Imię dla dziecka

Motywacja, hobby, sposoby na spędzanie wolnego czasu, porady domowe, książki
Marta55555

Imię dla dziecka

Post autor: Marta55555 »

Jakie imiona są wg Was najpiękniejsze i nazwałybyście tak córkę/syna albo same chciałybyście mieć tak na imię?
lubieplacki
Currently:Top
Posty: 714
Rejestracja: śr cze 16, 2021 6:03 pm

Post autor: lubieplacki »

Marta55555 pisze: czw sie 04, 2022 6:40 pm Jakie imiona są wg Was najpiękniejsze i nazwałybyście tak córkę/syna albo same chciałybyście mieć tak na imię?
Ja zacznę. Nie mam dzieci i ich nie planuję, ale mam wybrane imiona :) Antonina i Gabriel.
pannawanilia
RoyalBaby
Posty: 15
Rejestracja: wt cze 29, 2021 2:39 pm

Post autor: pannawanilia »

Moja córka to Klara Teresa (drugie imię po mojej babci, a jej prababci, która odeszła chwilę po urodzeniu Młodej :'( )
W ciąży dla syna wybraliśmy imiona Aleksander Witold (po zmarłym przyjacielu mojego partnera), ale podobały się nam jeszcze imiona Leon, Borys, Bruno, Filip - dla chłopca i Sonia, Laura, Blanka, Gabriela i Melania - dla dziewczynki. :)
goodgoodnotbad
Gacie z oceanu
Posty: 40
Rejestracja: śr sty 06, 2021 10:56 pm

Post autor: goodgoodnotbad »

Ja też mocno zastanawiam się nad posiadaniem dzieci, ale jeśli miałaby być dziewczynka to Marcelina, Luiza, Zośka, a chłopiec Antek bądź Tymon, wiem bardzo popularne, ale bardzo mi się podobają. Na mojego TŻ, jego mama od dzieciaka mówi Antek, choć ma na imię inaczej, więc fajnie by było :D
Autobusarabow
LouiBag
Posty: 324
Rejestracja: pt lip 16, 2021 10:28 pm

Post autor: Autobusarabow »

Mój syn ma na imię Tymek :) i do 22 tygodnia ciąży był roboczo nazywany Karolinka bo takie miałam przeczucie hehe :) jeśli trafi się drugi syn kiedyś tam to kompletnie nie mam pomysłu, chociaż podoba mi się np Szymek albo Dominik tylko niestety mąż oponuje :) od dzieciaka lubiłam imię Tomasz ale mój były tak miał na imię więc odpada bo jeszcze by sobie ktoś.pomyslal, że.mam jakiś sentyment, a nie mam ;) a dla dziewczynki to jak wyżej Karolina, Marta i w sumie tyle
natik
SushiRoll
Posty: 233
Rejestracja: śr sty 06, 2021 4:52 pm

Post autor: natik »

Dla syna zawsze chciałam „królewskie” imie, wiec będzie Artur, a jak będzie jeszcze jeden, to Karol. Dla dziewczynki strasznie podoba mi sie Mila, ale jestem póki co bezdzietna lambadziara wiec mam nadzieje, ze jak będzie dziecko to mi się nie odmieniXD
verysweetcherry
Moderator
Posty: 999
Rejestracja: śr sty 06, 2021 8:38 pm

Post autor: verysweetcherry »

Z pierwszym dzieckiem wybór był prosty i szybki. Mój partner chciał nazwać córkę Hope więc dla kompromisu mamy Nadię. Teraz na dniach rodzę syna który będzie się nazywać Bartek. Chociaż długi czas miał być Alanem. Braliśmy też pod uwagę imiona takie jak Aleksander, Gabriel i Wiktor.
Z męskich imion bardzo podoba mi się Eryk.
Ithildin
Mokra Włoszka
Posty: 69
Rejestracja: śr cze 23, 2021 5:45 pm

Post autor: Ithildin »

Mamy Agatę i Michała. Bardzo lubię też imiona Anna i Iga.
Brukselka65
RoyalBaby
Posty: 23
Rejestracja: śr sty 06, 2021 9:00 pm

Post autor: Brukselka65 »

Moja córka ma na imię Ida. Teraz w brzuchu chłopiec, jestem dwa dni po terminie porodu i wciąż nie mamy dla niego imienia. Nic mi się nie podoba. Zwariować można. 😂
Minion
Siatkarka
Posty: 1
Rejestracja: śr cze 23, 2021 8:06 pm

Post autor: Minion »

Ja miesiąc temu rodziłam i też całą ciążę nie wiedzieliśmy jak nazwać syna. Dla córki mieliśmy wybrane imię, byłaby Felicja. Moim kryterium było mało popularne imię, żebym nikogo nie znała z takim imieniem i żeby też nie było jakoś wymyślne. No i urodził się Olgierd 😀 młodzi ludzie różnie reagują jak słyszą jak nazwaliśmy ale za to każdy ze starszego pokolenia zna to imię z Czterech pancernych 🙂
Brukselka65
RoyalBaby
Posty: 23
Rejestracja: śr sty 06, 2021 9:00 pm

Post autor: Brukselka65 »

My myślimy o imieniu Syriusz. Brzmi tak prosto jak Mariusz czy Sergiusz, ale jednak jest niespotykane. Ale z kolei obawiamy się, że każdy kto usłyszy to imię będzie myślał, że jesteśmy fanami Harrego Pottera. 😂 I druga sprawa - lekki problem ze zdrobnieniem.. 😩
Awatar użytkownika
UwaloneManolo
Detektyw
Posty: 2441
Rejestracja: ndz lut 14, 2021 6:41 pm

Post autor: UwaloneManolo »

Minion pisze: pt sie 05, 2022 3:33 pm Ja miesiąc temu rodziłam i też całą ciążę nie wiedzieliśmy jak nazwać syna. Dla córki mieliśmy wybrane imię, byłaby Felicja. Moim kryterium było mało popularne imię, żebym nikogo nie znała z takim imieniem i żeby też nie było jakoś wymyślne. No i urodził się Olgierd 😀 młodzi ludzie różnie reagują jak słyszą jak nazwaliśmy ale za to każdy ze starszego pokolenia zna to imię z Czterech pancernych 🙂
ojejku..... Felicja - cudowne imię <3
💩 nie zapominajmy o skandalu z Moliera2 - jak traktują pracowników. I że przechowują buty celebrytek w wc dla pracowników i te buty mają na sobie bakterie kałowe. Więcej jest tu: https://youtu.be/FsNkVT_nFWU 💩
lubieplacki
Currently:Top
Posty: 714
Rejestracja: śr cze 16, 2021 6:03 pm

Post autor: lubieplacki »

UwaloneManolo pisze: sob sie 06, 2022 2:09 pm
Minion pisze: pt sie 05, 2022 3:33 pm Ja miesiąc temu rodziłam i też całą ciążę nie wiedzieliśmy jak nazwać syna. Dla córki mieliśmy wybrane imię, byłaby Felicja. Moim kryterium było mało popularne imię, żebym nikogo nie znała z takim imieniem i żeby też nie było jakoś wymyślne. No i urodził się Olgierd 😀 młodzi ludzie różnie reagują jak słyszą jak nazwaliśmy ale za to każdy ze starszego pokolenia zna to imię z Czterech pancernych 🙂
ojejku..... Felicja - cudowne imię <3
Trochę offtop, ale mam anegdotkę odnośnie imienia. Pracowałam w firmie, która jest mocno związana z marką Skody. Pracowała tam dziewczyna o imieniu Oktawia, która ma siostrę Felicję. Ten przypadek jest tak słodki, że aż nie do wiary
Marta55555

Post autor: Marta55555 »

Dzięki za podzielenie się swoimi ulubionymi imionami :)

Ja uwielbiam męskie imiona jak: Aleksander, Wiktor, Gabriel, Krzysztof
dla dziewczynki: Julita, Małgorzata, Zosia, Ola

Intrygują mnie rzadkie imiona jak Delfina, Felicja, Filomena, Jaśmina, Róża, Emma, Stella.
Qjahu
BlondDoczep
Posty: 133
Rejestracja: sob cze 25, 2022 6:18 pm

Post autor: Qjahu »

Dla dziewczynki zawsze podobało mi się imię Alicja. Lubiłam tez Anielę ale nie chciałabym skojarzeń z Sex Masterką XD
Z męskimi gorzej, jakoś żadne do mnie nie przemawia, kiedyś podobało mi się imię Michał, ale też nabrałam złych skojarzeń z biegiem lat :D
Awatar użytkownika
luksusowa_pomidorowa
Currently:Greece
Posty: 1263
Rejestracja: ndz maja 16, 2021 12:50 pm

Post autor: luksusowa_pomidorowa »

Mi się bardzo podoba Jan (zdrob. Jasiu). Z żeńskich nie mam pojęcia. O jakimkolwiek nie myślę to wydaje mi się, że to nie jest to. Lub kojarzy mi się z kimś.
Awatar użytkownika
atat
TłinkiBoss
Posty: 3253
Rejestracja: ndz lut 14, 2021 10:14 pm

Post autor: atat »

luksusowa_pomidorowa pisze: sob sie 13, 2022 1:51 pm Mi się bardzo podoba Jan (zdrob. Jasiu). Z żeńskich nie mam pojęcia. O jakimkolwiek nie myślę to wydaje mi się, że to nie jest to. Lub kojarzy mi się z kimś.
U nas w ekipie jest Jan. Nikt nie wie, jak się do niego odzywać. Jan? Nie mamy 50 lat. Jaś? Nie mamy 10 lat. Janek? Też dziwnie. Ostatecznie mówimy do niego po nazwisku.
Ale może za kilka lat takie dylematy miną.
Awatar użytkownika
luksusowa_pomidorowa
Currently:Greece
Posty: 1263
Rejestracja: ndz maja 16, 2021 12:50 pm

Post autor: luksusowa_pomidorowa »

atat pisze: sob sie 13, 2022 3:26 pm
luksusowa_pomidorowa pisze: sob sie 13, 2022 1:51 pm Mi się bardzo podoba Jan (zdrob. Jasiu). Z żeńskich nie mam pojęcia. O jakimkolwiek nie myślę to wydaje mi się, że to nie jest to. Lub kojarzy mi się z kimś.
U nas w ekipie jest Jan. Nikt nie wie, jak się do niego odzywać. Jan? Nie mamy 50 lat. Jaś? Nie mamy 10 lat. Janek? Też dziwnie. Ostatecznie mówimy do niego po nazwisku.
Ale może za kilka lat takie dylematy miną.
Janek mi się wydaje taką neutralną formą. Ja mam w rodzinie Adama i musieliśmy po prostu wyćwiczyć, żeby nie mówić do niego "Adaś". Ja swojego zdrobnienia imienia nienawidzę, a jest ich kilka. Nie obrażam się, ale jak z kimś spędzam więcej czasu, to wie że ma mówić pełną formą. Ogólnie wiem, że ludzie chcą dobrze zdrobnieniami, mam wrażenie ze to oznacza, że to z sympatii i jakaś bariera jest przełamana.
Marta55555

Post autor: Marta55555 »

atat pisze: sob sie 13, 2022 3:26 pm
luksusowa_pomidorowa pisze: sob sie 13, 2022 1:51 pm Mi się bardzo podoba Jan (zdrob. Jasiu). Z żeńskich nie mam pojęcia. O jakimkolwiek nie myślę to wydaje mi się, że to nie jest to. Lub kojarzy mi się z kimś.
U nas w ekipie jest Jan. Nikt nie wie, jak się do niego odzywać. Jan? Nie mamy 50 lat. Jaś? Nie mamy 10 lat. Janek? Też dziwnie. Ostatecznie mówimy do niego po nazwisku.
Ale może za kilka lat takie dylematy miną.
Na mojego kuzyna w wieku 40 lat mówimy Jasiek. :)
Ulalatralala
ToTylkoHermes
Posty: 746
Rejestracja: śr cze 30, 2021 10:59 pm

Post autor: Ulalatralala »

Autobusarabow pisze: czw sie 04, 2022 9:35 pm Mój syn ma na imię Tymek :) i do 22 tygodnia ciąży był roboczo nazywany Karolinka bo takie miałam przeczucie hehe :) jeśli trafi się drugi syn kiedyś tam to kompletnie nie mam pomysłu, chociaż podoba mi się np Szymek albo Dominik tylko niestety mąż oponuje :) od dzieciaka lubiłam imię Tomasz ale mój były tak miał na imię więc odpada bo jeszcze by sobie ktoś.pomyslal, że.mam jakiś sentyment, a nie mam ;) a dla dziewczynki to jak wyżej Karolina, Marta i w sumie tyle
Ja też tak roboczo nazwałam swoje dziecko wraz z TŻ - Gabriela, bo mocno czuliśmy, że to dziewczynka, ale okazało się na usg, że chłopak i od razu jak wyszliśmy od ginekolog to postanowiliśmy, że będzie mieć na imię Antek i jest Antek😊
Awatar użytkownika
Muffin_the_Puffin
MoetGlass
Posty: 250
Rejestracja: sob sie 13, 2022 12:07 pm

Post autor: Muffin_the_Puffin »

Nikoletta i Nikodem
Awatar użytkownika
Muffin_the_Puffin
MoetGlass
Posty: 250
Rejestracja: sob sie 13, 2022 12:07 pm

Post autor: Muffin_the_Puffin »

atat pisze: sob sie 13, 2022 3:26 pm
luksusowa_pomidorowa pisze: sob sie 13, 2022 1:51 pm Mi się bardzo podoba Jan (zdrob. Jasiu). Z żeńskich nie mam pojęcia. O jakimkolwiek nie myślę to wydaje mi się, że to nie jest to. Lub kojarzy mi się z kimś.
U nas w ekipie jest Jan. Nikt nie wie, jak się do niego odzywać. Jan? Nie mamy 50 lat. Jaś? Nie mamy 10 lat. Janek? Też dziwnie. Ostatecznie mówimy do niego po nazwisku.
Ale może za kilka lat takie dylematy miną.
Ja bym mówiła John.
Marta55555

Post autor: Marta55555 »

Brukselka65 pisze: pt sie 05, 2022 3:08 pm Moja córka ma na imię Ida. Teraz w brzuchu chłopiec, jestem dwa dni po terminie porodu i wciąż nie mamy dla niego imienia. Nic mi się nie podoba. Zwariować można. 😂
Jakie imię wygrało dla Synka? :)
Brukselka65
RoyalBaby
Posty: 23
Rejestracja: śr sty 06, 2021 9:00 pm

Post autor: Brukselka65 »

Marta55555 pisze: śr sie 31, 2022 8:31 am
Brukselka65 pisze: pt sie 05, 2022 3:08 pm Moja córka ma na imię Ida. Teraz w brzuchu chłopiec, jestem dwa dni po terminie porodu i wciąż nie mamy dla niego imienia. Nic mi się nie podoba. Zwariować można. 😂
Jakie imię wygrało dla Synka? :)
Miał być Syriuszem, ale się nie odważyliśmy i ma na imię Tomasz. :D
Marta55555

Post autor: Marta55555 »

Brukselka65 pisze: czw wrz 01, 2022 7:36 pm
Marta55555 pisze: śr sie 31, 2022 8:31 am
Brukselka65 pisze: pt sie 05, 2022 3:08 pm Moja córka ma na imię Ida. Teraz w brzuchu chłopiec, jestem dwa dni po terminie porodu i wciąż nie mamy dla niego imienia. Nic mi się nie podoba. Zwariować można. 😂
Jakie imię wygrało dla Synka? :)
Miał być Syriuszem, ale się nie odważyliśmy i ma na imię Tomasz. :D
Fajne imię :) mam same dobre skojarzenia