Robienie świeczek i dyfuzorów

Poznajmy się!
NajsBejbe
RoyalBaby
Posty: 27
Rejestracja: śr sty 13, 2021 1:24 pm

Robienie świeczek i dyfuzorów

Post autor: NajsBejbe »

Dziewczyny robicie same świece lub dyfuzory? Podzielcie się wiedzą w tym temacie. Ja dopiero zaczynam swoją przygodę z dyfuzorami. Zainspirowana Wandzią zamówiłam zapachy w firmie Aspol ( podobno tam zapachy kupuje nasza królowa), kupiłam już patyczki i mam szkło. Ktoś z Was bawi się w robienie świec? :)
👁👄👁
Asia234
Drama Maker
Posty: 2208
Rejestracja: sob mar 12, 2022 4:34 pm

Post autor: Asia234 »

NajsBejbe pisze: pt lut 10, 2023 6:10 pm Dziewczyny robicie same świece lub dyfuzory? Podzielcie się wiedzą w tym temacie. Ja dopiero zaczynam swoją przygodę z dyfuzorami. Zainspirowana Wandzią zamówiłam zapachy w firmie Aspol ( podobno tam zapachy kupuje nasza królowa), kupiłam już patyczki i mam szkło. Ktoś z Was bawi się w robienie świec? :)
O przycupnę, bo planuje zrobić swoje dyfuzory i tez planuje olejki kupić w aspolu, ale muszę najpierw się odgrzebać z pracą ;)

Daj znać jak te olejki jak Ci przyjdą
NajsBejbe
RoyalBaby
Posty: 27
Rejestracja: śr sty 13, 2021 1:24 pm

Post autor: NajsBejbe »

Asia234 pisze: czw lut 16, 2023 2:32 pm
NajsBejbe pisze: pt lut 10, 2023 6:10 pm Dziewczyny robicie same świece lub dyfuzory? Podzielcie się wiedzą w tym temacie. Ja dopiero zaczynam swoją przygodę z dyfuzorami. Zainspirowana Wandzią zamówiłam zapachy w firmie Aspol ( podobno tam zapachy kupuje nasza królowa), kupiłam już patyczki i mam szkło. Ktoś z Was bawi się w robienie świec? :)
O przycupnę, bo planuje zrobić swoje dyfuzory i tez planuje olejki kupić w aspolu, ale muszę najpierw się odgrzebać z pracą ;)

Daj znać jak te olejki jak Ci przyjdą

Już zrobiłam dwa dyfuzory. Zamówiłam „baked apple”, angel, peony, solei blank, i pachouli. Wszystkie piękne. Solei Blank jednak lekko „płaskie” i mało wyraziste. Troszkę takie „czyste pranie”. Peony jak świeże kwiaty, piękne ale nie za mocne. Moja mama zamówiła „la vie este belle” i tez są super. Powiem tak, na dyfuzor 100 ml trzeba olejek 20 ml (chyba cena to było 7,90). Jako bazy użyłam oleju słonecznikowego, wody i spirytusu. Co jest problemem. Zapach stał się „mleczny” w kolorze a woda i olej uczywiscie sie oddzieliły ale można było sie tego spodziewać. Niestety w internecie tylko takie przepisy znalazłam. Zapach jest bardzo wyczuwalny o ile do niego nie przywykniemy.
👁👄👁
Awatar użytkownika
luksusowa_pomidorowa
Currently:Greece
Posty: 1262
Rejestracja: ndz maja 16, 2021 12:50 pm

Post autor: luksusowa_pomidorowa »

Macie jakieś fajne instrukcje do polecenia od czego zacząć?
NajsBejbe
RoyalBaby
Posty: 27
Rejestracja: śr sty 13, 2021 1:24 pm

Post autor: NajsBejbe »

luksusowa_pomidorowa pisze: pn lut 20, 2023 7:07 pm Macie jakieś fajne instrukcje do polecenia od czego zacząć?
W jakim sensie? W internecie mało jest wiarygodnych źródeł. Widziałam na temacie Wandziaksowym, że jakaś dziewczyna zachwala ręcznie robione dyfuzory właśnie z tych olejków Aspol. No i tez mi się zachciało XD niestety wszędzie przepisy są inne. Ja proponuje kupić buteleczkę i patyczki z Aspol bo są dość tanie i może z 3 olejki po 20 ml tak na spróbowanie. Możesz wykorzystać mój przepis, zapachowo działa ale nie wyglada ładnie bo olej oddziela się od alkoholu: 20 ml zapachu, 80 ml bazy. Baza to 50% oleju słonecznikowego, reszta to z dwie łyżki spirytusu rozrobionego w wodzie (ale lepsza będzie chyba wódka) i czubek łyżeczki sody oczyszczonej. Mam tem zapach w łazience ok 10m2 i pachnie bardzo mocno. Ale w salonie ok 50m2 już czułam tylko w okolicy dyfuzora. Ktoś tez polecał normalne olejki eteryczne ale nie wiem czy są na tyle mocne. Ja chciałam zrobić zastępstwo dla syfuzorow Wandzi, dlatego wybrałam Aspol. Chętnie się dowiem czy ktoś ma lepszy przepis na bazę :)
👁👄👁
Awatar użytkownika
luksusowa_pomidorowa
Currently:Greece
Posty: 1262
Rejestracja: ndz maja 16, 2021 12:50 pm

Post autor: luksusowa_pomidorowa »

NajsBejbe pisze: wt lut 21, 2023 8:51 pm
luksusowa_pomidorowa pisze: pn lut 20, 2023 7:07 pm Macie jakieś fajne instrukcje do polecenia od czego zacząć?
W jakim sensie? W internecie mało jest wiarygodnych źródeł. Widziałam na temacie Wandziaksowym, że jakaś dziewczyna zachwala ręcznie robione dyfuzory właśnie z tych olejków Aspol. No i tez mi się zachciało XD niestety wszędzie przepisy są inne. Ja proponuje kupić buteleczkę i patyczki z Aspol bo są dość tanie i może z 3 olejki po 20 ml tak na spróbowanie. Możesz wykorzystać mój przepis, zapachowo działa ale nie wyglada ładnie bo olej oddziela się od alkoholu: 20 ml zapachu, 80 ml bazy. Baza to 50% oleju słonecznikowego, reszta to z dwie łyżki spirytusu rozrobionego w wodzie (ale lepsza będzie chyba wódka) i czubek łyżeczki sody oczyszczonej. Mam tem zapach w łazience ok 10m2 i pachnie bardzo mocno. Ale w salonie ok 50m2 już czułam tylko w okolicy dyfuzora. Ktoś tez polecał normalne olejki eteryczne ale nie wiem czy są na tyle mocne. Ja chciałam zrobić zastępstwo dla syfuzorow Wandzi, dlatego wybrałam Aspol. Chętnie się dowiem czy ktoś ma lepszy przepis na bazę :)
Nie potrzebuję, żeby były ładne. W sumie nie wiem czego chce, tylko się pobawić więc chyba spróbuję Twojej opcji. Dzięki :)
CebulowaKrolowa
Channelka
Posty: 38
Rejestracja: śr mar 20, 2024 10:13 pm

Post autor: CebulowaKrolowa »

NajsBejbe pisze: pt lut 10, 2023 6:10 pm Dziewczyny robicie same świece lub dyfuzory? Podzielcie się wiedzą w tym temacie. Ja dopiero zaczynam swoją przygodę z dyfuzorami. Zainspirowana Wandzią zamówiłam zapachy w firmie Aspol ( podobno tam zapachy kupuje nasza królowa), kupiłam już patyczki i mam szkło. Ktoś z Was bawi się w robienie świec? :)
Ja robiłam sama świeczki, to dosyć łatwe. Kupujesz wosk sojowy. Roztapiasz w kąpieli wodnej. Dajesz knot i zalewasz. Trzeba odczekać 48h najlepiej i można palić. Po jakimś czasie już wiadomo co i jak w sensie jaki knot do jakiego opakowania lub też można dodawać zapachy. Ja polecam z świece domowe zapachy bo dosyć tanie a dobrze pachną 🥹
Wiola
BagietkaZszarlott
Posty: 166
Rejestracja: ndz mar 12, 2023 11:09 am

Post autor: Wiola »

No właśnie te dyfuzory Wandy się nie rozwarstwiają. A moje niektóre tak a niektóre nie.