Zamienniki perfum - Zara, BiEs itd

Promocje, błędy cenowe, zamienniki i porady beauty
christianac7
Koczkodan
Posty: 106
Rejestracja: wt sie 02, 2022 3:34 pm

Flame Zamienniki perfum - Zara, BiEs itd

Post autor: christianac7 »

Idąc w ślad za naszą ulubienicą: jakie znacie zamienniki perfum? Ja mam całą listę z Zary, podrzucam Wam!

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
atat
TłinkiBoss
Posty: 3253
Rejestracja: ndz lut 14, 2021 10:14 pm

Post autor: atat »

Czy przeglądanie tego wątku kosztuje 129 zł? He he
Kurde, ale lista!
christianac7
Koczkodan
Posty: 106
Rejestracja: wt sie 02, 2022 3:34 pm

Post autor: christianac7 »

NIE DZIĘKUJCIE ❤️ Jak wygram konkurs to jeszcze mi się zwróci 🤣
Megan456
Skarpeta Rakieta
Posty: 87
Rejestracja: ndz kwie 17, 2022 10:36 pm

Post autor: Megan456 »

O dziękuję :he: lista wygląda cudownie...
Ja szukam zamiennika bloming bouqet Diora. Nie wierzę że coś znajdę sensownego ale zary jeszcze nie próbowałam. Na pewno zobaczę, może to będzie to.
Które zamienniki perfum szczególnie polecacie?
Awatar użytkownika
UwaloneManolo
Detektyw
Posty: 2441
Rejestracja: ndz lut 14, 2021 6:41 pm

Post autor: UwaloneManolo »

mój ultratani zamiennik Ważki (La Danza delle Libellule marki Nobile 1942) to ta mgiełka z Rosmana:
Obrazek
💩 nie zapominajmy o skandalu z Moliera2 - jak traktują pracowników. I że przechowują buty celebrytek w wc dla pracowników i te buty mają na sobie bakterie kałowe. Więcej jest tu: https://youtu.be/FsNkVT_nFWU 💩
Ava Adore
Koczkodan
Posty: 124
Rejestracja: wt lis 01, 2022 4:59 pm

Post autor: Ava Adore »

Dla mnie te perfumy z ZARY są po pierwsze bardzo nietrwałe, po drugie robią mi plamy na ciuchach, porażka :<
Awatar użytkownika
Muffin_the_Puffin
MoetGlass
Posty: 250
Rejestracja: sob sie 13, 2022 12:07 pm

Post autor: Muffin_the_Puffin »

Mi się Zara nie podoba w damskich perfumach, a męskie podobają mi się bardziej niż te z sephory
Ulalatralala
ToTylkoHermes
Posty: 746
Rejestracja: śr cze 30, 2021 10:59 pm

Post autor: Ulalatralala »

christianac7 pisze: ndz paź 30, 2022 10:26 pm Idąc w ślad za naszą ulubienicą: jakie znacie zamienniki perfum? Ja mam całą listę z Zary, podrzucam Wam!

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Robisz Olfie konkurencje 😉
Awatar użytkownika
ariana1422
TłinkiBoss
Posty: 4265
Rejestracja: śr sty 06, 2021 5:31 pm

Post autor: ariana1422 »

Kiedyś zamówiłam dwa zapachy z nees też wiecie "zamienniki" i zapachy były podobne do oryginałów, ale było z nimi coś nie tak. Po spryskaniu były mega duszące przez pierwsze pół godz tak, że bolała mnie od nich głowa, a z oryginałów mam różne mocne perfumy i po żadnych tak nie mam. A jak mijała godzina-dwie to były już praktycznie nie wyczuwalne na nadgarstku. Zamówiłam też odpowiednik w perfumerii morico, bo widziałam same pozytywne opinie i tutaj już zapach nie przypominał bardzo oryginału i w ogóle był brzydki. Chciałam dodać opinie, ale okazało się, ze moderują je i publikują tylko te pozytywne na stronie także. Za to zamienniki męskich perfum w lanych, francuskich perfumach były trwałe i wyczuwalne na drugiej osobie. Ja chyba już więcej zamienników nie będę kupować i jakbym szukała jakiś tańszych perfum to wolę kupić celebryckie za kilkadziesiąt złotych. Jeszcze sobie przypomniałam, że parę lat temu kupiłam z marki yodema zapach celebrity, jakoś tak. Był bardzo, bardzo podobny do la vie est belle, więc jak ktoś lubi ten zapach to powinien być zadowolony. A co sądzicie o tych perfumach z chińczyka? widać, że bardzo się inspirują tymi perfumami luksusowych marek.
Ava Adore
Koczkodan
Posty: 124
Rejestracja: wt lis 01, 2022 4:59 pm

Post autor: Ava Adore »

Nees i ta reszta zamienników to tragedia. u chińczyka można powąchać podróbki żeby mniej więcej wiedzieć jak pachnie oryginał, ale oczywiście nie kupuje tego
Pimpko&Firanki
Tritonotti
Posty: 183
Rejestracja: śr cze 23, 2021 11:21 pm

Post autor: Pimpko&Firanki »

A czy któraś z Was korzystała z Made in Lab? Koleżanka z pracy mi polecała, ale jestem zawsze ostrożna z kupowaniem takich zamienników. W necie ciężko znaleźć opinie, które nie są współpracą... :/
SantaPaula
ŚpioszkiKenzo
Posty: 4
Rejestracja: czw sie 25, 2022 4:27 pm

Post autor: SantaPaula »

A czy któraś z Was korzystała z Made in Lab? Koleżanka z pracy mi polecała, ale jestem zawsze ostrożna z kupowaniem takich zamienników. W necie ciężko znaleźć opinie, które nie są współpracą... :/


Tak! Kupiłam kiedyś w Lidlu zamiennik Good Girl i faktycznie są podobne i dość trwałe, także jak za tą cenę to polecam :)
Kokardeczka
Bransoletka50k
Posty: 552
Rejestracja: sob maja 22, 2021 4:19 pm

Post autor: Kokardeczka »

Dzisiaj -52% na perfumy Suddenly w Lidlu. :angel: Chyba tylko do jutra
jaskana
Tritonotti
Posty: 182
Rejestracja: ndz mar 06, 2022 11:10 am

Post autor: jaskana »

Znacie jakiś inny zamiennik poison girl oprócz 434 od fm group?
irissibirica
Ciastko
Posty: 5
Rejestracja: sob lip 23, 2022 6:11 pm

Post autor: irissibirica »

Czy zna ktoś może zamiennik/odpowiednik Chanel N5?
drty_mfck
RoyalBaby
Posty: 17
Rejestracja: czw paź 26, 2023 1:52 am

Post autor: drty_mfck »

Ja jestem fanką zamienników z FM. Fakt, nie są w takiej cenie jak La rive czy bi es, ale na allegro zawsze wyczaję taniej, niż gdybym miała zamawiać od konsultantki. A podobieństwo do oryginałów, moim zdaniem, jest 99/100 i mają sporą bazę, w której można znaleźć sporo już wycofanych zapachów (np marc jacobs decadence)
Awatar użytkownika
damascenka
Administrator
Posty: 266
Rejestracja: śr sty 06, 2021 3:43 pm

Post autor: damascenka »

drty_mfck pisze: pn lis 20, 2023 1:34 am Ja jestem fanką zamienników z FM. Fakt, nie są w takiej cenie jak La rive czy bi es, ale na allegro zawsze wyczaję taniej, niż gdybym miała zamawiać od konsultantki. A podobieństwo do oryginałów, moim zdaniem, jest 99/100 i mają sporą bazę, w której można znaleźć sporo już wycofanych zapachów (np marc jacobs decadence)
Super zamiennik Decadence jest w Action teraz jak coś!
drty_mfck
RoyalBaby
Posty: 17
Rejestracja: czw paź 26, 2023 1:52 am

Post autor: drty_mfck »

damascenka pisze: śr gru 13, 2023 6:53 am
drty_mfck pisze: pn lis 20, 2023 1:34 am Ja jestem fanką zamienników z FM. Fakt, nie są w takiej cenie jak La rive czy bi es, ale na allegro zawsze wyczaję taniej, niż gdybym miała zamawiać od konsultantki. A podobieństwo do oryginałów, moim zdaniem, jest 99/100 i mają sporą bazę, w której można znaleźć sporo już wycofanych zapachów (np marc jacobs decadence)
Super zamiennik Decadence jest w Action teraz jak coś!
Oooo a który to zapach w action?
kish
PsychoFanka
Posty: 94
Rejestracja: wt gru 05, 2023 8:26 pm

Post autor: kish »

Ja lubię perfumy z galeria zapachu 24. Mialam już kilka opakowań różnych zapachów i uważam, że pachną tak samo jak oryginały i trzymają się też długo.
Gagatek
ŚpioszkiKenzo
Posty: 4
Rejestracja: czw wrz 14, 2023 6:06 am

Post autor: Gagatek »

Ja z odpowiedników czy tam perfum inspirowanych B) bardzo lubię te z Ambry i Fabryki Zapachu. FZ ma fajną opcję 10 ml pojemności. Warte uwagi są też zapachy Flow, ale mają tylko duże pojemności lub próbki 2 ml. Z Yodeymy mam i lubię używać latem Gianna, śliczny zapach. Oryginału nie znam i osobiście nie miałam, ale bardzo pozytywne opinie są o odpowiedniku Addict z Yodeyma.
aga2115
Siatkarka
Posty: 2
Rejestracja: ndz sty 14, 2024 12:46 am

Post autor: aga2115 »

jaskana pisze: śr lis 30, 2022 5:32 pm Znacie jakiś inny zamiennik poison girl oprócz 434 od fm group?
Francuskie perfumy. Tego konkretnego nie miałam, ale mam kilka i uwielbiam.
Lubie Placki
Gacie z oceanu
Posty: 41
Rejestracja: pn lut 19, 2024 7:01 pm

Post autor: Lubie Placki »

Ja dodam os siebie, że imo La rive in pachnie identycznie, jak Armani Si. Nie jestem znawcą, jak Olfa, a więc pewnie mega nos by się do czegoś przyczepił. Ale po wyparowaniu In kupiłam Si i no... Już nie kupię, bo szkoda mi kasy xd

A jak ktoś chce "budować zapach" to spn nails ma dobry odpowiednik jako balsam, żel pod prysznic. 😁
mrjolka
Siatkarka
Posty: 2
Rejestracja: czw cze 30, 2022 12:14 am

Post autor: mrjolka »

To ja polecam od siebie perfumy Yodeyma, trwałe, intensywne - no przepiękne!! kończę już 4 buteleczkę i jestem mega zadowolona. Nie pachną tanio , alkoholowo. <3
Madka.od.Bombelka
Gacie z oceanu
Posty: 40
Rejestracja: pn lut 05, 2024 11:21 am

Post autor: Madka.od.Bombelka »

A czy ktoś może polecić, z której stronki warto kupować lane zamienniki perfum? Mam tu na myśli takie, których buteleczki mają np tylko numerki. Kiedyś kumpela podrzuciła chyba Faktorie perfum, ale nie wiem czy warto...
Centekk
Ciastko
Posty: 7
Rejestracja: śr lut 21, 2024 12:28 am

Post autor: Centekk »

To ja wam podam fajny zamiennik za grosze, dosłownie. Chodzi o perfumy MAISON FRANCIS KURKDJIAN BACCARAT ROUGE 540, jakby któraś z Was czaiła się, żeby kupić BCR z firmy sorvella, które są zamiennikiem dostępnym od ręki w galeriach itd. To schowajcie sobie tą stówkę do kieszeni i zamówcie na allegro za 30 zł/100ml perfumy JFenzi Experience. Pachną identycznie, porównywałam sama 😜