Zwroty w sieciówkach - sinsay, zara, reserved itp.

Inspiracje modowe, promocje, błędy cenowe, Wasze ulubione style
Sarcia
Mokra Włoszka
Posty: 65
Rejestracja: ndz gru 04, 2022 3:41 pm

Zwroty w sieciówkach - sinsay, zara, reserved itp.

Post autor: Sarcia »

Hej!
Mam pytanie. Pierwszy raz zamówiłam coś ze strony sinsay, ponieważ produkt, który chciałam zakupić nie był dostępny w żadnym stacjonarnym sklepie.
Po rozpakowaniu okazało się, że spodenki zostały źle uszyte i jedna nogawka jest krótsza od drugiej.
Postanowiłam zwrócić produkt, ale pokazuje mi, że zwrot otrzymam tylko za produkt. Od kiedy pamiętam sklepy online zwracały całą kwotę (koszt produktu + koszt przesyłki).
Czy to jakaś nowa polityka sieciówek czy sinsay jako jedyny ma takie smaczki? Orientujecie się?
virukaa
FlafLover
Posty: 1217
Rejestracja: pt sty 15, 2021 12:17 pm

Post autor: virukaa »

Sarcia pisze: pn maja 29, 2023 10:35 am Hej!
Mam pytanie. Pierwszy raz zamówiłam coś ze strony sinsay, ponieważ produkt, który chciałam zakupić nie był dostępny w żadnym stacjonarnym sklepie.
Po rozpakowaniu okazało się, że spodenki zostały źle uszyte i jedna nogawka jest krótsza od drugiej.
Postanowiłam zwrócić produkt, ale pokazuje mi, że zwrot otrzymam tylko za produkt. Od kiedy pamiętam sklepy online zwracały całą kwotę (koszt produktu + koszt przesyłki).
Czy to jakaś nowa polityka sieciówek czy sinsay jako jedyny ma takie smaczki? Orientujecie się?
Ale zapłaciłaś za dostawę, tak ? Powinni zwrócić koszty skorzystania z najtańszego środka transportu przewidzianego w ofercie.

"Należy przy tym pamiętać, że konsumentowi odstępującemu od umowy, należy się nie tylko zwrot ceny towaru, ale także kosztu jego wysyłki poniesionego przy zakupie (wysyłka rzeczy od Sprzedającego do Kupującego) – do wysokości odpowiadającej najtańszej opcji przesyłki dostępnej w danej ofercie. Jeżeli Kupujący wybierze droższy środek transportu, nie otrzyma zwrotu różnicy między wartością wybranej dostawy a najtańszym sposobem transportu. Uwaga – nie należy tu uwzględniać odbioru osobistego (0 zł), gdyż nie jest to sposób dostarczenia towaru."
Sarcia
Mokra Włoszka
Posty: 65
Rejestracja: ndz gru 04, 2022 3:41 pm

Post autor: Sarcia »

virukaa pisze: pn maja 29, 2023 12:35 pm
Sarcia pisze: pn maja 29, 2023 10:35 am Hej!
Mam pytanie. Pierwszy raz zamówiłam coś ze strony sinsay, ponieważ produkt, który chciałam zakupić nie był dostępny w żadnym stacjonarnym sklepie.
Po rozpakowaniu okazało się, że spodenki zostały źle uszyte i jedna nogawka jest krótsza od drugiej.
Postanowiłam zwrócić produkt, ale pokazuje mi, że zwrot otrzymam tylko za produkt. Od kiedy pamiętam sklepy online zwracały całą kwotę (koszt produktu + koszt przesyłki).
Czy to jakaś nowa polityka sieciówek czy sinsay jako jedyny ma takie smaczki? Orientujecie się?
Ale zapłaciłaś za dostawę, tak ? Powinni zwrócić koszty skorzystania z najtańszego środka transportu przewidzianego w ofercie.

"Należy przy tym pamiętać, że konsumentowi odstępującemu od umowy, należy się nie tylko zwrot ceny towaru, ale także kosztu jego wysyłki poniesionego przy zakupie (wysyłka rzeczy od Sprzedającego do Kupującego) – do wysokości odpowiadającej najtańszej opcji przesyłki dostępnej w danej ofercie. Jeżeli Kupujący wybierze droższy środek transportu, nie otrzyma zwrotu różnicy między wartością wybranej dostawy a najtańszym sposobem transportu. Uwaga – nie należy tu uwzględniać odbioru osobistego (0 zł), gdyż nie jest to sposób dostarczenia towaru."
Tak, zapłaciłam zarówno za towar jak i przesyłkę.
Rano na stronie internetowej chciałam wykonać zwrot i pokazywało mi "przewidywaną kwotę zwrotu", która wynosiła tyle ile kosztował towar, bez przesyłki.
Pierwszy raz spotkałam się z czymś takim jak "przewidywana kwota zwrotu" stąd moje pytanie czy ktoś może robił zakupy w tym sklepie i wie jak wyglądają zwroty.
Nenenefrete
PsychoFanka
Posty: 99
Rejestracja: czw mar 30, 2023 6:33 pm

Post autor: Nenenefrete »

Musicie się upominać o swoje !!! Mnie Reserved i Sinsay w bambuko robią, panie się upierają że za wysyłkę się nie należy zwrot i za każdym razem muszę pisać na messegnera i podawać konto, a oni osobno zwracają tą kwotę. Bez sensu :/
Awatar użytkownika
Clover
RóżowePolo
Posty: 13
Rejestracja: sob sty 13, 2024 12:11 pm

Post autor: Clover »

Zwykle na stronach internetowych sklepów jest informacja o tym czy koszty wysyłki są zwracane. Zwykle nie są, bo kurierzy są firma zewnętrzną i ich robota została wykonana - produkt został dostarczony. Więc w przypadku jak coś się zwraca to nie pasował produkt a nie kwestia wysyłki. Panie na kasie przy dokonywaniu zwrotów nawet nie mają możliwości zmiany tego za co i jak zwracają. Jak komuś się chce pisać to tylko do sklepów online w których się robiło zakupy. Sklepy stacjonarne to tylko pośrednik ;)
Bez kamieni nie ma budulca.
Nenenefrete
PsychoFanka
Posty: 99
Rejestracja: czw mar 30, 2023 6:33 pm

Post autor: Nenenefrete »

Clover pisze: pn sty 22, 2024 11:18 am Zwykle na stronach internetowych sklepów jest informacja o tym czy koszty wysyłki są zwracane. Zwykle nie są, bo kurierzy są firma zewnętrzną i ich robota została wykonana - produkt został dostarczony. Więc w przypadku jak coś się zwraca to nie pasował produkt a nie kwestia wysyłki. Panie na kasie przy dokonywaniu zwrotów nawet nie mają możliwości zmiany tego za co i jak zwracają. Jak komuś się chce pisać to tylko do sklepów online w których się robiło zakupy. Sklepy stacjonarne to tylko pośrednik ;)
Ostatnio zwracałam całe zamówienie i pokazałam screena z rozmowy z firmą. Gdzie jasno jest napisane, że koszta wysyłki SĄ zwracane. Pani z-ca choc uparcie twierdziła, że nie należy zwracać, po telefonie do kierownika stwierdziła, że jednak zwraca się. Wystarczy na pulpicie przy zwrocie COŚ zaznaczyć (bo tak tłumaczyła kasjerce)… nie jestem typem upierdliwego klienta, sama nawet kilka ładnych lat pracowałam w elektromarkecie więc do czynienia z klientami miałam. Ale jeśli coś jest wskazaniem do zwrotu tej należności to znaczy, że się zwraca
Leelka
RóżowePolo
Posty: 10
Rejestracja: czw sty 05, 2023 9:27 pm

Post autor: Leelka »

Według prawa sklep ma obowiązek zwrócić koszt przesyłki ze sklepu do klienta, ale może być on nizszy niż klient zapłacił, bo np. klient wybrał kuriera za 20zł, a mozna było wybrać pocztę polska za 10zł. Ma prawo wtedy zwrócić tą niższą kwotę. Pytanie czy np. nie wybrałaś że odsyłasz na ich koszt, wtedy te paczki się równoważą,

Koszt zwrotu paczki - od klienta do sklepu jest najczęściej płatny przez klienta, chyba że na stronie jest inaczej. Niektóre sklepy odbierają również na swój koszt.
gwiazkaznieba
DramaQueen
Posty: 2578
Rejestracja: śr lip 05, 2023 1:24 am

Post autor: gwiazkaznieba »

Głupie pytanie, ale jakie macie doświadczenia z odsyłanymi zwrotami do H&M?
Odkąd wprowadzili opcję zwrotu w sklepie tak ich dokonuję, bo kasa jest zaraz na koncie. Jak jeszcze nie było tej możliwości to były ciągle problemy, albo cisza ponad 14 dni, albo jakieś rzeczy były przeoczone i musiałam się upominać.
Mam teraz duży zwrot i najwygodniej byłoby mi wsadzić go w paczkomat pod blokiem, zamiast czekać aż chłopak wróci z delegacji i zawiezie.