Infekcja intymna

Motywacja, hobby, sposoby na spędzanie wolnego czasu, porady domowe, książki
olaxcb
Ciastko
Posty: 7
Rejestracja: wt sty 23, 2024 1:41 pm

Infekcja intymna

Post autor: olaxcb »

Co polecacie na infekcję intymną co pomoże na już?
Bez recepty
Grubababa
TłinkiBoss
Posty: 3389
Rejestracja: pn lut 08, 2021 9:48 pm

Post autor: Grubababa »

olaxcb pisze: wt lut 06, 2024 1:49 pm Co polecacie na infekcję intymną co pomoże na już?
Bez recepty
Wizytę u ginekologa.
xblss
GreckieWakacje
Posty: 286
Rejestracja: śr gru 06, 2023 2:56 pm

Post autor: xblss »

olaxcb pisze: wt lut 06, 2024 1:49 pm Co polecacie na infekcję intymną co pomoże na już?
Bez recepty
Idz do lekarza. Nie wiesz nawet co chcesz leczyc. Srodkami z apteki dobranymi samemu bez recepty co najwyzej mozesz sobie zaleczyc objawy ktore zaraz wroca ze zdwojona sila.
Dejnu258
RóżowePolo
Posty: 12
Rejestracja: ndz mar 10, 2024 11:27 am

Post autor: Dejnu258 »

GYNOXIN UNO! Albo optima
Awatar użytkownika
damascenka
Administrator
Posty: 268
Rejestracja: śr sty 06, 2021 3:43 pm

Post autor: damascenka »

hej, pamiętajcie, żeby upomnieć się o leczenie również dla partnera w przypadku bakteryjnej infekcji - u nas były nawracające problemy aż do momentu, kiedy oboje wzięliśmy metronidazol doustnie i zrobiliśmy odkażanie wszystkich przedmiotów higieny (wygotowanie ręczników zamiast normalnego prania itd).
Figoland1
Gacie z oceanu
Posty: 48
Rejestracja: sob lis 04, 2023 11:06 pm

Post autor: Figoland1 »

damascenka pisze: wt mar 12, 2024 9:42 pm hej, pamiętajcie, żeby upomnieć się o leczenie również dla partnera w przypadku bakteryjnej infekcji - u nas były nawracające problemy aż do momentu, kiedy oboje wzięliśmy metronidazol doustnie i zrobiliśmy odkażanie wszystkich przedmiotów higieny (wygotowanie ręczników zamiast normalnego prania itd).
Nie polecam stosowania antybiotykow doustnie na infekcje intymne. O wiele lepsze sa czopki dopochwowe. /mam wyksztalcenie medyczne wiec spokojnie tez :p
Bum
Mokra Włoszka
Posty: 53
Rejestracja: ndz mar 10, 2024 12:51 am

Post autor: Bum »

Iść do lekarza.. zadziwia mnie ze ktoś może tego nie wiedzieć :')
Awatar użytkownika
damascenka
Administrator
Posty: 268
Rejestracja: śr sty 06, 2021 3:43 pm

Post autor: damascenka »

Figoland1 pisze: śr mar 13, 2024 11:32 am Nie polecam stosowania antybiotykow doustnie na infekcje intymne. O wiele lepsze sa czopki dopochwowe. /mam wyksztalcenie medyczne wiec spokojnie tez :p
kurczę to my dostaliśmy tak, że oboje metronidazol doustnie jednorazowo + ja globulki. ale wielu lekarzy w ogóle nie chce leczyć partnera i jak przy wirusowych to jeszcze rozumiem, to przy bakteriach to się przecież roznosi jak szalone :/
mediterranean777
Ciastko
Posty: 5
Rejestracja: śr kwie 17, 2024 5:02 pm

Post autor: mediterranean777 »

Perly księżniczki lepsze niż niejeden antybiotyk
Tuturutu0
RóżowePolo
Posty: 12
Rejestracja: ndz mar 17, 2024 10:25 pm

Post autor: Tuturutu0 »

1. Wizyta u ginekologa+leki dla partnera!
2. Probiotyki lactovaginal lub invag- stosować koniecznie po wyleczeniu infekcji np.1xw tyg i dodatkowo po każdym stosunku.
3. Zmniejszyć w diecie podaż cukrów prostych
4. Spanie bez bielizny
5. Nieużywanie wkładek, lub jak już musisz to wybieraj te 100% bawełny. Podpaski nieperfumowane, bawełniane, bez sztucznych dodatków. Tampony-nie!
6. Polecam również podmywanie się przegotowaną wodą plus stosowanie łagodnych zeli intymnych, polecam Your Kaya i no fajny Żel z probiotykamk provag.
7. Możesz stosować dodatkowo probiotyki doustne
8. Przy antybiotykoterapia stosuj również probiotyki dopochwowe.
9. Stan jelit wpływa na stan pochwy!
10. Oczywiście ja nie stosuję wszystkich rad ale jeśli już mam infekcję to staram się przez 2 miesiące po infekcji stosować większość z nich. 🥰