PRACA ONLINE

Motywacja, hobby, sposoby na spędzanie wolnego czasu, porady domowe, książki
Dejnu258
RóżowePolo
Posty: 12
Rejestracja: ndz mar 10, 2024 11:27 am

Chat PRACA ONLINE

Post autor: Dejnu258 »

Cześć, od dłuższego czasu szukam zarobku online, ale jest to chyba jaka duża bariera do przeskoczenia i wydaje mi się ze jedynie po znajomościach. Odpuszczam temat IT bo nie mam takich zdolności. MLM i inne piramidy również. Najbardziej mnie ciekawi temat np. przykładowej pracy w zalando online i odpisywanie na maile itp. Wiem ze jakaś tiktokera w taki sposób zarabia z domu. Ofc nie chodzi mi o jakieś maksymalne zarobki, póki co szukam dorobienia 500-1000. Ktoś z was w tym siedzi i powie cos więcej?
whtash
Siatkarka
Posty: 2
Rejestracja: pn mar 18, 2024 10:44 am

Post autor: whtash »

Praca online to nadal praca, więc aby ją wykonywać, musisz posiadać określone zdolności.

Wszystko tak naprawdę zależy od tego co chcesz robić. Pracuje zdalnie od 6 lat, niemniej jednak wynika to z faktu, że posiadam doświadczenie, zawód i sporo skończonych kursów.

Nie ma pracy, która Ci zaoferuje pieniądze za siedzenie w domu, jeśli nie potrafisz niczego robić. Zdalnie możesz spróbować np. infolinie czy korpo.
diuna
PsychoFanka
Posty: 93
Rejestracja: śr sie 16, 2023 7:48 am

Post autor: diuna »

Pracuję 6 rok w korporacji na zdalnej która nie wymaga jakichś specjalnych skillow, nie jest to IT ani MLM, zarobki słabe raczej . Znaleziona przez przypadek. Ale za duża niepewność, umowa śmieciowa, do tego popadają w takie absurdy już, że po prostu nie daję rady tego ciągnąć. Chodzi o wymogi i normy. Z drugiej strony jak mam wrócić do pracy stacjonarnej to chce mi się wyć, dużo choruje i mam problemy z nerwica lękową. Rynek zdalnej pracy poza IT leży, nigdy nie było żadnych alternatyw, na palcach jednej ręki mogę policzyć wszystkie opcje - - i nigdy nie odpisują na moje zgłoszenia. Cześć też jest tylko dla osób z grupą. Mrzonka…
Quizka
BlondDoczep
Posty: 138
Rejestracja: śr mar 06, 2024 7:34 pm

Post autor: Quizka »

może to nie praca, ale jakiś dodatkowy zarobek, mam konto na telegramie od jakiś 2 ms. Piszą tam do mnie osoby z ofertą pracy- subskrybowanie kont na yt/ insta albo wyświetlanie ofert na booking i trzeba wysłać screeny. "dorobiłam" tak sobie 40$,20$,20$ i 10€. "wypłata" na portfel TRC20 i revolut
Abrakada_bra
Gacie z oceanu
Posty: 43
Rejestracja: czw wrz 07, 2023 9:24 pm

Post autor: Abrakada_bra »

Znam dużo osób, które pracują zdalnie, ale żyją w większych miastach. I tam na początku pracowali w biurach, a później przez covid zaczęli pracować zdalnie. Chciałabym zmienić pracę na tego typu, tylko bez przeprowadzania się do większego miasta. Czy ktoś się orientuje jak wygląda poszukiwanie takiej pracy?
sardynka
ŚpioszkiKenzo
Posty: 3
Rejestracja: sob maja 25, 2024 2:24 pm

Post autor: sardynka »

Abrakada_bra pisze: sob cze 01, 2024 1:35 pm Znam dużo osób, które pracują zdalnie, ale żyją w większych miastach. I tam na początku pracowali w biurach, a później przez covid zaczęli pracować zdalnie. Chciałabym zmienić pracę na tego typu, tylko bez przeprowadzania się do większego miasta. Czy ktoś się orientuje jak wygląda poszukiwanie takiej pracy?
Takiej, czyli jakiej? Praca zdalna to tylko sposób wykonywania pracy. Teraz coraz więcej korporacji oferuje taką formę pracy lub pracy hybrydowej, czyli raz z biura, raz z domu, ale wciąż trzeba spełniać wymagania na konkretne stanowisko, by mieć taką możliwość. Szukasz stanowiska pod siebie, pod swoje umiejętności i doświadczenie zawodowe, a czy będzie to praca zdalna czy nie, to zależy od stanowiska i polityki firmy. Bez jakiegoś doświadczenia, to można by uderzać w obsługę klienta lub do jakiegoś sklepu internetowego na wprowadzanie produktów, zdjęć, opisów, coś takiego, co by umożliwiało pracę z domu, zależy co chcesz robić.
ohmyjuneau
Ciastko
Posty: 9
Rejestracja: wt lut 13, 2024 11:00 pm

Post autor: ohmyjuneau »

zależy co umiesz robić, na pracuj czy rocketjobs zaznaczaj guzik „remote/zdalna”. to nie jest praca, tylko rodzaj pracy. szukasz jej dokładnie tak samo jak zwykłej i musisz mieć takie same kompetencje jak do zwykłej
joolz
Gacie z oceanu
Posty: 41
Rejestracja: sob mar 02, 2024 9:09 pm
Instagram: zhjngmwttn

Post autor: joolz »

Praca online to nie jest żadna magia, musisz mieć określone doświadczenie, umiejętności czy wykształcenie, żeby móc pracować. Przykładem jest choćby takie it, nie wystarcza magiczne "zdolnosci", o jakich piszesz 🤡 tylko wykształcenie (albo/oraz doswiadczenie). W odpisywaniu na wiadomości też technicznie powinnaś mieć doświadczenie; obsługa klienta, języki, poprawna pisownia.
Nie rozumiem, dlaczego teraz praca online to dla każdego jakiś sposób na życie, choć nikt nie potrafi powiedzieć, jakiej dokladnie tej pracy online szuka. Nie możesz znaleźć pracy online, bo to nie jest złota, super odpowiedź na Twoje bolączki – chcesz pracy dodatkowej, to idź do normalnej, stacjonarnej pracy. Koniecznie chcesz pracować z domu, to przynajmniej określ się sama przed sobą, jakie masz doświadczenie i co potrafisz zrobić. Zrób porządne, szczere cv i rozsyłaj, gdzie ci pasuje.
Nie znajdziemy ci pracy za ciebie.
I piszę to jako osoba, która dorabia online na tekstach na stronki na zlecenie + mój partner pracuje w pełnym wymiarze w cyber.