Włosomaniactwo

Promocje, błędy cenowe, zamienniki i porady beauty
Djelibejbi
MieszkankaPowiśla
Posty: 940
Rejestracja: wt cze 15, 2021 1:34 am

Re: Włosomaniactwo

Post autor: Djelibejbi »

Może się komuś przyda
Obrazek
Awatar użytkownika
atat
TłinkiBoss
Posty: 3253
Rejestracja: ndz lut 14, 2021 10:14 pm

Post autor: atat »

Krokusek pisze: czw lis 17, 2022 8:15 pm Dziewczyny, a coś skutecznego na porost włosów i wzmocnienie tych, które już mam?
Tbh mi najlepiej działał proszek anwen. Włosy i paznokcie rosły jak szalone, mimo że biotynę generalnie mam w normie
jeśli chodzi o łykanie czegoś a nie smarowanie, to polecam też zerknąć https://pantabletka.pl/suplementy-na-wl ... e-ranking/
kanapka
Mokra Włoszka
Posty: 62
Rejestracja: śr cze 23, 2021 12:18 pm

Post autor: kanapka »

Polecam zadbać przede wszystkim o skore głowy. Nie ma ładnych włosów z zaniedbana skóra głowy. Polecam żel aloesowy, żel z siemienia lnianego , wcierki z hair queen , peeling z mięta i limonka - dostępny w ross ale nie pamietam nazwy, peeling z bazylia z vis plantis , wcierke nawilżająca z Joanny. Ja lubie Martę Klowan i jej porady. Niektóre z nich tez brzmią trochę dziwnie - ale staram się wybierać , to co widzę ze służy moim włosom. I od niej przede wszystkim nauczyłam się tego ze dbanie o włosy zaczynamy od skory głowy.
PEONIA
TrampekLV
Posty: 648
Rejestracja: wt sty 18, 2022 6:37 pm

Post autor: PEONIA »

Dziewczyny - co lepsze do falowanych włosów - Wałek czy ananas na silk bow?
Djelibejbi
MieszkankaPowiśla
Posty: 940
Rejestracja: wt cze 15, 2021 1:34 am

Post autor: Djelibejbi »

Nie wiem na ile to odkrywcze, ale znalazłam sposób, żeby wykorzystać stylizator do loków z czasów mojej krótkiej przygody z wydobywaniem skrętu. Nakładam po zmyciu odżywki, a przed zawinięciem włosów w ręcznik. Jedynie zmieniłam sposób aplikacji, bo nie wgniatam, tylko nakładam tak, jakbym wygladzała włosy dłońmi. Wydaje mi się, że włosy są prostsze i na pewno mają większą objętość. Przynajmniej kosmetyk się nie marnuje.
plotki3030
FejkTiffany
Posty: 666
Rejestracja: pt sty 29, 2021 4:54 pm

Post autor: plotki3030 »

Krokusek pisze: czw lis 17, 2022 8:15 pm Dziewczyny, a coś skutecznego na porost włosów i wzmocnienie tych, które już mam?
Możesz spróbować kozieradki. W aptece kosz to ok 5 zł, dziwnie pachnie jakby rosołem i nie każdy to zniesie ale spróbować można. Ja robię taki tonik tzn kozieradka i że dwie krople olejku eterycznego z rozmarynu, wlewam do buteleczki z atomizerem i pryskam na skórę głowy wieczorem (tylko ze ja zawsze myje włosy następnego dnia. Bez mycia nie polecam że względu na zapach)
Efekty zawsze mnie zaskakują, pozytywnie. Z drogeryjnych wcierek polecam ta z anwem była chyba najlepsza ale jest dość droga i moje diy mi wystarcza narazie 🥰
EDIT Tylko pamiętaj by olojek był kosmetyczny i nadawał się do stosowania na skórę bo często te tańsze z allegro są przeznaczone tylko do kominków i można sobie krzywdę zrobić, lepiej wybrać sprawdzony sklep z naturalnymi półproduktami. I ostrożnie z ilością. Kropelka wystarczy.
aniolek82
RoyalBaby
Posty: 17
Rejestracja: wt kwie 11, 2023 9:53 pm

Post autor: aniolek82 »

Dziewczyny, a polecacie jakiś średnio rypiący szampon? Mam włosy średnioporowate plus, prztłuszczające się i ze skłonnością do łupieżu. Chciałabym je odbić u nasady i żeby nie były matowe po umyciu. Nawet nie zalezy mi na przedłuzeniu swiezosci bo pol zycia myje codzinnnie i przyzwyczaiłam się to tego.
Djelibejbi
MieszkankaPowiśla
Posty: 940
Rejestracja: wt cze 15, 2021 1:34 am

Post autor: Djelibejbi »

aniolek82 pisze: ndz lip 02, 2023 11:14 am Dziewczyny, a polecacie jakiś średnio rypiący szampon? Mam włosy średnioporowate plus, prztłuszczające się i ze skłonnością do łupieżu. Chciałabym je odbić u nasady i żeby nie były matowe po umyciu. Nawet nie zalezy mi na przedłuzeniu swiezosci bo pol zycia myje codzinnnie i przyzwyczaiłam się to tego.
Nie jestem ekspertką od szamponów, ale na objętość niezmiennie polecam te z glinką, ja kiedyś używałam tego, był świetny
Obrazek to jest rosyjska firma, więc nie dla każdego będzie to moralne, a poza nim jest na rynku kilka innych opcji. Można też dosypywać porcję glinki do szamponu. Poza tym Joanna Ekspert Kosmetyczny na IG ma dobre rady, czyli mycie skóry głowy dwukrotnie, regularny peeling, ewentualnie szampony, które ona poleca. Przy odpowiednich nawykach według mnie marka szamponu będzie miała mniejsze znaczenie, byle nie miał silikonów, bo będzie przyklap.
Jeżeli na liście znajdzie się nazwa substancji, która kończy się na -siloxane, -silanol, -silicone czy -methicone, to w kosmetyku jest silikon. Silikonem jest też substancja zawierająca w nazwie PEG.
lavinia123
BagietkaZszarlott
Posty: 168
Rejestracja: sob mar 04, 2023 5:57 pm

Post autor: lavinia123 »

Szampony Pani Joanny zawieraja Methylisothiazolinone - czyli znany alergen i duzo osob nawet nie wie ze je uczula. Zapytana o ten skladnik, nawet nic nie odpowiedziala. Aby miec ladne wlosy nie trzeba kupowac jej drogich i mozliwe szkodliwych szamponow. Wystarczy zastosowanie odpowiedniej techniki mycia wlosow .
aniolek82
RoyalBaby
Posty: 17
Rejestracja: wt kwie 11, 2023 9:53 pm

Post autor: aniolek82 »

Djelibejbi pisze: ndz lip 02, 2023 1:20 pm
aniolek82 pisze: ndz lip 02, 2023 11:14 am Dziewczyny, a polecacie jakiś średnio rypiący szampon? Mam włosy średnioporowate plus, prztłuszczające się i ze skłonnością do łupieżu. Chciałabym je odbić u nasady i żeby nie były matowe po umyciu. Nawet nie zalezy mi na przedłuzeniu swiezosci bo pol zycia myje codzinnnie i przyzwyczaiłam się to tego.
Nie jestem ekspertką od szamponów, ale na objętość niezmiennie polecam te z glinką, ja kiedyś używałam tego, był świetny
Obrazek to jest rosyjska firma, więc nie dla każdego będzie to moralne, a poza nim jest na rynku kilka innych opcji. Można też dosypywać porcję glinki do szamponu. Poza tym Joanna Ekspert Kosmetyczny na IG ma dobre rady, czyli mycie skóry głowy dwukrotnie, regularny peeling, ewentualnie szampony, które ona poleca. Przy odpowiednich nawykach według mnie marka szamponu będzie miała mniejsze znaczenie, byle nie miał silikonów, bo będzie przyklap.
Jeżeli na liście znajdzie się nazwa substancji, która kończy się na -siloxane, -silanol, -silicone czy -methicone, to w kosmetyku jest silikon. Silikonem jest też substancja zawierająca w nazwie PEG.
Mam nawet w domu, tylko miałam wrażenie że mi wlosow nie domywal... Ale może miałam czymś obciążone? A jakie masz włosy? Przetłuszczające się?
Djelibejbi
MieszkankaPowiśla
Posty: 940
Rejestracja: wt cze 15, 2021 1:34 am

Post autor: Djelibejbi »

aniolek82 pisze: ndz lip 02, 2023 5:06 pm
Djelibejbi pisze: ndz lip 02, 2023 1:20 pm
aniolek82 pisze: ndz lip 02, 2023 11:14 am Dziewczyny, a polecacie jakiś średnio rypiący szampon? Mam włosy średnioporowate plus, prztłuszczające się i ze skłonnością do łupieżu. Chciałabym je odbić u nasady i żeby nie były matowe po umyciu. Nawet nie zalezy mi na przedłuzeniu swiezosci bo pol zycia myje codzinnnie i przyzwyczaiłam się to tego.
Nie jestem ekspertką od szamponów, ale na objętość niezmiennie polecam te z glinką, ja kiedyś używałam tego, był świetny
Obrazek to jest rosyjska firma, więc nie dla każdego będzie to moralne, a poza nim jest na rynku kilka innych opcji. Można też dosypywać porcję glinki do szamponu. Poza tym Joanna Ekspert Kosmetyczny na IG ma dobre rady, czyli mycie skóry głowy dwukrotnie, regularny peeling, ewentualnie szampony, które ona poleca. Przy odpowiednich nawykach według mnie marka szamponu będzie miała mniejsze znaczenie, byle nie miał silikonów, bo będzie przyklap.
Jeżeli na liście znajdzie się nazwa substancji, która kończy się na -siloxane, -silanol, -silicone czy -methicone, to w kosmetyku jest silikon. Silikonem jest też substancja zawierająca w nazwie PEG.
Mam nawet w domu, tylko miałam wrażenie że mi wlosow nie domywal... Ale może miałam czymś obciążone? A jakie masz włosy? Przetłuszczające się?
Moje przetłuszczają się tak standardowo, po glinkach trochę mniej i mam lwia grzywę, taka objętość. Mówisz, że miewasz łupież - może to w ogóle bardziej skomplikowany problem i potrzebne są specjalistyczne kosmetyki? Na początek mimo wszystko skupiłabym się na dokładnym myciu skóry głowy - opuszkami docierasz do wszystkich miejsc, spłukujesz szampon, powtarzasz czynność, spłukujesz bardzo dokładniei potem nakładasz odżywkę. Jeżeli podejrzewasz obciążenie, to odżywka mniej więcej od ucha w dół, z dala od skóry głowy. No i peeling raz na jakiś czas, ja polecam cerkogel 30 z apteki, ma działanie keratolityczne, więc jeżeli masz nadbudowany naskórek, to złuszczy go i powinno być lepiej. Oczywiście peeling może być taki, jaki masz pod ręką, ja bym unikała tylko mechanicznych, najsłabiej działają.

Teoretycznie te rady powinny pomóc bez względu na zastosowane kosmetyki, jeżeli nadal będziesz miała szybko przetłuszczający się przyklap, to może problem leży głębiej, jakieś zaburzenia w gospodarce hormonalnej itp. itd.?
aniolek82
RoyalBaby
Posty: 17
Rejestracja: wt kwie 11, 2023 9:53 pm

Post autor: aniolek82 »

Bardzo dziękuję za dokładne rady :) U mnie problem z przetluszczaniem i łupieżem jest raczej umiarkowany. Byłam u dermatologa, kazał używać pirolam, co też robiłam :D Przetłuszczanie wynika raczej z mojej natury. Mam tłusta skórę, cienkie włosy do szyi w kolorze ciemnego blondu. Tutaj po prostu łatwo o przyklap a wlosy przetłuszczają mi się od 12 roku życia tak jak zresztą mojej mamie. Łagodniejsze szampony z scs czy nawet ciut łagodniejsze są bardzo fajne dla mojej skóry głowy. Tylko... No właśnie. Używałam sessio-puch, neboa detox-przyklap, fitokosmetik-przyklap, tołpa pamiętam że miałam siano xd jeśli chodzi o pielęgnację włosów, to jest dość standardowa i jestem z niej zadowolona, włosy są błyszczące, miękkie, końcówki zadbane. Ja nie mogę powiedzieć że łagodniejsze szampony nie domywaja. Po prostu po rypaczu włosy są uniesione, takie ,,jedrniejsze'', tylko po paru razach głową zaczyna swędzieć. A próbowała która z was szamponów od czterech szpaków? Kusza mnie, tylko ta cena...
Awatar użytkownika
luksusowa_pomidorowa
Currently:Greece
Posty: 1263
Rejestracja: ndz maja 16, 2021 12:50 pm

Post autor: luksusowa_pomidorowa »

A jakieś porady dla włosów rozjaśnianych, wysokoporowatych? Chyba najgorsze combo, ale jednak w blondzie czuję się najlepiej.
pitupitu
Koczkodan
Posty: 102
Rejestracja: sob lis 05, 2022 9:46 pm

Post autor: pitupitu »

Podbijam wątek :) kogo z włosomaniaków wg was warto sledzic na yt i insta a kogo nie?
Szukam też sprawdzonych suplementów i wcierek na szybszy porost włosów bo zapuszczam #nowroknowaja D
lavinia123
BagietkaZszarlott
Posty: 168
Rejestracja: sob mar 04, 2023 5:57 pm

Post autor: lavinia123 »

Ja zauwazylam ze jezeli myje wlosy miekka woda ukladaja sie lepiej i nie potrzebuja wogole zadnych produktow do stylizacji ani sie tez nie pusza, sa przyjemnie gladkie. Ale jezeli myje wlosy „twarda“ woda i tymi sami produktami co miekka, to wlosy sa nie do ulozenia i sie strasznie pusza i sa jak siano. Ma ktos moze jakis dobry typ, jakich produktow trzeba uzyc przy wodzie twardej lub jak ja zmiekczyc?
Lilalou007
RoyalBaby
Posty: 24
Rejestracja: śr sie 16, 2023 7:42 pm

Post autor: Lilalou007 »

Cześć, dopiero odkryłam ten watek. Czy szczotki Olivia Garden są naprawdę takie rewelacyjne? Mam bardzo cienkie włosy i zastanawiam się co najlepiej kupić do ich rozczesywanie.
Awatar użytkownika
damascenka
Administrator
Posty: 267
Rejestracja: śr sty 06, 2021 3:43 pm

Post autor: damascenka »

ja się zraziłam - miałam zarówno drewnianą jak i tę finger brush i obie łamały mi włosy na długości. to samo Anwen. wróciłam z przypadku do tangle teezera i problem się skończył 😳
Awatar użytkownika
blackmolly
Administrator
Posty: 935
Rejestracja: śr sty 06, 2021 4:51 pm

Post autor: blackmolly »

damascenka pisze: czw sty 04, 2024 6:48 pm ja się zraziłam - miałam zarówno drewnianą jak i tę finger brush i obie łamały mi włosy na długości. to samo Anwen. wróciłam z przypadku do tangle teezera i problem się skończył 😳
Wszyscy na insta trąbią, że TT niszczy włosy. Ja się przerzuciłam na zwykłą taką szkieletową szczotkę z Rossmanna.
Niech dzieje się magia!
Awatar użytkownika
damascenka
Administrator
Posty: 267
Rejestracja: śr sty 06, 2021 3:43 pm

Post autor: damascenka »

blackmolly pisze: czw sty 04, 2024 9:16 pm
Wszyscy na insta trąbią, że TT niszczy włosy. Ja się przerzuciłam na zwykłą taką szkieletową szczotkę z Rossmanna.
no właśnie wiem, ale na grupach to samo piszą o olivii garden, czasami odnoszę wrażenie, że to jakaś szczotkowa propaganda wykupiona akurat przez daną markę, żeby zniszczyć inną 😳
Olfic
Currently: planning drama
Posty: 1839
Rejestracja: pn sty 11, 2021 7:44 pm

Post autor: Olfic »

A co na sucha swędząca skore głowy:( dermatolog polecił szampon vichy dercos ale nie działa :/
Wiem wiecej
magicbox
SushiRoll
Posty: 229
Rejestracja: ndz lut 04, 2024 11:01 am

Post autor: magicbox »

Olfic pisze: sob sty 13, 2024 6:57 pm A co na sucha swędząca skore głowy:( dermatolog polecił szampon vichy dercos ale nie działa :/
Lulapeksa polecała kiedyś nawilżające serum Clementine chyba? ale nie jestem pewna od Anwen. Poczytaj o nim.
oliixii
PsychoFanka
Posty: 98
Rejestracja: pn lut 13, 2023 3:00 am

Post autor: oliixii »

Olfic pisze: sob sty 13, 2024 6:57 pm A co na sucha swędząca skore głowy:( dermatolog polecił szampon vichy dercos ale nie działa :/
A ja polecam wybrać się do trychologa :)
marta.macza
Mokra Włoszka
Posty: 53
Rejestracja: pt lis 18, 2022 3:35 pm

Post autor: marta.macza »

Czy macie jakieś sprawdzone odsiwiacze ?