Gotowanie

Motywacja, hobby, sposoby na spędzanie wolnego czasu, porady domowe, książki
Awatar użytkownika
Muffin_the_Puffin
MoetGlass
Posty: 250
Rejestracja: sob sie 13, 2022 12:07 pm

Gotowanie

Post autor: Muffin_the_Puffin »

Lubicie gotować?
Podzielcie się swoimi ulubionymi przepisami
Awatar użytkownika
Muffin_the_Puffin
MoetGlass
Posty: 250
Rejestracja: sob sie 13, 2022 12:07 pm

Post autor: Muffin_the_Puffin »

ja się podzielę moją ulubioną owsianką
https://filozofiasmaku.pl/2018/09/24/pi ... -sliwkami/
Obrazek
Awatar użytkownika
Muffin_the_Puffin
MoetGlass
Posty: 250
Rejestracja: sob sie 13, 2022 12:07 pm

Post autor: Muffin_the_Puffin »

ta zupa to jest taki hit, że za każdym razem, jak ją robię, to goście zawsze proszą o przepis:
https://www.alemeksyk.eu/przepisy-meksy ... cznie.html
Obrazek
Awatar użytkownika
Muffin_the_Puffin
MoetGlass
Posty: 250
Rejestracja: sob sie 13, 2022 12:07 pm

Post autor: Muffin_the_Puffin »

zrobiłam ciasto, które polecał Grek we Vlogmasie rok temu
https://madameedith.com/przepis/ciasto- ... okalopita/
jak ktoś lubi bardzo słodkie rzeczy, to się w tym zakocha i z pewnością będzie to dla niego podstawowe ciasto okołoświąteczne, bo jest baaardzo pomarańczowe
Obrazek
Awatar użytkownika
Muffin_the_Puffin
MoetGlass
Posty: 250
Rejestracja: sob sie 13, 2022 12:07 pm

Post autor: Muffin_the_Puffin »

jeszcze wam polecę to cudo. Nigdy nie słyszałam jeszcze takich zachwytów nad jakimkolwiek ciastkiem jak przy tych jagodziankach
https://www.rozkoszny.pl/jagodzianki-lux/
Obrazek
Awatar użytkownika
Muffin_the_Puffin
MoetGlass
Posty: 250
Rejestracja: sob sie 13, 2022 12:07 pm

Post autor: Muffin_the_Puffin »

mam bardzo wiele ulubionych potraw i kocham gotować. Zauważam jednak w swoim otoczeniu, że inne dziewczyny nie lubia gotować, więc kupuja diety pudełkowe. Jak wy macie? Czy byłyście uczone gotowania w dzieciństwie czy uczycie się tego "na starość" jak Wanda?
Awatar użytkownika
luksusowa_pomidorowa
Currently:Greece
Posty: 1263
Rejestracja: ndz maja 16, 2021 12:50 pm

Post autor: luksusowa_pomidorowa »

Muffin_the_Puffin pisze: ndz lis 13, 2022 1:34 am mam bardzo wiele ulubionych potraw i kocham gotować. Zauważam jednak w swoim otoczeniu, że inne dziewczyny nie lubia gotować, więc kupuja diety pudełkowe. Jak wy macie? Czy byłyście uczone gotowania w dzieciństwie czy uczycie się tego "na starość" jak Wanda?
Lubię gotować jak mam na to czas. Nigdy nie korzystałam z diet pudełkowych, ale część moich znajomych to robi regularnie. I raczej wynika to z braku czasu i tego, że dzięki temu jedzą regularnie. Nie dlatego, że nie lubią gotować.
Grubababa
TłinkiBoss
Posty: 3264
Rejestracja: pn lut 08, 2021 9:48 pm

Post autor: Grubababa »

Muffin_the_Puffin pisze: ndz lis 13, 2022 1:34 am mam bardzo wiele ulubionych potraw i kocham gotować. Zauważam jednak w swoim otoczeniu, że inne dziewczyny nie lubia gotować, więc kupuja diety pudełkowe. Jak wy macie? Czy byłyście uczone gotowania w dzieciństwie czy uczycie się tego "na starość" jak Wanda?
Ja lubię gotować, a jeszcze bardziej lubię piec ciasta. 🙂 już rozkminiam co upiekę na święta 🥰
To nie są tanie rzeczy
Marta55555

Post autor: Marta55555 »

Muffin_the_Puffin pisze: sob lis 12, 2022 11:59 pm zrobiłam ciasto, które polecał Grek we Vlogmasie rok temu
https://madameedith.com/przepis/ciasto- ... okalopita/
jak ktoś lubi bardzo słodkie rzeczy, to się w tym zakocha i z pewnością będzie to dla niego podstawowe ciasto okołoświąteczne, bo jest baaardzo pomarańczowe
Obrazek
powklejałaś tak smakowite przepisy, że mam ślinotok
Awatar użytkownika
Muffin_the_Puffin
MoetGlass
Posty: 250
Rejestracja: sob sie 13, 2022 12:07 pm

Post autor: Muffin_the_Puffin »

luksusowa_pomidorowa pisze: ndz lis 13, 2022 2:56 am
Muffin_the_Puffin pisze: ndz lis 13, 2022 1:34 am mam bardzo wiele ulubionych potraw i kocham gotować. Zauważam jednak w swoim otoczeniu, że inne dziewczyny nie lubia gotować, więc kupuja diety pudełkowe. Jak wy macie? Czy byłyście uczone gotowania w dzieciństwie czy uczycie się tego "na starość" jak Wanda?
Lubię gotować jak mam na to czas. Nigdy nie korzystałam z diet pudełkowych, ale część moich znajomych to robi regularnie. I raczej wynika to z braku czasu i tego, że dzięki temu jedzą regularnie. Nie dlatego, że nie lubią gotować.
co najbardziej lubisz gotować?
Awatar użytkownika
Muffin_the_Puffin
MoetGlass
Posty: 250
Rejestracja: sob sie 13, 2022 12:07 pm

Post autor: Muffin_the_Puffin »

Grubababa pisze: ndz lis 13, 2022 7:50 am
Muffin_the_Puffin pisze: ndz lis 13, 2022 1:34 am mam bardzo wiele ulubionych potraw i kocham gotować. Zauważam jednak w swoim otoczeniu, że inne dziewczyny nie lubia gotować, więc kupuja diety pudełkowe. Jak wy macie? Czy byłyście uczone gotowania w dzieciństwie czy uczycie się tego "na starość" jak Wanda?
Ja lubię gotować, a jeszcze bardziej lubię piec ciasta. 🙂 już rozkminiam co upiekę na święta 🥰
jakie ciasta polecasz?
Awatar użytkownika
Muffin_the_Puffin
MoetGlass
Posty: 250
Rejestracja: sob sie 13, 2022 12:07 pm

Post autor: Muffin_the_Puffin »

Marta55555 pisze: ndz lis 13, 2022 1:58 pm
Muffin_the_Puffin pisze: sob lis 12, 2022 11:59 pm zrobiłam ciasto, które polecał Grek we Vlogmasie rok temu
https://madameedith.com/przepis/ciasto- ... okalopita/
jak ktoś lubi bardzo słodkie rzeczy, to się w tym zakocha i z pewnością będzie to dla niego podstawowe ciasto okołoświąteczne, bo jest baaardzo pomarańczowe
Obrazek
powklejałaś tak smakowite przepisy, że mam ślinotok
hahahaa taki był zamysł, żebyście to zrobiły :D
Grubababa
TłinkiBoss
Posty: 3264
Rejestracja: pn lut 08, 2021 9:48 pm

Post autor: Grubababa »

Muffin_the_Puffin pisze: ndz lis 13, 2022 6:18 pm
Grubababa pisze: ndz lis 13, 2022 7:50 am
Muffin_the_Puffin pisze: ndz lis 13, 2022 1:34 am mam bardzo wiele ulubionych potraw i kocham gotować. Zauważam jednak w swoim otoczeniu, że inne dziewczyny nie lubia gotować, więc kupuja diety pudełkowe. Jak wy macie? Czy byłyście uczone gotowania w dzieciństwie czy uczycie się tego "na starość" jak Wanda?
Ja lubię gotować, a jeszcze bardziej lubię piec ciasta. 🙂 już rozkminiam co upiekę na święta 🥰
jakie ciasta polecasz?
Zależy od okazji. Ja piekę sezonowo, tzn latem z owocami, teraz wiadomo cynamonki, miodowniki, śliwki. To co jest najbardziej dostępne i odpowiednie do danej pory jeśli tak można powiedzieć. 😀 Polecam teraz każdemu zrobić cynamonki, zapach i smak obłędny 🥰😊
To nie są tanie rzeczy
Awatar użytkownika
luksusowa_pomidorowa
Currently:Greece
Posty: 1263
Rejestracja: ndz maja 16, 2021 12:50 pm

Post autor: luksusowa_pomidorowa »

Muffin_the_Puffin pisze: ndz lis 13, 2022 6:18 pm
luksusowa_pomidorowa pisze: ndz lis 13, 2022 2:56 am
Muffin_the_Puffin pisze: ndz lis 13, 2022 1:34 am mam bardzo wiele ulubionych potraw i kocham gotować. Zauważam jednak w swoim otoczeniu, że inne dziewczyny nie lubia gotować, więc kupuja diety pudełkowe. Jak wy macie? Czy byłyście uczone gotowania w dzieciństwie czy uczycie się tego "na starość" jak Wanda?
Lubię gotować jak mam na to czas. Nigdy nie korzystałam z diet pudełkowych, ale część moich znajomych to robi regularnie. I raczej wynika to z braku czasu i tego, że dzięki temu jedzą regularnie. Nie dlatego, że nie lubią gotować.
co najbardziej lubisz gotować?
Zupy. I mogę się żywić tylko nimi. Nie jem mięsa, więc robię je tylko na warzywach. Nie mam stałego przepisu do żadnej potrawy. Moim numerem 1 jest barszcz ukraiński. Używam też ogromnej ilości przypraw.
Awatar użytkownika
Muffin_the_Puffin
MoetGlass
Posty: 250
Rejestracja: sob sie 13, 2022 12:07 pm

Post autor: Muffin_the_Puffin »

jeśli chodzi o święta, to myślę póki co o takim serniku: https://www.kwestiasmaku.com/zielony_sr ... zepis.html
Obrazek
Grubababa
TłinkiBoss
Posty: 3264
Rejestracja: pn lut 08, 2021 9:48 pm

Post autor: Grubababa »

Muffin_the_Puffin pisze: ndz lis 13, 2022 6:32 pm jeśli chodzi o święta, to myślę póki co o takim serniku: https://www.kwestiasmaku.com/zielony_sr ... zepis.html
Obrazek
Ja mam w planie Sernik nowojorski Biscoff więc coś podobnego bardzo. 🙂
To nie są tanie rzeczy
Kokardeczka
Bransoletka50k
Posty: 559
Rejestracja: sob maja 22, 2021 4:19 pm

Post autor: Kokardeczka »

Grubababa pisze: ndz lis 13, 2022 7:35 pm
Muffin_the_Puffin pisze: ndz lis 13, 2022 6:32 pm jeśli chodzi o święta, to myślę póki co o takim serniku: https://www.kwestiasmaku.com/zielony_sr ... zepis.html
Obrazek
Ja mam w planie Sernik nowojorski Biscoff więc coś podobnego bardzo. 🙂
Polecam najlepszy serniczek nowojorski na swiecie: https://www.youtube.com/watch?v=tspdJ6hxqnc <3
Brukselka65
RoyalBaby
Posty: 23
Rejestracja: śr sty 06, 2021 9:00 pm

Post autor: Brukselka65 »

Ja polecam to ciasto, kocham je najbardziej na świecie. Modyfikuje jedynie ilość kremu - robię podwójną porcje. Na wszystkich robi wrażenie, a jest banalnie proste.
https://www.kwestiasmaku.com/desery/cia ... zepis.html
OlaRucola
Ciastko
Posty: 9
Rejestracja: pn wrz 13, 2021 7:02 pm

Post autor: OlaRucola »

Bardzo lubię !
Obecnie jestem wykręcona w kuchnie portugalska oraz w kuchnie Japonii i Korei.
Co do kuchni portugalskiej - polecam zupy! Sopa Azeda, Sopa de Legumes, zupa z czerwonej kapusty czy zupy z dodatkiem owocow morza 😍

Właśnie trwa domowa debata jakie ciasta upiec na święta i trochę mnie coś trafia bo rodzina chce nieśmiertelne ciasta - makowiec, szarlotkę i sernik. Takie jak zawsze. 😅
Łyżka dziegciu w beczce miodu 🥄🍯
oliwia15
PsychoFanka
Posty: 92
Rejestracja: śr cze 23, 2021 3:33 pm

Post autor: oliwia15 »

A czy ma ktoś może sprawdzony przepis na jakieś ciacho bez dodatku białego cukru? :)
Awatar użytkownika
Brida
Koczkodan
Posty: 107
Rejestracja: czw gru 08, 2022 7:14 pm

Post autor: Brida »

To może nie przepis, ale spróbujcie sobie kanapkę z masłem orzechowym, ogórkiem i solą. Warto też jakąś zieleninę dodać, np. roszponkę. MEGA
verysweetcherry
Moderator
Posty: 1002
Rejestracja: śr sty 06, 2021 8:38 pm

Post autor: verysweetcherry »

Za dzieciaka nie znosiłam zupy pomidorowej. Zawsze była taka wodnista z grubym makaronem lub ryżem (ta smaczniejsza według mnie). Wszystko zmieniło się od kiedy zaszłam w ciążę i zamówiłam sobie pomidorową zupę z Pizza Dominium. Teraz przynajmniej raz w tygodniu pojawia się u mnie ta zupa. I zawsze jest to wersja bez mięsa ,pełna pomidorów, z dodatkiem papryki i/lub marchewki. Zagęszczana śmietaną lub jogurtem. Zblendowana na gęsty krem. Bez ryżu czy makaronu za to grzankami. I zawsze ,ale to zawsze z kawałkami mozzarelli.
Awatar użytkownika
luksusowa_pomidorowa
Currently:Greece
Posty: 1263
Rejestracja: ndz maja 16, 2021 12:50 pm

Post autor: luksusowa_pomidorowa »

verysweetcherry pisze: sob lut 11, 2023 12:28 am Za dzieciaka nie znosiłam zupy pomidorowej. Zawsze była taka wodnista z grubym makaronem lub ryżem (ta smaczniejsza według mnie). Wszystko zmieniło się od kiedy zaszłam w ciążę i zamówiłam sobie pomidorową zupę z Pizza Dominium. Teraz przynajmniej raz w tygodniu pojawia się u mnie ta zupa. I zawsze jest to wersja bez mięsa ,pełna pomidorów, z dodatkiem papryki i/lub marchewki. Zagęszczana śmietaną lub jogurtem. Zblendowana na gęsty krem. Bez ryżu czy makaronu za to grzankami. I zawsze ,ale to zawsze z kawałkami mozzarelli.
W sensie oni taką bogaty krem mają czy dorzucasz te składniki, o których piszesz? :)
verysweetcherry
Moderator
Posty: 1002
Rejestracja: śr sty 06, 2021 8:38 pm

Post autor: verysweetcherry »

luksusowa_pomidorowa pisze: sob lut 11, 2023 1:14 am
verysweetcherry pisze: sob lut 11, 2023 12:28 am Za dzieciaka nie znosiłam zupy pomidorowej. Zawsze była taka wodnista z grubym makaronem lub ryżem (ta smaczniejsza według mnie). Wszystko zmieniło się od kiedy zaszłam w ciążę i zamówiłam sobie pomidorową zupę z Pizza Dominium. Teraz przynajmniej raz w tygodniu pojawia się u mnie ta zupa. I zawsze jest to wersja bez mięsa ,pełna pomidorów, z dodatkiem papryki i/lub marchewki. Zagęszczana śmietaną lub jogurtem. Zblendowana na gęsty krem. Bez ryżu czy makaronu za to grzankami. I zawsze ,ale to zawsze z kawałkami mozzarelli.
W sensie oni taką bogaty krem mają czy dorzucasz te składniki, o których piszesz? :)
Oni mi odmienili smak i wygląd pomidorowej jaką znałam przez tyle lat. Mieli zwykły krem,a dodatki dodaje już od siebie. I za każdym razem,wychodzi ten sam smak
Aż smaka sobie narobiłam i jutro gotuje 😄
Awatar użytkownika
luksusowa_pomidorowa
Currently:Greece
Posty: 1263
Rejestracja: ndz maja 16, 2021 12:50 pm

Post autor: luksusowa_pomidorowa »

verysweetcherry pisze: sob lut 11, 2023 2:25 am
luksusowa_pomidorowa pisze: sob lut 11, 2023 1:14 am
verysweetcherry pisze: sob lut 11, 2023 12:28 am Za dzieciaka nie znosiłam zupy pomidorowej. Zawsze była taka wodnista z grubym makaronem lub ryżem (ta smaczniejsza według mnie). Wszystko zmieniło się od kiedy zaszłam w ciążę i zamówiłam sobie pomidorową zupę z Pizza Dominium. Teraz przynajmniej raz w tygodniu pojawia się u mnie ta zupa. I zawsze jest to wersja bez mięsa ,pełna pomidorów, z dodatkiem papryki i/lub marchewki. Zagęszczana śmietaną lub jogurtem. Zblendowana na gęsty krem. Bez ryżu czy makaronu za to grzankami. I zawsze ,ale to zawsze z kawałkami mozzarelli.
W sensie oni taką bogaty krem mają czy dorzucasz te składniki, o których piszesz? :)
Oni mi odmienili smak i wygląd pomidorowej jaką znałam przez tyle lat. Mieli zwykły krem,a dodatki dodaje już od siebie. I za każdym razem,wychodzi ten sam smak
Aż smaka sobie narobiłam i jutro gotuje 😄
A wiesz może czy sam ich krem jest na pewno bezmięsny? Jestem wege i boję się zamawiać kremy bo już się spotkałam z tym, że baza była na mięsie.