Pilates przy ścianie

Motywacja, hobby, sposoby na spędzanie wolnego czasu, porady domowe, książki
Palma1
Ciastko
Posty: 6
Rejestracja: śr lis 15, 2023 10:43 pm

Pilates przy ścianie

Post autor: Palma1 »

Hej, czy ćwicząc pilates przy ścianie da się schudnąć? Jakie apki, strony polecacie?
Szukam ćwiczeń dla siebie, nie mogę wykonywać ćwiczeń cardio, dlatego trochę ćwiczeń mi odpada 🙂
Awatar użytkownika
damascenka
Administrator
Posty: 267
Rejestracja: śr sty 06, 2021 3:43 pm

Post autor: damascenka »

Hej, jak chcesz schudnąć to głównie wystarczy Ci deficyt kaloryczny i ćwiczenia siłowe - cardio to dodatek do spalania tłuszczu i tak naprawdę możesz po prostu robić szybsze spacery - ważny jest tutaj puls żebyś miała przynajmniej 110 uderzeń, co łatwo zrobić naprawdę chodząc po bieżni bez biegania. Nie wiem jaką masz sylwetkę, ale pewnie potrzebujesz rekompozycji - wymiany tłuszczu na mięśnie i to najlepsza metoda żeby to osiągnąć. :) Pilates to wymachiwanie nóżkami, bez obciążenia nie da się zbudować mięśni.

Polecam Ci skonsultować się z kimś kto się na tym zna, ja korzystam z planów Nicole Ciećkiewicz i naprawdę mega polecam a mam trudną sylwetkę skinny fat.
Palma1
Ciastko
Posty: 6
Rejestracja: śr lis 15, 2023 10:43 pm

Post autor: Palma1 »

Właśnie problem w tym, że u mnie bardzo szybko wzrasta puls, szybsza jazda na rowerze powoduje że mam po chwili 160, szybki spacer 140... Taki klimat
Potrzebuje zrzucić 5kg, zawsze byłam szczupła ale po przekroczeniu 40 lat przez 4 lata przybyło mi 5kg...
Awatar użytkownika
damascenka
Administrator
Posty: 267
Rejestracja: śr sty 06, 2021 3:43 pm

Post autor: damascenka »

Palma1 pisze: pt sty 05, 2024 9:20 pm Właśnie problem w tym, że u mnie bardzo szybko wzrasta puls, szybsza jazda na rowerze powoduje że mam po chwili 160, szybki spacer 140... Taki klimat
Potrzebuje zrzucić 5kg, zawsze byłam szczupła ale po przekroczeniu 40 lat przez 4 lata przybyło mi 5kg...
No to moim zdaniem deficyt kaloryczny z uwzględnieniem niskiej aktywności pozatreningowej by pomógł, 5 kg to nie koniec świata i szybko idzie zrzucić! A ile pijesz wody dziennie? Mi to też dużo pomogło, picie 3 litrów przez cały dzień po troszku.