studia, tylko na doświadczenie. Oczywiście wiadomo że nie mówię to o wszystkich kierunkach, studia są potrzebne, ale nie mówmy ze jeżeli ktoś nie zdał matury to jest głupek, bo znam bardzo dużo mądrych poukładanych mających dobra prace ludzi bez matury.

Do matury można zawsze podejść ponownie.
aurora1999
Ciastko
Posty: 7
Rejestracja: wt mar 19, 2024 5:16 pm

Post autor: aurora1999 »

Kurde, ludzie którzy piszą że osoby której nie mają matury są głupi czy są debilami, są poprostu zacofani że szok... Kurde, moja koleżanka, nie ma matury bo nauczycielka powiedziała że sobie nie da rady i jej nie dopuści, a jak planuje przyjść to wstawi jej 1 na świadectwie! Ona była dość nieśmiała i nie umiała postawić na swoim, więc się zgodziła, żeby mieć pozytywną ocenę. Tak, mogła normalnie podejść, bo matura to jest odrębny element i jakby już była oficjalnie po szkole. No ale się przestraszyła konsekwencji... Teraz jest bez matury, ale zrobiła sobie dużo kursów, popracowała nad sobą i planuje w przyszłości podejść do matury... Podsumowując, nie jest głupia, nie jest debilem, jest mądra i sukcesywnie dąży do celów. Wiec takie pierdolamento, że osoba bez matury = debil, głupek, jest po prostu bez pomyślenia, dosłownie.. ludzie którzy tak myślą....nie myślą XD
Bum
Mokra Włoszka
Posty: 53
Rejestracja: ndz mar 10, 2024 12:51 am

Post autor: Bum »

aurora1999 pisze: czw mar 21, 2024 12:24 pm Kurde, ludzie którzy piszą że osoby której nie mają matury są głupi czy są debilami, są poprostu zacofani że szok... Kurde, moja koleżanka, nie ma matury bo nauczycielka powiedziała że sobie nie da rady i jej nie dopuści, a jak planuje przyjść to wstawi jej 1 na świadectwie! Ona była dość nieśmiała i nie umiała postawić na swoim, więc się zgodziła, żeby mieć pozytywną ocenę. Tak, mogła normalnie podejść, bo matura to jest odrębny element i jakby już była oficjalnie po szkole. No ale się przestraszyła konsekwencji... Teraz jest bez matury, ale zrobiła sobie dużo kursów, popracowała nad sobą i planuje w przyszłości podejść do matury... Podsumowując, nie jest głupia, nie jest debilem, jest mądra i sukcesywnie dąży do celów. Wiec takie pierdolamento, że osoba bez matury = debil, głupek, jest po prostu bez pomyślenia, dosłownie.. ludzie którzy tak myślą....nie myślą XD
Dokładnie! Matura nie jest wyznacznikem inteligencji
Awatar użytkownika
nabi
Gacie z oceanu
Posty: 40
Rejestracja: pt mar 15, 2024 5:45 pm

Post autor: nabi »

to prawda ze matury nie trzeba miec w kazdym zawodzie, ale ja uwazam ze warto ją po prostu napisać, zycie moze sie potoczyc roznie. a tak juz anegdotycznie - jesli ktos nie ma matury bo w ogole do niej nie podszedl to ok - nie oceniam, sa rozne powody i to byla swiadoma decyzja tej osoby bo nie chciala w ogole tego pisać. ale jesli ktos nie zdal matury to juz podswiadomie mam opinie co do tej osoby, sory ale prawda jest taka ze zadania maturalne są niesamowicie proste, zeby wyciagnac 30% chociazby z krolowej nauk - matematyki, wystarczy wiedziec tylko (ale może i aż?) tyle, ze jak widzisz uklad wspolrzednych w zadaniu, to otwierasz karte wzorów na dziale "funkcja kwadratowa" i podstawiasz cyferki, nic więcej xD tego sie po prostu nie da nie zdac jesli ci zalezy i powtorzyles material. dlatego sory ale jesli ktos nie zdal matury, to są 2 wyjscia - albo mial na to totalnie wyjebane i przespał cale 3/4 lata liceum, ale zlozyl deklaracje maturalną zeby rodzice sie odpierdolili, albo po prostu jest debilem.
vverka
ŚpioszkiKenzo
Posty: 3
Rejestracja: czw mar 21, 2024 3:40 pm

Post autor: vverka »

Myślę, że warto jest mieć chociaż ten papierek. To bardziej co dalej nie ma większego znaczenia, bo jeśli to nie jest zawód specjalistyczny to nie przykuwają większej uwagi jaki kierunek studiów ukończył ubiegający się o pracę.
elemelka12
SkrzydełkaZhooters
Posty: 201
Rejestracja: wt mar 05, 2024 10:14 am

Post autor: elemelka12 »

Wykształcenie to ZAWSZE dobra inwestycja. Warto mieć niż nie mieć. Bardzo dużo otwiera drzwi i możliwości.
Awatar użytkownika
blackmolly
Administrator
Posty: 937
Rejestracja: śr sty 06, 2021 4:51 pm

Post autor: blackmolly »

Bum pisze: śr mar 20, 2024 10:15 pm
blackmolly pisze: śr mar 20, 2024 5:41 pm
Bum pisze: śr mar 20, 2024 5:22 pm Ocenianie kogoś przez to że nie ma matury jest straszne! Wiele takich osób radzi sobie dużo lepiej w życiu niż ten co skończył super świetne studia.

Matura może i jest prosta, ale nie jest wyznacznikiem życia.

Jeżeli ktoś stwierdza że osoba bez matury jest głupia, to bardzo współczuję życia.
Trochę przesadą jest stwierdzenie, że wiele osób bez matury lepiej radzi sobie niż osoby po studiach. Jakieś oficjalne statystyki? Bo jednak w Polsce każda oferta na intratne stanowisko ma w wymaganiach wykształcenie wyższe.
Nie jest przesada, mam skończone 4 kierunki i uwierz w żadnej pracy nie patrzyli na moje studia, tylko na doświadczenie. Oczywiście wiadomo że nie mówię to o wszystkich kierunkach, studia są potrzebne, ale nie mówmy ze jeżeli ktoś nie zdał matury to jest głupek, bo znam bardzo dużo mądrych poukładanych mających dobra prace ludzi bez matury.

Do matury można zawsze podejść ponownie.
Zapytam tak z ciekawości: co to za dobrą praca? Bo ja znam ludzi bez matury pracujących wyłącznie w najprostszych zawodach, które jednocześnie mają słabą płacę.
Niech dzieje się magia!
Bum
Mokra Włoszka
Posty: 53
Rejestracja: ndz mar 10, 2024 12:51 am

Post autor: Bum »

blackmolly pisze: ndz mar 24, 2024 8:55 am
Bum pisze: śr mar 20, 2024 10:15 pm
blackmolly pisze: śr mar 20, 2024 5:41 pm Trochę przesadą jest stwierdzenie, że wiele osób bez matury lepiej radzi sobie niż osoby po studiach. Jakieś oficjalne statystyki? Bo jednak w Polsce każda oferta na intratne stanowisko ma w wymaganiach wykształcenie wyższe.
Nie jest przesada, mam skończone 4 kierunki i uwierz w żadnej pracy nie patrzyli na moje studia, tylko na doświadczenie. Oczywiście wiadomo że nie mówię to o wszystkich kierunkach, studia są potrzebne, ale nie mówmy ze jeżeli ktoś nie zdał matury to jest głupek, bo znam bardzo dużo mądrych poukładanych mających dobra prace ludzi bez matury.

Do matury można zawsze podejść ponownie.
Zapytam tak z ciekawości: co to za dobrą praca? Bo ja znam ludzi bez matury pracujących wyłącznie w najprostszych zawodach, które jednocześnie mają słabą płacę.
Co to za praca, np swoja własna firma, przecież głupek nie dalby rady otworzyć nic co dobrze prosperuje, bo jest na to za głupi. Mam wrażenie, że wrzucasz wszystkich do jednego worka, matura nie jest wyznacznikiem inteligencji, otwiera tylko możliwość pójścia na studia. Często spotkamy się z ludźmi którzy są po studiach a nie mają zielonego pojęcia o tym co robią, albo wybierają kierunku po to aby coś skończyć.
Awatar użytkownika
blackmolly
Administrator
Posty: 937
Rejestracja: śr sty 06, 2021 4:51 pm

Post autor: blackmolly »

Bum pisze: ndz mar 24, 2024 12:12 pm
blackmolly pisze: ndz mar 24, 2024 8:55 am
Bum pisze: śr mar 20, 2024 10:15 pm

Nie jest przesada, mam skończone 4 kierunki i uwierz w żadnej pracy nie patrzyli na moje studia, tylko na doświadczenie. Oczywiście wiadomo że nie mówię to o wszystkich kierunkach, studia są potrzebne, ale nie mówmy ze jeżeli ktoś nie zdał matury to jest głupek, bo znam bardzo dużo mądrych poukładanych mających dobra prace ludzi bez matury.

Do matury można zawsze podejść ponownie.
Zapytam tak z ciekawości: co to za dobrą praca? Bo ja znam ludzi bez matury pracujących wyłącznie w najprostszych zawodach, które jednocześnie mają słabą płacę.
Co to za praca, np swoja własna firma, przecież głupek nie dalby rady otworzyć nic co dobrze prosperuje, bo jest na to za głupi. Mam wrażenie, że wrzucasz wszystkich do jednego worka, matura nie jest wyznacznikiem inteligencji, otwiera tylko możliwość pójścia na studia. Często spotkamy się z ludźmi którzy są po studiach a nie mają zielonego pojęcia o tym co robią, albo wybierają kierunku po to aby coś skończyć.
Ja zapytałam jaka praca jest tak super dochodowa dla osób bez matury. Nie oceniam nikogo. Nadal nie odpowiedziałaś jednak jaka to praca, bo wlasna działaność gospodarcza to nie zawód. Do rozkręcenia dobrze prosperującego biznesu poza pomysłem potrzebny jest kapitał, więc nadal uważam, że ukończenie liceum bez matury zamyka drogę do większości dobrze opłacanych prestiżowych zawodów.
Niech dzieje się magia!
Bum
Mokra Włoszka
Posty: 53
Rejestracja: ndz mar 10, 2024 12:51 am

Post autor: Bum »

blackmolly pisze: ndz mar 24, 2024 2:51 pm
Bum pisze: ndz mar 24, 2024 12:12 pm
blackmolly pisze: ndz mar 24, 2024 8:55 am Zapytam tak z ciekawości: co to za dobrą praca? Bo ja znam ludzi bez matury pracujących wyłącznie w najprostszych zawodach, które jednocześnie mają słabą płacę.
Co to za praca, np swoja własna firma, przecież głupek nie dalby rady otworzyć nic co dobrze prosperuje, bo jest na to za głupi. Mam wrażenie, że wrzucasz wszystkich do jednego worka, matura nie jest wyznacznikiem inteligencji, otwiera tylko możliwość pójścia na studia. Często spotkamy się z ludźmi którzy są po studiach a nie mają zielonego pojęcia o tym co robią, albo wybierają kierunku po to aby coś skończyć.
Ja zapytałam jaka praca jest tak super dochodowa dla osób bez matury. Nie oceniam nikogo. Nadal nie odpowiedziałaś jednak jaka to praca, bo wlasna działaność gospodarcza to nie zawód. Do rozkręcenia dobrze prosperującego biznesu poza pomysłem potrzebny jest kapitał, więc nadal uważam, że ukończenie liceum bez matury zamyka drogę do większości dobrze opłacanych prestiżowych zawodów.
Dobrze, że to tylko Twoje zdanie 🤪
Awatar użytkownika
blackmolly
Administrator
Posty: 937
Rejestracja: śr sty 06, 2021 4:51 pm

Post autor: blackmolly »

Bum pisze: ndz mar 24, 2024 3:34 pm
blackmolly pisze: ndz mar 24, 2024 2:51 pm
Bum pisze: ndz mar 24, 2024 12:12 pm

Co to za praca, np swoja własna firma, przecież głupek nie dalby rady otworzyć nic co dobrze prosperuje, bo jest na to za głupi. Mam wrażenie, że wrzucasz wszystkich do jednego worka, matura nie jest wyznacznikiem inteligencji, otwiera tylko możliwość pójścia na studia. Często spotkamy się z ludźmi którzy są po studiach a nie mają zielonego pojęcia o tym co robią, albo wybierają kierunku po to aby coś skończyć.
Ja zapytałam jaka praca jest tak super dochodowa dla osób bez matury. Nie oceniam nikogo. Nadal nie odpowiedziałaś jednak jaka to praca, bo wlasna działaność gospodarcza to nie zawód. Do rozkręcenia dobrze prosperującego biznesu poza pomysłem potrzebny jest kapitał, więc nadal uważam, że ukończenie liceum bez matury zamyka drogę do większości dobrze opłacanych prestiżowych zawodów.
Dobrze, że to tylko Twoje zdanie 🤪
To co napisałam, to są fakty. Nadal nie odpowiedziałaś na moje pytanie.
Niech dzieje się magia!
Bum
Mokra Włoszka
Posty: 53
Rejestracja: ndz mar 10, 2024 12:51 am

Post autor: Bum »

blackmolly pisze: ndz mar 24, 2024 6:20 pm
Bum pisze: ndz mar 24, 2024 3:34 pm
blackmolly pisze: ndz mar 24, 2024 2:51 pm Ja zapytałam jaka praca jest tak super dochodowa dla osób bez matury. Nie oceniam nikogo. Nadal nie odpowiedziałaś jednak jaka to praca, bo wlasna działaność gospodarcza to nie zawód. Do rozkręcenia dobrze prosperującego biznesu poza pomysłem potrzebny jest kapitał, więc nadal uważam, że ukończenie liceum bez matury zamyka drogę do większości dobrze opłacanych prestiżowych zawodów.
Dobrze, że to tylko Twoje zdanie 🤪
To co napisałam, to są fakty. Nadal nie odpowiedziałaś na moje pytanie.
Odpowiedziałam na Twoje pytanie. To ile z tego wyciągnęłaś to Twoja sprawa. Wrzucasz wszystkich do jednego worka. Matura jest potrzebna bo otwiera możliwości pójścia na studia, ale nie wyznacza inteligencji człowieka. Ty masz swoje zdanie ja mam swoje, nie zgadzamy się z nim i myślę że nie ma co tego ciągnąć.
Awatar użytkownika
blackmolly
Administrator
Posty: 937
Rejestracja: śr sty 06, 2021 4:51 pm

Post autor: blackmolly »

Bum pisze: ndz mar 24, 2024 7:34 pm
blackmolly pisze: ndz mar 24, 2024 6:20 pm
Bum pisze: ndz mar 24, 2024 3:34 pm

Dobrze, że to tylko Twoje zdanie 🤪
To co napisałam, to są fakty. Nadal nie odpowiedziałaś na moje pytanie.
Odpowiedziałam na Twoje pytanie. To ile z tego wyciągnęłaś to Twoja sprawa. Wrzucasz wszystkich do jednego worka. Matura jest potrzebna bo otwiera możliwości pójścia na studia, ale nie wyznacza inteligencji człowieka. Ty masz swoje zdanie ja mam swoje, nie zgadzamy się z nim i myślę że nie ma co tego ciągnąć.
Najwyraźniej mylisz posty, bo ja nigdzie nie pisałam o czyjejkolwiek inteligencji. Zapytałam jakie zawody wykonują Twoi znajomi bez matury, którzy jak twierdzisz tak dobrze zarabiają. Prowadzenie jdg nie jest zawodem tylko formą zarabiania pieniędzy. No jasne, że na własnej działalności nikt sam od siebie nie będzie wymagał jakiegokolwiek dyplomu, ale nadal nie powiedziałaś czym tak dochodowym te osoby się zajmują.
Niech dzieje się magia!
Awatar użytkownika
luksusowa_pomidorowa
Moderator
Posty: 1262
Rejestracja: ndz maja 16, 2021 12:50 pm

Post autor: luksusowa_pomidorowa »

blackmolly pisze: ndz mar 24, 2024 10:15 pm
Bum pisze: ndz mar 24, 2024 7:34 pm
blackmolly pisze: ndz mar 24, 2024 6:20 pm

To co napisałam, to są fakty. Nadal nie odpowiedziałaś na moje pytanie.
Odpowiedziałam na Twoje pytanie. To ile z tego wyciągnęłaś to Twoja sprawa. Wrzucasz wszystkich do jednego worka. Matura jest potrzebna bo otwiera możliwości pójścia na studia, ale nie wyznacza inteligencji człowieka. Ty masz swoje zdanie ja mam swoje, nie zgadzamy się z nim i myślę że nie ma co tego ciągnąć.
Najwyraźniej mylisz posty, bo ja nigdzie nie pisałam o czyjejkolwiek inteligencji. Zapytałam jakie zawody wykonują Twoi znajomi bez matury, którzy jak twierdzisz tak dobrze zarabiają. Prowadzenie jdg nie jest zawodem tylko formą zarabiania pieniędzy. No jasne, że na własnej działalności nikt sam od siebie nie będzie wymagał jakiegokolwiek dyplomu, ale nadal nie powiedziałaś czym tak dochodowym te osoby się zajmują.
Znajomy nie ukończył nawet szkoły średniej (chyba, że później jakąś wieczorową) i obecnie ma ogromną firmę transportową. Do wszystkiego doszedł sam. Najpierw jakieś dorabianie sobie, później jeden samochód, drugi i się rozkręciło. Nie miał pomocy finansowej od rodziców. Całkiem fajne pieniądze można zarobić jako mechanik, budowlaniec, stolarz. W branży kosmetycznej podobnie. Trzeba być po prostu dobrym w swoim fachu i być zaradnym lub zaradną. Moim zdaniem matura tu nie ma nic do rzeczy.
Klaudiuszka
RóżowePolo
Posty: 13
Rejestracja: sob mar 16, 2024 12:23 am

Post autor: Klaudiuszka »

Skończyłam szkołe ledwo ledwo.Nienawidziłam tam chodzić,nudziłam sie. Do matury oczywiscie nie podeszłam. To było ponad 10lat temu.Gdybym miała wrocic teraz do tych czasow z tym myśleniem co mam teraz to prawdopodobnie przyłożyłabym sie konkretnie do nauki i poszła zdawać. Pewnie bym poszła na studia.
Musisz sie zastanowić co chciałabyś w życiu robić,zawsze jest możliwosc zrobienia matury po latach.
Mnie już sie nie chce siedzieć nad ksiazkami tym bardziej po pracy,u mnie był problem zawsze z matma dlatego nie chciałam podchodzić.Troche żałuje bo miałabym dzisiaj może lepsze perspektywy.
tulipany58
RóżowePolo
Posty: 14
Rejestracja: pn mar 25, 2024 10:54 am

Post autor: tulipany58 »

Jest ważna jak chcesz iść na jakieś konkretne studia. Ja całe życie byłam przekonana, że muszę idealnie zdać maturę, iść na studia itd.
Wyszło tak, że całkowicie olałam maturę bo zajmowałam się swoim projektem (firma) i w wieku 21 lat prowadząc swoją działalność zarabiam więcej niż moi starsi znajomi po studiach wyższych a druga ich połowa nie znalazła jeszcze pracy :)
Olfic
Currently: planning drama
Posty: 1837
Rejestracja: pn sty 11, 2021 7:44 pm

Post autor: Olfic »

Bum pisze: ndz mar 24, 2024 7:34 pm
blackmolly pisze: ndz mar 24, 2024 6:20 pm
Bum pisze: ndz mar 24, 2024 3:34 pm

Dobrze, że to tylko Twoje zdanie 🤪
To co napisałam, to są fakty. Nadal nie odpowiedziałaś na moje pytanie.
Odpowiedziałam na Twoje pytanie. To ile z tego wyciągnęłaś to Twoja sprawa. Wrzucasz wszystkich do jednego worka. Matura jest potrzebna bo otwiera możliwości pójścia na studia, ale nie wyznacza inteligencji człowieka. Ty masz swoje zdanie ja mam swoje, nie zgadzamy się z nim i myślę że nie ma co tego ciągnąć.
Niestety ale jest wyznacznikiem inteligencji, ludzie głupi nie potrafią zdać matury i to jest fakt. Jeśli ktoś nie podchodzi nawet do matury która jest pisana pod największych debili bo tylko 30% na zaliczenie to jest zwyczajnie mało rozgarnięty i taka jest prawda. Serio jeśli ktoś nie potrafi zdać tego to jakie można mieć o nim zdanie😂 skoro takie mądre są te osoby bez matury to czemu tego nie zdały po prostu żeby mieć? Dlatego ze wcale mądre nie są i nie potrafią liczyć pisać j wysłowić się na tyle żeby napisać prosty test na 30%.
Wiem wiecej
Awatar użytkownika
ariana1422
TłinkiBoss
Posty: 4316
Rejestracja: śr sty 06, 2021 5:31 pm

Post autor: ariana1422 »

Olfic pisze: pn kwie 01, 2024 12:43 pm
Bum pisze: ndz mar 24, 2024 7:34 pm
blackmolly pisze: ndz mar 24, 2024 6:20 pm

To co napisałam, to są fakty. Nadal nie odpowiedziałaś na moje pytanie.
Odpowiedziałam na Twoje pytanie. To ile z tego wyciągnęłaś to Twoja sprawa. Wrzucasz wszystkich do jednego worka. Matura jest potrzebna bo otwiera możliwości pójścia na studia, ale nie wyznacza inteligencji człowieka. Ty masz swoje zdanie ja mam swoje, nie zgadzamy się z nim i myślę że nie ma co tego ciągnąć.
Niestety ale jest wyznacznikiem inteligencji, ludzie głupi nie potrafią zdać matury i to jest fakt. Jeśli ktoś nie podchodzi nawet do matury która jest pisana pod największych debili bo tylko 30% na zaliczenie to jest zwyczajnie mało rozgarnięty i taka jest prawda. Serio jeśli ktoś nie potrafi zdać tego to jakie można mieć o nim zdanie😂 skoro takie mądre są te osoby bez matury to czemu tego nie zdały po prostu żeby mieć? Dlatego ze wcale mądre nie są i nie potrafią liczyć pisać j wysłowić się na tyle żeby napisać prosty test na 30%.
Jak dla mnie, to trochę takie generalizowanie. Ja mam maturę, bo była mi potrzebna na studia, ale znam osobę, która jej nie ma, bo po prostu była leniwa i jakoś bez tej matury ma większą wiedzę ode mnie, patrząc na całokształt i potrafi się świetnie wysłowić. Ta osoba nie czytała lektur i nie zna wzorów matematycznych, ale wie dużo o polityce, gospodarce i z tego, co wiem dobrze radzi sobie w życiu. Czy warto mieć maturę? Myślę, że tak, bo nigdy nie wiadomo kiedy się przyda i sama cieszę się, że ją mam, ale nie mam myślenia na zasadzie ten, kto nie ma matury jest na pewno głupi i nie może dobrze zarabiać. Choćby fryzjerki czy kosmetyczki potrafią dobrze zarabiać, a matura nie jest do tego potrzebna. Mechanik samochodowy, czy budowlaniec też może mieć dobre pieniądze. Bez tych „głupich” osób pracujących na budowie nie mielibyśmy gdzie mieszkać. Mam też znajomą po zawodówce bez matury, która pracuje na prowizji w biurze i zarabia 10 k. I niestety sama mimo matury nie potrafisz postawić przecinków gdzie trzeba...