Wątek dla perfumomaniaczek

Promocje, błędy cenowe, zamienniki i porady beauty
Olfic
Currently: planning drama
Posty: 1837
Rejestracja: pn sty 11, 2021 7:44 pm

Re: Wątek dla perfumomaniaczek

Post autor: Olfic »

Dziewczyny może znacie jakieś perfumy które mocno pachną piwoniami?
Wiem wiecej
Kokardeczka
KlasaBiznes
Posty: 570
Rejestracja: sob maja 22, 2021 4:19 pm

Post autor: Kokardeczka »

Olfic pisze: ndz lip 17, 2022 6:37 pm Dziewczyny może znacie jakieś perfumy które mocno pachną piwoniami?
W zeszly weekend dorwalam na wyprzedazy Fleurs de l'Himalya o zapachu piwonii i orchidei. Zapach ladny, ale srednio trwaly. Ponoc jest podobny do Givenchy Ange Ou Demon Le Secret, ktory tez jest piwoniowy.
cisowianka
Ciastko
Posty: 8
Rejestracja: pt cze 25, 2021 10:12 am

Post autor: cisowianka »

Ostatnio będąc w Sephorze zakochałam się w perfumach D&G 3 L'imperatrice. Będąc jednak cebulą postanowiłam je kupić online i przez pomyłkę kupiłam L'imperatrice bez tej trójki. Jak dla mnie pachą tak samo jak te z Sephory, a w internetach nie mogę znaleźć żadnego info czy one się jakoś rzeczywiście różnią. Bardziej wyglądają na ten sam zapach, gdyż na zdjęciach występują zamiennie flakony z trójką i te bez. Czy wiecie może czy to są te same perfumy, czy może jednak czymś się różnią?
Kokardeczka
KlasaBiznes
Posty: 570
Rejestracja: sob maja 22, 2021 4:19 pm

Post autor: Kokardeczka »

cisowianka pisze: śr sie 31, 2022 9:53 am Ostatnio będąc w Sephorze zakochałam się w perfumach D&G 3 L'imperatrice. Będąc jednak cebulą postanowiłam je kupić online i przez pomyłkę kupiłam L'imperatrice bez tej trójki. Jak dla mnie pachą tak samo jak te z Sephory, a w internetach nie mogę znaleźć żadnego info czy one się jakoś rzeczywiście różnią. Bardziej wyglądają na ten sam zapach, gdyż na zdjęciach występują zamiennie flakony z trójką i te bez. Czy wiecie może czy to są te same perfumy, czy może jednak czymś się różnią?
Dziewczyna pracujaca w perfumerii poruszala ten tamat na watku o Olfie, mozesz sprobowac sie jej bezposrednio zapytac. Ponoc sklad sie zmienil.
Retti
Migocząca Świeczka
Posty: 351
Rejestracja: pn mar 06, 2023 2:12 pm

Post autor: Retti »

blackmolly pisze: sob sty 08, 2022 9:40 pm To ja się na początku pożalę. Dostałam w prezencie Versace Cristal Noir i niestety, przez Olfę, nie jestem w stanie ich używać. Cały czas mam w pamięci określenie "zapach prostytutki". Jest sposób, aby go odczarować? 😉
Mam tak samo.
Alek88
PsychoFanka
Posty: 98
Rejestracja: sob wrz 30, 2023 5:01 pm

Post autor: Alek88 »

Znacie może perfumy które miałyby w sobie nutę jesienna, jakieś mokre liscie/mokra ziemia, coś kojarzącego się bardziej melancholijnie a nawet cmentarnie? Najlepiej dostępne w perfumerii stacjonarnie.
azakkkk
SkrzydełkaZhooters
Posty: 207
Rejestracja: pn maja 29, 2023 1:14 pm

Post autor: azakkkk »

Kokardeczka pisze: wt lip 19, 2022 3:52 pm
Olfic pisze: ndz lip 17, 2022 6:37 pm Dziewczyny może znacie jakieś perfumy które mocno pachną piwoniami?
W zeszly weekend dorwalam na wyprzedazy Fleurs de l'Himalya o zapachu piwonii i orchidei. Zapach ladny, ale srednio trwaly. Ponoc jest podobny do Givenchy Ange Ou Demon Le Secret, ktory tez jest piwoniowy.
jest bardzo podobny!
marta940409
Siatkarka
Posty: 1
Rejestracja: śr mar 30, 2022 10:08 am

Post autor: marta940409 »

Alek88 pisze: śr lis 01, 2023 7:18 am Znacie może perfumy które miałyby w sobie nutę jesienna, jakieś mokre liscie/mokra ziemia, coś kojarzącego się bardziej melancholijnie a nawet cmentarnie? Najlepiej dostępne w perfumerii stacjonarnie.
Maison Margiela Autumn Vibes i nawet na opakowaniu jest zdjecie takiego jesiennego parku :)
Malamuszka1991
SushiRoll
Posty: 233
Rejestracja: ndz lis 05, 2023 8:14 pm

Post autor: Malamuszka1991 »

Dziewczyny szukam perfum o zapachu pudru niemowlęcego, albo oliwki niemowlęcej, albo kremu. Wiem, że jest perfum o zapachu kremu Nivea ale nie wiem jak z trwałością a jak dotąd moim mydlanym ulubieńcem jest „Today” z Avon bo nie mogę nic innego znaleźć. :(
Widziałam na stronie „stara mydlarnia” zapach o nazwie „sandalwood” i tak się zastanawiam czy może byłby taki mydlany.
Retti
Migocząca Świeczka
Posty: 351
Rejestracja: pn mar 06, 2023 2:12 pm

Post autor: Retti »

Alek88 pisze: śr lis 01, 2023 7:18 am Znacie może perfumy które miałyby w sobie nutę jesienna, jakieś mokre liscie/mokra ziemia, coś kojarzącego się bardziej melancholijnie a nawet cmentarnie? Najlepiej dostępne w perfumerii stacjonarnie.
Lalique - Perles
Mugler - Angel
Retti
Migocząca Świeczka
Posty: 351
Rejestracja: pn mar 06, 2023 2:12 pm

Post autor: Retti »

Malamuszka1991 pisze: pt lis 17, 2023 6:00 pm Dziewczyny szukam perfum o zapachu pudru niemowlęcego, albo oliwki niemowlęcej, albo kremu. Wiem, że jest perfum o zapachu kremu Nivea ale nie wiem jak z trwałością a jak dotąd moim mydlanym ulubieńcem jest „Today” z Avon bo nie mogę nic innego znaleźć. :(
Widziałam na stronie „stara mydlarnia” zapach o nazwie „sandalwood” i tak się zastanawiam czy może byłby taki mydlany.
Petit et Maman - Bvlagri
J.Lo - Głów
Asdfghjkl1234567890@
RoyalBaby
Posty: 23
Rejestracja: wt lis 14, 2023 12:26 pm

Post autor: Asdfghjkl1234567890@ »

Poszukuję odpowiednika jpg gultier2
drty_mfck
RoyalBaby
Posty: 17
Rejestracja: czw paź 26, 2023 1:52 am

Post autor: drty_mfck »

Retti pisze: ndz lis 19, 2023 11:30 pm
Malamuszka1991 pisze: pt lis 17, 2023 6:00 pm Dziewczyny szukam perfum o zapachu pudru niemowlęcego, albo oliwki niemowlęcej, albo kremu. Wiem, że jest perfum o zapachu kremu Nivea ale nie wiem jak z trwałością a jak dotąd moim mydlanym ulubieńcem jest „Today” z Avon bo nie mogę nic innego znaleźć. :(
Widziałam na stronie „stara mydlarnia” zapach o nazwie „sandalwood” i tak się zastanawiam czy może byłby taki mydlany.
Petit et Maman - Bvlagri
J.Lo - Głów
Polecam Ci spróbować Jovan - white musk lub Tesori d'oriente white musk oraz Tesori d'oriente - byzantium
Oba white musk pachną podobnie. Jovan natomiast mocno idzie w kierunku mydła dove np. jest taki mydlany, pudrowy. I oba są dość trwałe, a jednocześnie niedrogie
Byzantium pachnie jak połączenie mydła dove, kremu nivea, pachnie mydlanie
madcat
Szpilson
Posty: 621
Rejestracja: ndz cze 11, 2023 11:56 am

Post autor: madcat »

Cześć Dziewczyny, czy są tu fanki wanilii? Może któraś mnie zainspiruje. Kocham słodkie zapachy (od lat wierna hypnotic poison) i szukam czegoś nowego.
Debbie
Channelka
Posty: 30
Rejestracja: pt mar 24, 2023 7:56 am

Post autor: Debbie »

madcat pisze: wt gru 05, 2023 9:14 am Cześć Dziewczyny, czy są tu fanki wanilii? Może któraś mnie zainspiruje. Kocham słodkie zapachy (od lat wierna hypnotic poison) i szukam czegoś nowego.
Dior Addict i Carolina Herrera Good Girl :)
Soraya
Koczkodan
Posty: 117
Rejestracja: pt gru 10, 2021 10:40 pm

Post autor: Soraya »

madcat pisze: wt gru 05, 2023 9:14 am Cześć Dziewczyny, czy są tu fanki wanilii? Może któraś mnie zainspiruje. Kocham słodkie zapachy (od lat wierna hypnotic poison) i szukam czegoś nowego.
Kayali Vanilla
ANETA123
RóżowePolo
Posty: 11
Rejestracja: ndz gru 18, 2022 1:25 am

Post autor: ANETA123 »

madcat pisze: wt gru 05, 2023 9:14 am Cześć Dziewczyny, czy są tu fanki wanilii? Może któraś mnie zainspiruje. Kocham słodkie zapachy (od lat wierna hypnotic poison) i szukam czegoś nowego.
Kocham Poison :he:
Z nutą wanilii lubię też Addict, Paco Rabanne Olympea Intense, TM Alien Essence Absolue, Shalimar, Kenzo Amour, a najpiękniejszym zapachem był kiedyś L de Lolita Lempicka (wycofany :'( ).
RosieRose
SkrzydełkaZhooters
Posty: 201
Rejestracja: sob lis 04, 2023 11:53 pm

Post autor: RosieRose »

Czy ktoś zna może perfumy pachnące jak seria ritual of mehr z rituals? Albo coś pasującego zapachem?
pitupitu
Koczkodan
Posty: 109
Rejestracja: sob lis 05, 2022 9:46 pm

Post autor: pitupitu »

A czy ktoś tutaj gustuje w świeżych zielonych chłodnych zapachach? Polećcie prosze coś ciekawego z tej kategorii :)
Lubię nuty cytrusowe, soczyste owoce i ogórka.
duzowiem
Mokra Włoszka
Posty: 72
Rejestracja: pn lis 07, 2022 8:46 pm

Post autor: duzowiem »

madcat pisze: wt gru 05, 2023 9:14 am Cześć Dziewczyny, czy są tu fanki wanilii? Może któraś mnie zainspiruje. Kocham słodkie zapachy (od lat wierna hypnotic poison) i szukam czegoś nowego.
Ja ostatnio gdzies w necie natknelam sie polecajke tych perfum https://www.rossmann.pl/Produkt/Wody-pe ... 37281,8514 a ze jeszcze byla promocja za 19,99 to w ogole bez zastanowienia wzielam na test i szok. Zapach nie jest jakis skonplikowany i rozwijajacy sie, ale bardzo ladny (maz mowi, ze pachne ciastem) i bardzo trwaly. Polcam powachac :)
madcat
Szpilson
Posty: 621
Rejestracja: ndz cze 11, 2023 11:56 am

Post autor: madcat »

duzowiem pisze: pt gru 29, 2023 6:06 pm
madcat pisze: wt gru 05, 2023 9:14 am Cześć Dziewczyny, czy są tu fanki wanilii? Może któraś mnie zainspiruje. Kocham słodkie zapachy (od lat wierna hypnotic poison) i szukam czegoś nowego.
Ja ostatnio gdzies w necie natknelam sie polecajke tych perfum https://www.rossmann.pl/Produkt/Wody-pe ... 37281,8514 a ze jeszcze byla promocja za 19,99 to w ogole bez zastanowienia wzielam na test i szok. Zapach nie jest jakis skonplikowany i rozwijajacy sie, ale bardzo ladny (maz mowi, ze pachne ciastem) i bardzo trwaly. Polcam powachac :)
Dosłownie wczoraj kupiłam je żeby testować 😂💕 póki co nie wiem jak trwałość ale pachną tak ciasteczkowo/waniliowo 😍
Martini666
Ciastko
Posty: 5
Rejestracja: pt wrz 01, 2023 8:48 pm

Post autor: Martini666 »

Czy któraś z Was używała Molekuł? Jakieś polecajki, wrażenia?
Awatar użytkownika
damascenka
Administrator
Posty: 267
Rejestracja: śr sty 06, 2021 3:43 pm

Post autor: damascenka »

Martini666 pisze: pt gru 29, 2023 7:51 pm Czy któraś z Was używała Molekuł? Jakieś polecajki, wrażenia?
ja używam Escentric 02 i to mój signature scent od lat, ale ważne jest, żeby na początku właśnie decydować się na te wersje wieloskładnikowe, u mnie klasyczne dwójki były strasznie słabiutko wyczuwalne. Escentric się wleką i są bardzo komplementogenne. :)

a ode mnie pytanko: czy ktoś wąchał może już coś od Maison Metine? buteleczki są piękne. 😳
hollyblue
ŚpioszkiKenzo
Posty: 4
Rejestracja: sob sty 13, 2024 10:52 pm

Post autor: hollyblue »

Hej! Kupiłam ostatnio odlewkę Babycat od YSL i to był mój strzał w dziesiątkę. Zapach jak z kościoła po różańcu, słodkie kadzidło. Niestety cena mnie powala. Znacie coś co by pachniało podobnie? Uzależniłam się od tego zapachu a odlewka się kończy :(
Awatar użytkownika
damascenka
Administrator
Posty: 267
Rejestracja: śr sty 06, 2021 3:43 pm

Post autor: damascenka »

hollyblue pisze: ndz sty 14, 2024 2:50 pm Hej! Kupiłam ostatnio odlewkę Babycat od YSL i to był mój strzał w dziesiątkę. Zapach jak z kościoła po różańcu, słodkie kadzidło. Niestety cena mnie powala. Znacie coś co by pachniało podobnie? Uzależniłam się od tego zapachu a odlewka się kończy :(
wszystkie podobne zapachy są w niewiele niższych lub podobnych cenach, ale z totalnie budżetowych opcji (ale nadal dobrych) masz Ishq Al Shuyukh Gold Lattafa, fajny arab, na notino masz za 238 zł/100 ml.

możesz też spróbować Duelle od Diptyque, też ma dużo wanilii i szafranu.