Polskie marki- polecajki i antypolecajki

Inspiracje modowe, promocje, błędy cenowe, Wasze ulubione style
Sebasradochleba
RóżowePolo
Posty: 11
Rejestracja: pn sty 08, 2024 2:24 pm

Polskie marki- polecajki i antypolecajki

Post autor: Sebasradochleba »

Dziewczyny piszcie co polecacie, a czego nie. Często spotykam się z tym, że influ na tt czy insta wychwalają jakość ubrań tworzonych przez polskie marki. Niestety nijak ma się do rzeczywistości.
Ja zacznę, kilka lat temu kupiłam kimono z nalu bodywear , kosztowało sporo a jakoś średnia. Odstające nitki, jeśli chodzi o materiał to mam kilka sukienek z wiskozy i to materiał kimona wypada zdecydowanie najgorzej :/
Mommy123
HottStripper
Posty: 924
Rejestracja: pt sie 18, 2023 9:35 pm

Post autor: Mommy123 »

Sebasradochleba pisze: pt mar 01, 2024 1:47 pm Dziewczyny piszcie co polecacie, a czego nie. Często spotykam się z tym, że influ na tt czy insta wychwalają jakość ubrań tworzonych przez polskie marki. Niestety nijak ma się do rzeczywistości.
Ja zacznę, kilka lat temu kupiłam kimono z nalu bodywear , kosztowało sporo a jakoś średnia. Odstające nitki, jeśli chodzi o materiał to mam kilka sukienek z wiskozy i to materiał kimona wypada zdecydowanie najgorzej :/
Ja w ogóle jestem zawiedziona jakością polskich marek mimo że też staram się kupować rozsądnie i wolę zainwestować wspierając rodzimą produkcję niż chińskie sieciówki :< No ale w zamian oczekuję jakości a z tą jest beznadziejnie.
Sebasradochleba
RóżowePolo
Posty: 11
Rejestracja: pn sty 08, 2024 2:24 pm

Post autor: Sebasradochleba »

Mommy123 pisze: śr mar 06, 2024 11:18 am
Sebasradochleba pisze: pt mar 01, 2024 1:47 pm Dziewczyny piszcie co polecacie, a czego nie. Często spotykam się z tym, że influ na tt czy insta wychwalają jakość ubrań tworzonych przez polskie marki. Niestety nijak ma się do rzeczywistości.
Ja zacznę, kilka lat temu kupiłam kimono z nalu bodywear , kosztowało sporo a jakoś średnia. Odstające nitki, jeśli chodzi o materiał to mam kilka sukienek z wiskozy i to materiał kimona wypada zdecydowanie najgorzej :/
Ja w ogóle jestem zawiedziona jakością polskich marek mimo że też staram się kupować rozsądnie i wolę zainwestować wspierając rodzimą produkcję niż chińskie sieciówki :< No ale w zamian oczekuję jakości a z tą jest beznadziejnie.
Ja mam dokładnie to samo. Starałam się wspierać rodzime marki, ale kilkakrotnie okazało się, że ubrania z sieciówki z kolekcji premium sprawdzały się lepiej niż ubrania od polskich marek. Niemniej jednak może jest polska marka, która nie ma tak silnego marketingu w sm na ubrania, której warto wydać pieniądze.
gwiazkaznieba
DramaQueen
Posty: 2578
Rejestracja: śr lip 05, 2023 1:24 am

Post autor: gwiazkaznieba »

Polskie marki to albo dresy i koszulki, albo ubrania, które nie nadają się na co dzień. Do tego okrojona rozmiarówka i szycie pod konkretną sylwetkę.
Izazella
RoyalBaby
Posty: 25
Rejestracja: śr lip 12, 2023 12:27 pm

Post autor: Izazella »

Ja bardzo bym chciała wspierać polskie marki, ale często ceny są bardzo wywindowane. Do tego mam wrażenie, że każdy sklep to scam i tak naprawdę wszystko jest z Chin.
endorfinka_buka
BlondDoczep
Posty: 128
Rejestracja: ndz kwie 25, 2021 8:53 pm

Post autor: endorfinka_buka »

W sumie jedyną polską marką którą mogę polecić i każda rzecz świetnie mi się sprawdza to Reves.
Mam dwie marynarki, dwie sukienki, bluzę i koszulę.
emiemilka
Mokra Włoszka
Posty: 69
Rejestracja: śr lut 07, 2024 1:03 am

Post autor: emiemilka »

Izazella pisze: czw mar 07, 2024 1:42 pm Ja bardzo bym chciała wspierać polskie marki, ale często ceny są bardzo wywindowane. Do tego mam wrażenie, że każdy sklep to scam i tak naprawdę wszystko jest z Chin.
Polskie marki nigdy nie będą mieć cen jak sieciówki jeśli szyją w Polsce. Jest to po prostu awykonalne. Jeśli mają też naturalne materiały typu wełna lub len, to też koszt produkcji wzrasta nawet kilkukrotnie. Jeśli marka jest mała to koszty również wzrastają.
Bajka2024
RoyalBaby
Posty: 26
Rejestracja: sob sty 06, 2024 5:33 pm

Post autor: Bajka2024 »

Niestety szycie w Polsce jest nieopłacalne dla wielu naszych marek stad często firmy zamykają się po 2 latach jak wzrasta im ZUS. Znam temat od podszewki jeśli nie jest się znanym influ to siła przebicia jest bardzo ciężka No chyba ze ma się na start z pol banki żeby jeszcze marketing dobrze rozwinąć i szyć jakościowo. Ceny dresów wydają się kosmiczne bo mało kogo stać na bluzę za 400 zł a jak chce się mieć komplet to już w ogóle wychodzi nam 700 zł za dres do latania. Chętnie wam wytłumaczę skąd te ceny. Średnio cena dzianiny dresowej za 1 mb to 50 zł ( na bluzę jest potrzebny ponad metr) konstrukcja indywidualna takiej bluzy to Ok 200-300 zl do tego dochodzi stopniowanie rozmiaru czyli powiększanie tego szablonu i jest zazwyczaj połowa cena wyjściowej, wiec za każdy rozmiar dodatkowo płaci się 100-150 zl. Koszty szycia dalej idąc przykładem bluzy to w zaleznosci od szwalni i ilości sztuk 50-70 zl . Dalej nam dochodzą metki, opakowania, dodatki jak hafty nadruki, gumy itp, koszty utrzymania firmy, ZUS, strona internetowa, marketing to ogromne koszta. Lubię marki które oprócz fajnego ubrania dodają jakieś smaczki typu metka gdzie znajduje się jakieś hasło być może nie ma to dla większości dużego znaczenia, ale wtedy widać ze marka stara się być zapamiętana. Niestety jakiś czas temu zamówiłam bluzę która kosztowała nie mało po praniu guziki od wewnętrznych poduszek odpadły zaczęły rozchodzić się szwy a wewnątrz były wszyte mikro metki z rozmiarem które w hurcie kosztują 1 zł za 100 szt. Wiec jeśli marka uważa się za premium to oczekuje każdego szczegółu w takim wydaniu a nie jechanie po kosztach. Same metki robione na zamówienie to i tak najmniejszy koszt, a nawet wybierając najtańsza opcje można zrobić je ładnie. Mniej potrzebne wydają mi się za to kolorowe kartki wrzucane do opakowania z jakimś zdjęciem z sesji czy podziękowaniem to i tak zawsze idzie do kosza, a kod rabatowy czy podziękowanie można wysłać mailem
xyzerna
KlasaBiznes
Posty: 597
Rejestracja: sob sty 13, 2024 7:27 pm

Post autor: xyzerna »

Ja nie polecam noszesztuke
Awatar użytkownika
legalnablondynka
RóżowePolo
Posty: 10
Rejestracja: pn mar 18, 2024 2:04 pm

Post autor: legalnablondynka »

nadiya pisze: wt mar 19, 2024 12:42 pm Ja nie polecam noszesztuke
A możesz coś więcej napisać? U mnie dziewczyny zachwycają się tą firmą, ja nic od nich nie mam i teraz jestem zaciekawiona
xyzerna
KlasaBiznes
Posty: 597
Rejestracja: sob sty 13, 2024 7:27 pm

Post autor: xyzerna »

legalnablondynka pisze: wt mar 19, 2024 3:04 pm
nadiya pisze: wt mar 19, 2024 12:42 pm Ja nie polecam noszesztuke
A możesz coś więcej napisać? U mnie dziewczyny zachwycają się tą firmą, ja nic od nich nie mam i teraz jestem zaciekawiona
Bawełniane rzeczy - spoko

Bambusowe porażka, wszystko skulkowane pomimo zaleceń a przy reklamacji odczuwałam ogromną niechęć

+ promowanie osób jak strułax
Paulinyka
Siatkarka
Posty: 1
Rejestracja: śr mar 20, 2024 12:58 am

Post autor: Paulinyka »

Polecam na ig frano.brand Polska marka od września na rynku, porządne bawełniane produkty, świetna jakość i bardzo przystępne ceny!
bestie_0075
PsychoFanka
Posty: 94
Rejestracja: pn lis 20, 2023 5:39 pm

Post autor: bestie_0075 »

Co sądzicie o Mosquito? Zastanawiałam się nad dresami, ale opinie w internecie są bardzo różne
marian tu jest jakby luksusowo :fire:
wdzikiejdzungli
ŚpioszkiKenzo
Posty: 3
Rejestracja: pn mar 18, 2024 3:21 pm

Post autor: wdzikiejdzungli »

Co sądzicie o Mosquito? Zastanawiałam się nad dresami, ale opinie w internecie są bardzo różne

Nie polecam, a wręcz przestrzegam!! Zamówiłam dres 5.03, nadal go nie wysłali. Oczywiście na stronie nie było informacji o wydłużonym czasie wysyłki. Dopiero po opłaceniu dostałam informacje. Wysyłka miała pójść max 19.03. Przypuszczam, że towar jest z Chin :(
Ewka!!123
RóżowePolo
Posty: 11
Rejestracja: pt mar 22, 2024 11:15 am

Post autor: Ewka!!123 »

Ja polecam polska markę wasalaa. Fajnie , oryginale ubrania z naprawdę dobrej jakość materiałów
Ewka!!123
RóżowePolo
Posty: 11
Rejestracja: pt mar 22, 2024 11:15 am

Post autor: Ewka!!123 »

bestie_0075 pisze: czw mar 21, 2024 12:30 pm Co sądzicie o Mosquito? Zastanawiałam się nad dresami, ale opinie w internecie są bardzo różne
Sprqwdz sobie dresy w wasalaa. Bardzo dobra jakość
bestie_0075
PsychoFanka
Posty: 94
Rejestracja: pn lis 20, 2023 5:39 pm

Post autor: bestie_0075 »

Ewka!!123 pisze: pn mar 25, 2024 12:42 pm
bestie_0075 pisze: czw mar 21, 2024 12:30 pm Co sądzicie o Mosquito? Zastanawiałam się nad dresami, ale opinie w internecie są bardzo różne
Sprqwdz sobie dresy w wasalaa. Bardzo dobra jakość
Dzięki 😘
marian tu jest jakby luksusowo :fire:
Ziemniq
Gacie z oceanu
Posty: 45
Rejestracja: sob sie 26, 2023 9:20 pm

Post autor: Ziemniq »

Up, może polecicie jeszcze jakies marki?
salkowska
Ciastko
Posty: 9
Rejestracja: pn sty 15, 2024 8:08 pm

Post autor: salkowska »

Ja mam kilka dresów z Stone skirts i są mega super. Piorę i noszę w kółko. Ale to, ile się czeka na wysyłkę 😭 moja przyjaciółka dostała teraz dres po 3 msc! Ja za każdym razem też czekam strasznie długo
emiemilka
Mokra Włoszka
Posty: 69
Rejestracja: śr lut 07, 2024 1:03 am

Post autor: emiemilka »

Ziemniq pisze: czw mar 28, 2024 10:48 pm Up, może polecicie jeszcze jakies marki?
Na tiktoku jest taka laska Ania jakość i polskie marki i ona pokazuje bardzo dużo małych polskich marek modowych. Ja osobiście lubię 303 avenue i elementy
srebrne.kropeczki
Detektyw
Posty: 453
Rejestracja: pt mar 26, 2021 4:45 pm

Post autor: srebrne.kropeczki »

Ziemniq pisze: czw mar 28, 2024 10:48 pm Up, może polecicie jeszcze jakies marki?
Ja polecam z Bohemi Soul dosłownie wszystko! Dresy, kurtki puchowe, koszule, spodnie, swetry, T-shirty, longsleeve, sukienki, kostiumy kąpielowe! 75% mojej szafy to rzeczy od nich 🥳 Swetry, sukienki i koszule z Ohmess, a sukienki, spodnie i rzeczy typowo fashion z The Odder Side, ale zanim u nich coś kupię, sprawdzam na grupach jak z jakością i praniem, bo u nich zdarzają się wpadki warte 7stów 🙈
Picka pićko
Ziemniq
Gacie z oceanu
Posty: 45
Rejestracja: sob sie 26, 2023 9:20 pm

Post autor: Ziemniq »

Dzięki, ja ze swojej strony mogę polecić wasalę.
montekarbon
Siatkarka
Posty: 1
Rejestracja: pt kwie 05, 2024 1:27 pm

Post autor: montekarbon »

Polecam markę Osnova! Super rzeczy.
Olka.Olka
Channelka
Posty: 38
Rejestracja: ndz mar 24, 2024 10:11 pm

Post autor: Olka.Olka »

Mommy123 pisze: śr mar 06, 2024 11:18 am
Sebasradochleba pisze: pt mar 01, 2024 1:47 pm Dziewczyny piszcie co polecacie, a czego nie. Często spotykam się z tym, że influ na tt czy insta wychwalają jakość ubrań tworzonych przez polskie marki. Niestety nijak ma się do rzeczywistości.
Ja zacznę, kilka lat temu kupiłam kimono z nalu bodywear , kosztowało sporo a jakoś średnia. Odstające nitki, jeśli chodzi o materiał to mam kilka sukienek z wiskozy i to materiał kimona wypada zdecydowanie najgorzej :/
Ja w ogóle jestem zawiedziona jakością polskich marek mimo że też staram się kupować rozsądnie i wolę zainwestować wspierając rodzimą produkcję niż chińskie sieciówki :< No ale w zamian oczekuję jakości a z tą jest beznadziejnie.
Dokładnie tak. 2/3 prania i jest kiepsko. Najbardziej zawiodła mnie La Mania.
Anettt
Koczkodan
Posty: 113
Rejestracja: czw mar 21, 2024 6:11 am

Post autor: Anettt »

Ja uwielbiam i polecam bardzo The Love Love Life ❤️ Nie sprawdziły mi się za to Nago i Tyszert