Wątek dla perfumomaniaczek

Promocje, błędy cenowe, zamienniki i porady beauty
Mamba
Szarlotta
Posty: 444
Rejestracja: wt maja 31, 2022 6:38 pm

Re: Wątek dla perfumomaniaczek

Post autor: Mamba »

Grubababa pisze: sob cze 11, 2022 7:09 pm
Mamba pisze: pt cze 10, 2022 12:57 pm
Grubababa pisze: śr maja 11, 2022 9:26 am Szukam nazwy/marki perfum, które są na rynku od lat. Wydaje mi się, że nie jakaś niesamowicie górna półka, ale też nie najtańsze. Raczej z perfumerii niż drogerii. Do rzeczy, te perfumy kojarzę sprzed 10, może 12 lat. Są typowo letnie, świeże, ale mimo tego baaardzo charakterystyczne. Mają w sobie na pewno nutę ogórka. Błagam może jest tu jakaś perfumomaniaczka, która skojarzy taki zapach? Wiem, że były super na lato, bardzo świeże ale utrzymywały się bardzo długo. Wiem też, że na pewno są nadal ma rynku, bo od czasu do czasu spotykam osoby, które pachną tymi właśnie perfumami.
Tez pierwsze co pomyślałam o DKNY Be Delicious. Moim strzałem byłaby jeszcze Aqua di Gioia Armani albo Versace Versense. Przez myśl przemknęło mi jeszcze Cerruti 1881.
To były Versace Versense, dziękuję! ❤
Bardzo się cieszę, że udało się je odnaleźć ❤️
Olfowe kreacje morza apartu jadą wandziaksowym pendolino 🚅
Olfic
Currently: planning drama
Posty: 1837
Rejestracja: pn sty 11, 2021 7:44 pm

Post autor: Olfic »

Dziewczyny może znacie jakieś perfumy które mocno pachną piwoniami?
Wiem wiecej
Kokardeczka
Bransoletka50k
Posty: 559
Rejestracja: sob maja 22, 2021 4:19 pm

Post autor: Kokardeczka »

Olfic pisze: ndz lip 17, 2022 6:37 pm Dziewczyny może znacie jakieś perfumy które mocno pachną piwoniami?
W zeszly weekend dorwalam na wyprzedazy Fleurs de l'Himalya o zapachu piwonii i orchidei. Zapach ladny, ale srednio trwaly. Ponoc jest podobny do Givenchy Ange Ou Demon Le Secret, ktory tez jest piwoniowy.
cisowianka
Ciastko
Posty: 8
Rejestracja: pt cze 25, 2021 10:12 am

Post autor: cisowianka »

Ostatnio będąc w Sephorze zakochałam się w perfumach D&G 3 L'imperatrice. Będąc jednak cebulą postanowiłam je kupić online i przez pomyłkę kupiłam L'imperatrice bez tej trójki. Jak dla mnie pachą tak samo jak te z Sephory, a w internetach nie mogę znaleźć żadnego info czy one się jakoś rzeczywiście różnią. Bardziej wyglądają na ten sam zapach, gdyż na zdjęciach występują zamiennie flakony z trójką i te bez. Czy wiecie może czy to są te same perfumy, czy może jednak czymś się różnią?
Kokardeczka
Bransoletka50k
Posty: 559
Rejestracja: sob maja 22, 2021 4:19 pm

Post autor: Kokardeczka »

cisowianka pisze: śr sie 31, 2022 9:53 am Ostatnio będąc w Sephorze zakochałam się w perfumach D&G 3 L'imperatrice. Będąc jednak cebulą postanowiłam je kupić online i przez pomyłkę kupiłam L'imperatrice bez tej trójki. Jak dla mnie pachą tak samo jak te z Sephory, a w internetach nie mogę znaleźć żadnego info czy one się jakoś rzeczywiście różnią. Bardziej wyglądają na ten sam zapach, gdyż na zdjęciach występują zamiennie flakony z trójką i te bez. Czy wiecie może czy to są te same perfumy, czy może jednak czymś się różnią?
Dziewczyna pracujaca w perfumerii poruszala ten tamat na watku o Olfie, mozesz sprobowac sie jej bezposrednio zapytac. Ponoc sklad sie zmienil.
Retti
LouiBag
Posty: 346
Rejestracja: pn mar 06, 2023 2:12 pm

Post autor: Retti »

blackmolly pisze: sob sty 08, 2022 9:40 pm To ja się na początku pożalę. Dostałam w prezencie Versace Cristal Noir i niestety, przez Olfę, nie jestem w stanie ich używać. Cały czas mam w pamięci określenie "zapach prostytutki". Jest sposób, aby go odczarować? 😉
Mam tak samo.
Alek88
PsychoFanka
Posty: 99
Rejestracja: sob wrz 30, 2023 5:01 pm

Post autor: Alek88 »

Znacie może perfumy które miałyby w sobie nutę jesienna, jakieś mokre liscie/mokra ziemia, coś kojarzącego się bardziej melancholijnie a nawet cmentarnie? Najlepiej dostępne w perfumerii stacjonarnie.
azakkkk
SkrzydełkaZhooters
Posty: 200
Rejestracja: pn maja 29, 2023 1:14 pm

Post autor: azakkkk »

Kokardeczka pisze: wt lip 19, 2022 3:52 pm
Olfic pisze: ndz lip 17, 2022 6:37 pm Dziewczyny może znacie jakieś perfumy które mocno pachną piwoniami?
W zeszly weekend dorwalam na wyprzedazy Fleurs de l'Himalya o zapachu piwonii i orchidei. Zapach ladny, ale srednio trwaly. Ponoc jest podobny do Givenchy Ange Ou Demon Le Secret, ktory tez jest piwoniowy.
jest bardzo podobny!
marta940409
Siatkarka
Posty: 1
Rejestracja: śr mar 30, 2022 10:08 am

Post autor: marta940409 »

Alek88 pisze: śr lis 01, 2023 7:18 am Znacie może perfumy które miałyby w sobie nutę jesienna, jakieś mokre liscie/mokra ziemia, coś kojarzącego się bardziej melancholijnie a nawet cmentarnie? Najlepiej dostępne w perfumerii stacjonarnie.
Maison Margiela Autumn Vibes i nawet na opakowaniu jest zdjecie takiego jesiennego parku :)
Malamuszka1991
SushiRoll
Posty: 234
Rejestracja: ndz lis 05, 2023 8:14 pm

Post autor: Malamuszka1991 »

Dziewczyny szukam perfum o zapachu pudru niemowlęcego, albo oliwki niemowlęcej, albo kremu. Wiem, że jest perfum o zapachu kremu Nivea ale nie wiem jak z trwałością a jak dotąd moim mydlanym ulubieńcem jest „Today” z Avon bo nie mogę nic innego znaleźć. :(
Widziałam na stronie „stara mydlarnia” zapach o nazwie „sandalwood” i tak się zastanawiam czy może byłby taki mydlany.
Retti
LouiBag
Posty: 346
Rejestracja: pn mar 06, 2023 2:12 pm

Post autor: Retti »

Alek88 pisze: śr lis 01, 2023 7:18 am Znacie może perfumy które miałyby w sobie nutę jesienna, jakieś mokre liscie/mokra ziemia, coś kojarzącego się bardziej melancholijnie a nawet cmentarnie? Najlepiej dostępne w perfumerii stacjonarnie.
Lalique - Perles
Mugler - Angel
Retti
LouiBag
Posty: 346
Rejestracja: pn mar 06, 2023 2:12 pm

Post autor: Retti »

Malamuszka1991 pisze: pt lis 17, 2023 6:00 pm Dziewczyny szukam perfum o zapachu pudru niemowlęcego, albo oliwki niemowlęcej, albo kremu. Wiem, że jest perfum o zapachu kremu Nivea ale nie wiem jak z trwałością a jak dotąd moim mydlanym ulubieńcem jest „Today” z Avon bo nie mogę nic innego znaleźć. :(
Widziałam na stronie „stara mydlarnia” zapach o nazwie „sandalwood” i tak się zastanawiam czy może byłby taki mydlany.
Petit et Maman - Bvlagri
J.Lo - Głów
Asdfghjkl1234567890@
RoyalBaby
Posty: 23
Rejestracja: wt lis 14, 2023 12:26 pm

Post autor: Asdfghjkl1234567890@ »

Poszukuję odpowiednika jpg gultier2
drty_mfck
RoyalBaby
Posty: 17
Rejestracja: czw paź 26, 2023 1:52 am

Post autor: drty_mfck »

Retti pisze: ndz lis 19, 2023 11:30 pm
Malamuszka1991 pisze: pt lis 17, 2023 6:00 pm Dziewczyny szukam perfum o zapachu pudru niemowlęcego, albo oliwki niemowlęcej, albo kremu. Wiem, że jest perfum o zapachu kremu Nivea ale nie wiem jak z trwałością a jak dotąd moim mydlanym ulubieńcem jest „Today” z Avon bo nie mogę nic innego znaleźć. :(
Widziałam na stronie „stara mydlarnia” zapach o nazwie „sandalwood” i tak się zastanawiam czy może byłby taki mydlany.
Petit et Maman - Bvlagri
J.Lo - Głów
Polecam Ci spróbować Jovan - white musk lub Tesori d'oriente white musk oraz Tesori d'oriente - byzantium
Oba white musk pachną podobnie. Jovan natomiast mocno idzie w kierunku mydła dove np. jest taki mydlany, pudrowy. I oba są dość trwałe, a jednocześnie niedrogie
Byzantium pachnie jak połączenie mydła dove, kremu nivea, pachnie mydlanie
madcat
KlasaBiznes
Posty: 563
Rejestracja: ndz cze 11, 2023 11:56 am

Post autor: madcat »

Cześć Dziewczyny, czy są tu fanki wanilii? Może któraś mnie zainspiruje. Kocham słodkie zapachy (od lat wierna hypnotic poison) i szukam czegoś nowego.
Debbie
RoyalBaby
Posty: 21
Rejestracja: pt mar 24, 2023 7:56 am

Post autor: Debbie »

madcat pisze: wt gru 05, 2023 9:14 am Cześć Dziewczyny, czy są tu fanki wanilii? Może któraś mnie zainspiruje. Kocham słodkie zapachy (od lat wierna hypnotic poison) i szukam czegoś nowego.
Dior Addict i Carolina Herrera Good Girl :)
Soraya
Koczkodan
Posty: 114
Rejestracja: pt gru 10, 2021 10:40 pm

Post autor: Soraya »

madcat pisze: wt gru 05, 2023 9:14 am Cześć Dziewczyny, czy są tu fanki wanilii? Może któraś mnie zainspiruje. Kocham słodkie zapachy (od lat wierna hypnotic poison) i szukam czegoś nowego.
Kayali Vanilla
ANETA123
RóżowePolo
Posty: 11
Rejestracja: ndz gru 18, 2022 1:25 am

Post autor: ANETA123 »

madcat pisze: wt gru 05, 2023 9:14 am Cześć Dziewczyny, czy są tu fanki wanilii? Może któraś mnie zainspiruje. Kocham słodkie zapachy (od lat wierna hypnotic poison) i szukam czegoś nowego.
Kocham Poison :he:
Z nutą wanilii lubię też Addict, Paco Rabanne Olympea Intense, TM Alien Essence Absolue, Shalimar, Kenzo Amour, a najpiękniejszym zapachem był kiedyś L de Lolita Lempicka (wycofany :'( ).
RosieRose
Tritonotti
Posty: 176
Rejestracja: sob lis 04, 2023 11:53 pm

Post autor: RosieRose »

Czy ktoś zna może perfumy pachnące jak seria ritual of mehr z rituals? Albo coś pasującego zapachem?
pitupitu
Koczkodan
Posty: 102
Rejestracja: sob lis 05, 2022 9:46 pm

Post autor: pitupitu »

A czy ktoś tutaj gustuje w świeżych zielonych chłodnych zapachach? Polećcie prosze coś ciekawego z tej kategorii :)
Lubię nuty cytrusowe, soczyste owoce i ogórka.
duzowiem
Mokra Włoszka
Posty: 56
Rejestracja: pn lis 07, 2022 8:46 pm

Post autor: duzowiem »

madcat pisze: wt gru 05, 2023 9:14 am Cześć Dziewczyny, czy są tu fanki wanilii? Może któraś mnie zainspiruje. Kocham słodkie zapachy (od lat wierna hypnotic poison) i szukam czegoś nowego.
Ja ostatnio gdzies w necie natknelam sie polecajke tych perfum https://www.rossmann.pl/Produkt/Wody-pe ... 37281,8514 a ze jeszcze byla promocja za 19,99 to w ogole bez zastanowienia wzielam na test i szok. Zapach nie jest jakis skonplikowany i rozwijajacy sie, ale bardzo ladny (maz mowi, ze pachne ciastem) i bardzo trwaly. Polcam powachac :)
madcat
KlasaBiznes
Posty: 563
Rejestracja: ndz cze 11, 2023 11:56 am

Post autor: madcat »

duzowiem pisze: pt gru 29, 2023 6:06 pm
madcat pisze: wt gru 05, 2023 9:14 am Cześć Dziewczyny, czy są tu fanki wanilii? Może któraś mnie zainspiruje. Kocham słodkie zapachy (od lat wierna hypnotic poison) i szukam czegoś nowego.
Ja ostatnio gdzies w necie natknelam sie polecajke tych perfum https://www.rossmann.pl/Produkt/Wody-pe ... 37281,8514 a ze jeszcze byla promocja za 19,99 to w ogole bez zastanowienia wzielam na test i szok. Zapach nie jest jakis skonplikowany i rozwijajacy sie, ale bardzo ladny (maz mowi, ze pachne ciastem) i bardzo trwaly. Polcam powachac :)
Dosłownie wczoraj kupiłam je żeby testować 😂💕 póki co nie wiem jak trwałość ale pachną tak ciasteczkowo/waniliowo 😍
Martini666
Ciastko
Posty: 7
Rejestracja: pt wrz 01, 2023 8:48 pm

Post autor: Martini666 »

Czy któraś z Was używała Molekuł? Jakieś polecajki, wrażenia?
Awatar użytkownika
damascenka
Administrator
Posty: 266
Rejestracja: śr sty 06, 2021 3:43 pm

Post autor: damascenka »

Martini666 pisze: pt gru 29, 2023 7:51 pm Czy któraś z Was używała Molekuł? Jakieś polecajki, wrażenia?
ja używam Escentric 02 i to mój signature scent od lat, ale ważne jest, żeby na początku właśnie decydować się na te wersje wieloskładnikowe, u mnie klasyczne dwójki były strasznie słabiutko wyczuwalne. Escentric się wleką i są bardzo komplementogenne. :)

a ode mnie pytanko: czy ktoś wąchał może już coś od Maison Metine? buteleczki są piękne. 😳
hollyblue
Siatkarka
Posty: 2
Rejestracja: sob sty 13, 2024 10:52 pm

Post autor: hollyblue »

Hej! Kupiłam ostatnio odlewkę Babycat od YSL i to był mój strzał w dziesiątkę. Zapach jak z kościoła po różańcu, słodkie kadzidło. Niestety cena mnie powala. Znacie coś co by pachniało podobnie? Uzależniłam się od tego zapachu a odlewka się kończy :(