Vinted

Inspiracje modowe, promocje, błędy cenowe, Wasze ulubione style
Awatar użytkownika
damascenka
Administrator
Posty: 266
Rejestracja: śr sty 06, 2021 3:43 pm

Re: Vinted

Post autor: damascenka »

Krokusek chyba się nie da. Ja kiedyś sprzedałam płaszcz z COS w stanie idealnym, kupiony za 900 zł sprzedany za 200. Dziewczynie się nie spodobał, więc skoro nie chciałam przyjąć zwrotu to zalała podszewkę domestosem i udawała, że taki jej wysłałam… vinted mimo moich zdjęć zrobionych przed wysyłką z datą zablokowało mi konto. Zostałam bez kasy i płaszcza bo co mi z takiego + z zablokowanym kontem do dziś.
Ulalatralala
ToTylkoHermes
Posty: 746
Rejestracja: śr cze 30, 2021 10:59 pm

Post autor: Ulalatralala »

damascenka pisze: wt lis 01, 2022 7:08 pm Krokusek chyba się nie da. Ja kiedyś sprzedałam płaszcz z COS w stanie idealnym, kupiony za 900 zł sprzedany za 200. Dziewczynie się nie spodobał, więc skoro nie chciałam przyjąć zwrotu to zalała podszewkę domestosem i udawała, że taki jej wysłałam… vinted mimo moich zdjęć zrobionych przed wysyłką z datą zablokowało mi konto. Zostałam bez kasy i płaszcza bo co mi z takiego + z zablokowanym kontem do dziś.
Co za przykra historia. Dlatego ja również nie wystawiam nic na sprzedaż na tym słynnym vinted. Nawet dzień dobry TVN zrobił kiedyś materiał o tym vinted, że kobiecie wyczyścili konto przez to, że było powiązane z vinted.
Awatar użytkownika
ariana1422
TłinkiBoss
Posty: 4286
Rejestracja: śr sty 06, 2021 5:31 pm

Post autor: ariana1422 »

Słyszałam, że vinted nie jest zbyt przychylne wobec sprzedających. Pamiętam jak krytykowano ich za to, że w jakimś tam momencie proszą o wysyłanie scanu dowodu, bo jak nie to blokują ci konto. Niby jakieś konsekwencje miały być wobec nich wyciągnięte, a jedyne co zrobili to na nowo stworzyli domenę, nowa aplikacja i trzeba było przenieść konto. Zastanawiam się czy dalej są te weryfikacje.
Grubababa
TłinkiBoss
Posty: 3256
Rejestracja: pn lut 08, 2021 9:48 pm

Post autor: Grubababa »

damascenka pisze: wt lis 01, 2022 7:08 pm Krokusek chyba się nie da. Ja kiedyś sprzedałam płaszcz z COS w stanie idealnym, kupiony za 900 zł sprzedany za 200. Dziewczynie się nie spodobał, więc skoro nie chciałam przyjąć zwrotu to zalała podszewkę domestosem i udawała, że taki jej wysłałam… vinted mimo moich zdjęć zrobionych przed wysyłką z datą zablokowało mi konto. Zostałam bez kasy i płaszcza bo co mi z takiego + z zablokowanym kontem do dziś.
Miałam bardzo podobną sytuację. Wysłałam plaszcz jako stan bardzo dobry ma co dostałam wyzwiska w prywatnych wiadomościach, komentarz oczywiście negatywny, bo Pani chciała nówkę za 90zl ....koszmar.
To nie są tanie rzeczy
Awatar użytkownika
Muffin_the_Puffin
MoetGlass
Posty: 250
Rejestracja: sob sie 13, 2022 12:07 pm

Post autor: Muffin_the_Puffin »

Krokusek pisze: wt lis 01, 2022 4:27 pm Może niekoniecznie odpowiem na pytania, ale... W jaki sposób uchronić się przed oszustami w przypadku sprzedawania ciuchów na Vinted? Mam dość sporo ubrań, które chciałabym tam wystawić, jednak obawiam się to robić. Jestem kompletnie zielona w temacie, zdarzyło mi się jedynie jakiś czas temu kupić kilka rzeczy.
Ja nie miałam nigdy złych doświadczeń z vinted a jestem na platformie od początku jej istnienia i sprzedałam oraz kupiłam na niej kilkaset ubrań. Nie spotkałam się z oszustwami
Awatar użytkownika
Muffin_the_Puffin
MoetGlass
Posty: 250
Rejestracja: sob sie 13, 2022 12:07 pm

Post autor: Muffin_the_Puffin »

Ulalatralala pisze: czw lis 03, 2022 7:02 pm
damascenka pisze: wt lis 01, 2022 7:08 pm Krokusek chyba się nie da. Ja kiedyś sprzedałam płaszcz z COS w stanie idealnym, kupiony za 900 zł sprzedany za 200. Dziewczynie się nie spodobał, więc skoro nie chciałam przyjąć zwrotu to zalała podszewkę domestosem i udawała, że taki jej wysłałam… vinted mimo moich zdjęć zrobionych przed wysyłką z datą zablokowało mi konto. Zostałam bez kasy i płaszcza bo co mi z takiego + z zablokowanym kontem do dziś.
Co za przykra historia. Dlatego ja również nie wystawiam nic na sprzedaż na tym słynnym vinted. Nawet dzień dobry TVN zrobił kiedyś materiał o tym vinted, że kobiecie wyczyścili konto przez to, że było powiązane z vinted.
Jak to wyczyścił konto powiązane z Vinted?
Awatar użytkownika
Muffin_the_Puffin
MoetGlass
Posty: 250
Rejestracja: sob sie 13, 2022 12:07 pm

Post autor: Muffin_the_Puffin »

ariana1422 pisze: pt lis 04, 2022 11:48 am Słyszałam, że vinted nie jest zbyt przychylne wobec sprzedających. Pamiętam jak krytykowano ich za to, że w jakimś tam momencie proszą o wysyłanie scanu dowodu, bo jak nie to blokują ci konto. Niby jakieś konsekwencje miały być wobec nich wyciągnięte, a jedyne co zrobili to na nowo stworzyli domenę, nowa aplikacja i trzeba było przenieść konto. Zastanawiam się czy dalej są te weryfikacje.
Nigdy mnie nie prosili o skan dowodu
Awatar użytkownika
ariana1422
TłinkiBoss
Posty: 4286
Rejestracja: śr sty 06, 2021 5:31 pm

Post autor: ariana1422 »

Muffin_the_Puffin pisze: sob lis 05, 2022 12:56 am
ariana1422 pisze: pt lis 04, 2022 11:48 am Słyszałam, że vinted nie jest zbyt przychylne wobec sprzedających. Pamiętam jak krytykowano ich za to, że w jakimś tam momencie proszą o wysyłanie scanu dowodu, bo jak nie to blokują ci konto. Niby jakieś konsekwencje miały być wobec nich wyciągnięte, a jedyne co zrobili to na nowo stworzyli domenę, nowa aplikacja i trzeba było przenieść konto. Zastanawiam się czy dalej są te weryfikacje.
Nigdy mnie nie prosili o skan dowodu
Mnie też, ale podobno nie było na to reguły i niektórzy po kilku sprzedanych rzeczach musieli wysłać, a inni byli już długo na platformie i jeszcze im coś takiego nie przyszło.
Awatar użytkownika
atat
TłinkiBoss
Posty: 3253
Rejestracja: ndz lut 14, 2021 10:14 pm

Post autor: atat »

Ja na szczęście do tej pory nie miałam takich przykrych sytuacji
Staram się dobrze opisywać przedmioty i robić fotki wszystkim wadom produktu

Wpadłam w szał sprzedaży i wyprzedaję wszystko, czego nie używam, mam w portfelu już jakieś 400 złotych, a nie wszystko jeszcze sprzedałam
Awatar użytkownika
Muffin_the_Puffin
MoetGlass
Posty: 250
Rejestracja: sob sie 13, 2022 12:07 pm

Post autor: Muffin_the_Puffin »

ariana1422 pisze: sob lis 05, 2022 10:21 am
Muffin_the_Puffin pisze: sob lis 05, 2022 12:56 am
ariana1422 pisze: pt lis 04, 2022 11:48 am Słyszałam, że vinted nie jest zbyt przychylne wobec sprzedających. Pamiętam jak krytykowano ich za to, że w jakimś tam momencie proszą o wysyłanie scanu dowodu, bo jak nie to blokują ci konto. Niby jakieś konsekwencje miały być wobec nich wyciągnięte, a jedyne co zrobili to na nowo stworzyli domenę, nowa aplikacja i trzeba było przenieść konto. Zastanawiam się czy dalej są te weryfikacje.
Nigdy mnie nie prosili o skan dowodu
Mnie też, ale podobno nie było na to reguły i niektórzy po kilku sprzedanych rzeczach musieli wysłać, a inni byli już długo na platformie i jeszcze im coś takiego nie przyszło.
a to nie jest po prostu efekt tego, że ktoś zgłosił dane konto i dlatego prosili o weryfikację?
Kawowy Kawowiec
TłinkiBoss
Posty: 3444
Rejestracja: czw sty 07, 2021 1:59 pm

Post autor: Kawowy Kawowiec »

Ja zamierzam dopiero założyć konto, teraz w długi weekend powystawiać coś. Jestem ciekawa jak to będzie, czy coś sprzedam.
Awatar użytkownika
Muffin_the_Puffin
MoetGlass
Posty: 250
Rejestracja: sob sie 13, 2022 12:07 pm

Post autor: Muffin_the_Puffin »

Kawowy Kawowiec pisze: czw lis 10, 2022 12:19 pm Ja zamierzam dopiero założyć konto, teraz w długi weekend powystawiać coś. Jestem ciekawa jak to będzie, czy coś sprzedam.
Im więcej dasz w ogłoszeniu danych (wymiary, skład materiału, opis elementów) oraz hasztagow, tym lepiej sprzedaż będzie szła, bo będziesz miała większe dotarcie. Ja sama wyszukuję bardzo często po wymiarach np. od pachy do pachy albo po słowie "bawełna", "jedwab". I widzę też u siebie, że im więcej wpakuję do ogłoszenia rzeczy, po których można wyszukiwać, tym lepiej. A widzę, że ludziom się nie chce robić opisów swoich rzeczy, że piszą np "różowa sukienka" i to cały opis. To nic dziwnego, że wisi im to miesiącami, bo jak osobą zainteresowana konkretną różową sukienką ma do tej sukienki dotrzeć, kiedy w zawężeniu kategorii do sukienki i kolor różowy ma dokładnie tyle samo wyników, co przy wyszukiwaniu "różowa sukienka"
Kawowy Kawowiec
TłinkiBoss
Posty: 3444
Rejestracja: czw sty 07, 2021 1:59 pm

Post autor: Kawowy Kawowiec »

Muffin_the_Puffin pisze: pt lis 11, 2022 7:47 am
Kawowy Kawowiec pisze: czw lis 10, 2022 12:19 pm Ja zamierzam dopiero założyć konto, teraz w długi weekend powystawiać coś. Jestem ciekawa jak to będzie, czy coś sprzedam.
Im więcej dasz w ogłoszeniu danych (wymiary, skład materiału, opis elementów) oraz hasztagow, tym lepiej sprzedaż będzie szła, bo będziesz miała większe dotarcie. Ja sama wyszukuję bardzo często po wymiarach np. od Szpili do Szpili albo po słowie "bawełna", "jedwab". I widzę też u siebie, że im więcej wpakuję do ogłoszenia rzeczy, po których można wyszukiwać, tym lepiej. A widzę, że ludziom się nie chce robić opisów swoich rzeczy, że piszą np "różowa sukienka" i to cały opis. To nic dziwnego, że wisi im to miesiącami, bo jak osobą zainteresowana konkretną różową sukienką ma do tej sukienki dotrzeć, kiedy w zawężeniu kategorii do sukienki i kolor różowy ma dokładnie tyle samo wyników, co przy wyszukiwaniu "różowa sukienka"
O dzięki, nie wiedziałam, że hasztagi można wstawiać.
Awatar użytkownika
Muffin_the_Puffin
MoetGlass
Posty: 250
Rejestracja: sob sie 13, 2022 12:07 pm

Post autor: Muffin_the_Puffin »

Muffin_the_Puffin pisze: pt lis 11, 2022 7:47 am
Kawowy Kawowiec pisze: czw lis 10, 2022 12:19 pm Ja zamierzam dopiero założyć konto, teraz w długi weekend powystawiać coś. Jestem ciekawa jak to będzie, czy coś sprzedam.
Im więcej dasz w ogłoszeniu danych (wymiary, skład materiału, opis elementów) oraz hasztagow, tym lepiej sprzedaż będzie szła, bo będziesz miała większe dotarcie. Ja sama wyszukuję bardzo często po wymiarach np. od Szpili do Szpili albo po słowie "bawełna", "jedwab". I widzę też u siebie, że im więcej wpakuję do ogłoszenia rzeczy, po których można wyszukiwać, tym lepiej. A widzę, że ludziom się nie chce robić opisów swoich rzeczy, że piszą np "różowa sukienka" i to cały opis. To nic dziwnego, że wisi im to miesiącami, bo jak osobą zainteresowana konkretną różową sukienką ma do tej sukienki dotrzeć, kiedy w zawężeniu kategorii do sukienki i kolor różowy ma dokładnie tyle samo wyników, co przy wyszukiwaniu "różowa sukienka"
Od p.achy do p.achy miało być ale widzę że jest cenzura tego słowa w związku z wątkiem siurasów xdddd
Awatar użytkownika
atat
TłinkiBoss
Posty: 3253
Rejestracja: ndz lut 14, 2021 10:14 pm

Post autor: atat »

Muffin_the_Puffin pisze: pt lis 11, 2022 7:47 am
Kawowy Kawowiec pisze: czw lis 10, 2022 12:19 pm Ja zamierzam dopiero założyć konto, teraz w długi weekend powystawiać coś. Jestem ciekawa jak to będzie, czy coś sprzedam.
Im więcej dasz w ogłoszeniu danych (wymiary, skład materiału, opis elementów) oraz hasztagow, tym lepiej sprzedaż będzie szła, bo będziesz miała większe dotarcie. Ja sama wyszukuję bardzo często po wymiarach np. od Szpili do Szpili albo po słowie "bawełna", "jedwab". I widzę też u siebie, że im więcej wpakuję do ogłoszenia rzeczy, po których można wyszukiwać, tym lepiej. A widzę, że ludziom się nie chce robić opisów swoich rzeczy, że piszą np "różowa sukienka" i to cały opis. To nic dziwnego, że wisi im to miesiącami, bo jak osobą zainteresowana konkretną różową sukienką ma do tej sukienki dotrzeć, kiedy w zawężeniu kategorii do sukienki i kolor różowy ma dokładnie tyle samo wyników, co przy wyszukiwaniu "różowa sukienka"
Ja starałam się zawsze pisać coś w stylu "mam na sprzedaż: koszula koszulka bluzka bluzeczka góra koloru biały biel biała" żeby złapało jak najwięcej słów, które ktoś może wyszukać, ale o hasztagach nie pomyślałam. Dzięki za tipa.
Awatar użytkownika
Muffin_the_Puffin
MoetGlass
Posty: 250
Rejestracja: sob sie 13, 2022 12:07 pm

Post autor: Muffin_the_Puffin »

atat pisze: wt lis 15, 2022 9:32 am
Muffin_the_Puffin pisze: pt lis 11, 2022 7:47 am
Kawowy Kawowiec pisze: czw lis 10, 2022 12:19 pm Ja zamierzam dopiero założyć konto, teraz w długi weekend powystawiać coś. Jestem ciekawa jak to będzie, czy coś sprzedam.
Im więcej dasz w ogłoszeniu danych (wymiary, skład materiału, opis elementów) oraz hasztagow, tym lepiej sprzedaż będzie szła, bo będziesz miała większe dotarcie. Ja sama wyszukuję bardzo często po wymiarach np. od Szpili do Szpili albo po słowie "bawełna", "jedwab". I widzę też u siebie, że im więcej wpakuję do ogłoszenia rzeczy, po których można wyszukiwać, tym lepiej. A widzę, że ludziom się nie chce robić opisów swoich rzeczy, że piszą np "różowa sukienka" i to cały opis. To nic dziwnego, że wisi im to miesiącami, bo jak osobą zainteresowana konkretną różową sukienką ma do tej sukienki dotrzeć, kiedy w zawężeniu kategorii do sukienki i kolor różowy ma dokładnie tyle samo wyników, co przy wyszukiwaniu "różowa sukienka"
Ja starałam się zawsze pisać coś w stylu "mam na sprzedaż: koszula koszulka bluzka bluzeczka góra koloru biały biel biała" żeby złapało jak najwięcej słów, które ktoś może wyszukać, ale o hasztagach nie pomyślałam. Dzięki za tipa.
teraz jeszcze warto pisać white fehér biely vit baltas i bílý, żeby złapały się na to też dziewczyny spoza Polski
Savya
Siatkarka
Posty: 1
Rejestracja: śr cze 23, 2021 11:38 am

Post autor: Savya »

Kawowy Kawowiec
TłinkiBoss
Posty: 3444
Rejestracja: czw sty 07, 2021 1:59 pm

Post autor: Kawowy Kawowiec »

Jak to jest, jak ktoś kupuje czy widzi mój adres mailowy? Bo zdarza się, że ja widzę adres innych, ale nie wiem czy mój jest widoczny?
Chochlik
Srebrna Kropeczka
Posty: 157
Rejestracja: pt mar 24, 2023 5:31 pm

Post autor: Chochlik »

Kawowy Kawowiec pisze: czw lut 23, 2023 10:40 pm Jak to jest, jak ktoś kupuje czy widzi mój adres mailowy? Bo zdarza się, że ja widzę adres innych, ale nie wiem czy mój jest widoczny?
Możliwe ze na etykietach jesli ty tak widzisz kogos adres.

Szukam sukienki midi w typie slip dress satynowej czarnej. Oczywiscie brak materialu w aukacjach to norma, wiec pytam o sklad i wszedzie poliester. Czy jest w ogole szansa na wiskoze albo acetat? Może ktoś posiada albo wie gdzoe kupic
Kokardeczka
Bransoletka50k
Posty: 559
Rejestracja: sob maja 22, 2021 4:19 pm

Post autor: Kokardeczka »

Chochlik pisze: ndz cze 18, 2023 12:40 pm
Kawowy Kawowiec pisze: czw lut 23, 2023 10:40 pm Jak to jest, jak ktoś kupuje czy widzi mój adres mailowy? Bo zdarza się, że ja widzę adres innych, ale nie wiem czy mój jest widoczny?
Możliwe ze na etykietach jesli ty tak widzisz kogos adres.

Szukam sukienki midi w typie slip dress satynowej czarnej. Oczywiscie brak materialu w aukacjach to norma, wiec pytam o sklad i wszedzie poliester. Czy jest w ogole szansa na wiskoze albo acetat? Może ktoś posiada albo wie gdzoe kupic
Brazowa - jedwabna widzialam u Tuskowny w sklepie. Czarna kiedys Olfa reklamowala z Lowli czy innego sklepu.
Chochlik
Srebrna Kropeczka
Posty: 157
Rejestracja: pt mar 24, 2023 5:31 pm

Post autor: Chochlik »

Kokardeczka pisze: śr cze 21, 2023 2:21 pm
Chochlik pisze: ndz cze 18, 2023 12:40 pm
Kawowy Kawowiec pisze: czw lut 23, 2023 10:40 pm Jak to jest, jak ktoś kupuje czy widzi mój adres mailowy? Bo zdarza się, że ja widzę adres innych, ale nie wiem czy mój jest widoczny?
Możliwe ze na etykietach jesli ty tak widzisz kogos adres.

Szukam sukienki midi w typie slip dress satynowej czarnej. Oczywiscie brak materialu w aukacjach to norma, wiec pytam o sklad i wszedzie poliester. Czy jest w ogole szansa na wiskoze albo acetat? Może ktoś posiada albo wie gdzoe kupic
Brazowa - jedwabna widzialam u Tuskowny w sklepie. Czarna kiedys Olfa reklamowala z Lowli czy innego sklepu.
Dzieki :)
perlaexport
Skarpeta Rakieta
Posty: 84
Rejestracja: pt lip 15, 2022 5:47 pm

Post autor: perlaexport »

christianac7 pisze: wt lis 01, 2022 3:00 pm Może też polecane wyszukiwania? Co wpisać żeby znaleźć perełki? Ja polecam zdecydowanie szukanie po #oldmoney, dużo kaszmiru i wełenki. Jeśli chodzi np o swetry z merynosa to zdecydowanie króluje Benetton za grosze.
oldmoneyq, fairytale, vintage, Pinterest i polecam szukać konkretów typu zielony wełniany sweter a nie samo pojedyncze słowo :)
perlaexport
Skarpeta Rakieta
Posty: 84
Rejestracja: pt lip 15, 2022 5:47 pm

Post autor: perlaexport »

Krokusek pisze: wt lis 01, 2022 4:27 pm Może niekoniecznie odpowiem na pytania, ale... W jaki sposób uchronić się przed oszustami w przypadku sprzedawania ciuchów na Vinted? Mam dość sporo ubrań, które chciałabym tam wystawić, jednak obawiam się to robić. Jestem kompletnie zielona w temacie, zdarzyło mi się jedynie jakiś czas temu kupić kilka rzeczy.
sprzedawać przez kup teraz, robić zdjęcia przed wysyłka + nagrywać proces pakowania i no niestety, ale drogich markowych ubrań polecam nie wystawiać bo ludzie kombinują jak wlezie - lepiej poczekać dłużej i znaleźć kupca poza vinted np przez przelew czy spotkanie niż tam, bo administracja stoi tylko i wyłącznie po stronie kupującego niestety i chyba NAJWAŻNIEJSZE jeśli sprzedajesz przez kup teraz od razu wyplacajcie pieniądze na swoje konto, a nie trzymajcie je na vinted, wiele historii było o zablokowanych kontach i stracie pieniędzy
storyteller
Siatkarka
Posty: 1
Rejestracja: wt cze 20, 2023 1:25 pm

Post autor: storyteller »

https://www.vinted.pl/member/131359840-ewpla zapraszam do mnie - może znajdziecie coś dla siebie albo dla waszych mam lub babć :) Sukienek dla starszych Pań mam więcej, więc można pisać priv, podeślę fotki :)
maxmara11
PsychoFanka
Posty: 99
Rejestracja: czw kwie 06, 2023 6:58 pm

Post autor: maxmara11 »

Vinted kiedyś to było co innego. Sprzedawałam tam każda rzecz, której zdjęcie dodałam.
Teraz ubrania maja po kilka wyswietlen chyba ze wstrzelą się w jakiś algorytm…